Mieszkania do wynajęcia Toruń

znaleziono 19 ofert noclegowychofert (13 w Toruniu oraz 6 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Toruniu, województwo kujawsko-pomorskie, powiat Toruń

Toruń pokoje do wynajęcia - Toruń to piękne miasto w województwie kujawsko-pomorskim, jedno z najstarszych w Polsce. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Żeby bliżej przyjrzeć się wspaniałościom tego miasta, warto pomyśleć nad pokojem do wynajęcia w Toruniu, z którego łatwo będzie można dotrzeć do wartych zobaczenia miejsc.
Toruń położony jest Kotlinie Toruńskiej, po obu stronach rzeki Wisły, prawie ze wszystkich stron, otoczony jest przez obszary leśne, stanowiące tereny rekreacyjne – jak np., Las Bielawski, Puszcza Bydgoska, oraz trzy rezerwaty m.in rezerwat leśny Las Piwnicki z 1924, najdłuższy rezerwat ichtiologiczny w Polsce Jednak zieleń ku uciesze mieszkańców nie kończy się na granicy miasta, które zalicza się do jednego z najbardziej zielonych w Polsce. Przyroda nie jest jedyną zaletą miasta o czym świadczy fakt, że zespół staromiejski Torunia 1997 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Piękne zabytki miasta znajdują się także na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Kiedy zmęczy nas już piękno ceglanych murów i kameralnych uliczek warto odwiedzić liczne barki zacumowane nad brzegiem Wisły skąd można podziwiać miasto od tubylczej strony. Warto tutaj wspomnieć o podobizna łabędzia, którą mieszkańcu Torunia postanowili upamiętnić słynne łabędzie, które uśmiercono z obawy przed epidemią ptasiej grypy. Toruń dysponuje pokaźnym zapleczem hotelowym. Znajdziemy tutaj zarówno tanie noclegi dla turystów, a także całkiem komfortowe apartamenty dla biznesmenów.

Pokoje do wynajęcia Toruń


Jak przystało na miasto bogate w zabytki i chętnie odwiedzane przez turystów, oferuje tanie pokoje do wynajęcia Toruń. Chcąc wczuć się w średniowieczny klimat miasta, warto zastanowić się nad wynajęciem pokoju stylizowanego na komnaty i izby, których wystrój skutecznie przenosi gości w czasie. Takie pokoje do wynajęcia Toruń oferuje, a turysta koniecznie powinien się na nie zdecydować dla wzmocnienia pozytywnych przeżyć i doprawienia przygody.

Ciekawostki o Toruniu


Przez tereny dziś należące do miasta Torunia w starożytności przebiegał antyczny bursztynowy szlak, który wiódł od basenu Morza Śródziemnego aż do Morza Bałtyckiego. Wyprawy, jak sama nazwa wskazuje, były organizowane w celu zdobywania drogocennego bursztynu, nazywanego bałtyckim złotem. Na obszarze, który dziś jest dzielnicą o nazwie Podgórz, odnaleziono ślady po przebywających tam koczowniczych ludach sprzed jedenastu tysięcy lat, natomiast na terenie Starego Miasta odkryte zostały pozostałości kultury łużyckiej (ok. 1000 lat p. n. e.). Historycznego rozwoju miasta należy upatrywać we wczesnym średniowieczu, już około X wieku. Zachowane historyczne dokumenty wskazują, że to Krzyżacy byli jego założycielami. Późniejsze funkcjonowanie miasta jest silnie związane z działalnością całego państwa Polskiego, w którą Toruń był mocno zaangażowany. W Toruniu urodził się najsłynniejszy polski astronom, który w XVI wieku przyczynił się do renesansowej rewolucji umysłowej zwanej przewrotem kopernikańskim. Udowodnił, że heretycki niegdyś pogląd jakoby to Słońce było w centrum wszechświata, a ziemia tylko wokół niego krążyła, to prawda. Będąc w Toruniu nie można też nie skosztować jedynych w swoim rodzaju toruńskich pierników, które tak zasłynęły w Polsce, że wiele miast otworzyło filie sklepów sprzedających te cukiernicze wyroby.

Zabytki i pokoje do wynajęcia w Toruniu


Decyzja o zwiedzaniu powinna każdego turystę zaprowadzić przede wszystkim w kierunku Średniowiecznego Zespołu Miejskiego, na który składają się: Stare Miasto z 1233 roku, Nowe Miasto, które wbrew nazwie jest niemal równie stare, bo prawa miejskie nadano mu już w 1264 roku oraz XIII-wiecznego Zamku Krzyżackiego. Na rynku staromiejskim koniecznie trzeba zobaczyć pomnik przedstawiający Mikołaja Kopernika autorstwa niemieckiego rzeźbiarza Fryderyka Tiecka. Kopernik trzyma w prawej ręce astrolabium, które ma symbolizować jego astronomiczne pasje i dokonania. Nie bez powodu w Toruniu powstało słynne dziś planetarium, którego uroczyste otwarcie odbyło się w rocznice urodzin Kopernika. Bogaty program zachęca do odwiedzania turystów oraz mieszkańców miasta. Dlatego warto pomyśleć nad pokoje do wynajęcia Toruń.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Toruń, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: