Pokoje gościnne Toruń

znaleziono 32 oferty noclegoweoferty (11 w Toruniu oraz 21 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Toruniu, województwo kujawsko-pomorskie, powiat Toruń

Pokoje Toruń. „Gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik – najlepsze rzeczy w Polsce”. Ta opinia powstała już w XVIII wieku i trzeba przyznać, że nie straciła na aktualności. Zapraszamy do Torunia, nie tylko na pierniki. To niezwykłe miasto, pamiętajmy: „Toruń porusza”!
Toruń położony jest Kotlinie Toruńskiej, po obu stronach rzeki Wisły, prawie ze wszystkich stron, otoczony jest przez obszary leśne, stanowiące tereny rekreacyjne – jak np., Las Bielawski, Puszcza Bydgoska, oraz trzy rezerwaty m.in rezerwat leśny Las Piwnicki z 1924, najdłuższy rezerwat ichtiologiczny w Polsce Jednak zieleń ku uciesze mieszkańców nie kończy się na granicy miasta, które zalicza się do jednego z najbardziej zielonych w Polsce. Przyroda nie jest jedyną zaletą miasta o czym świadczy fakt, że zespół staromiejski Torunia 1997 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Piękne zabytki miasta znajdują się także na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Kiedy zmęczy nas już piękno ceglanych murów i kameralnych uliczek warto odwiedzić liczne barki zacumowane nad brzegiem Wisły skąd można podziwiać miasto od tubylczej strony. Warto tutaj wspomnieć o podobizna łabędzia, którą mieszkańcu Torunia postanowili upamiętnić słynne łabędzie, które uśmiercono z obawy przed epidemią ptasiej grypy. Toruń dysponuje pokaźnym zapleczem hotelowym. Znajdziemy tutaj zarówno tanie noclegi dla turystów, a także całkiem komfortowe apartamenty dla biznesmenów.

Tanie pokoje Toruń – w centrum festiwalowego miasta


Pokoje gościnne Toruń czekają na gości. Zapraszamy i odsyłamy na strony portalu e-turysta. Toruń tętni kulturalnymi wydarzeniami przez cały rok. W imprezowym kalendarzu zapisano mnóstwo cyklicznych imprez, które w każdym roku przyciągają do Torunia rzesze zainteresowanych. Festiwale teatralne, filmowe, muzyki współczesnej oraz muzyki poważnej to wizytówka miasta. Popularnością cieszą się także festiwale i imprezy plastyczne i naukowe, dni innych kultur (między innymi: japońskie, tajwański, żydowskie, francuskie). Niezwykle spektakularne są festiwale masowe, czyli sportowe pokazy podczas Festiwalu Wiatru, atrakcje serwowane podczas Dni Torunia oraz Międzynarodowy Festiwal Światła „Skyway”. To plenerowe widowisko polega na wykorzystaniu obiektów architektonicznych Torunia jako elementów instalacji świetlnych. Pod koniec sierpnia Toruń zamienia miejską szatę na migoczący kostium baśniowy, często w futurystycznej odsłonie.

Pokoje gościnne Toruń – nocleg w mieście zwanym „perłą średniowiecza”


Toruń, miasto w województwie kujawsko-pomorskim, statecznie ulokowane w rewirach Wisły i Drwęcy. To jedno z najstarszych miast w Polsce. Prawami miejskimi cieszy się już od 1233 roku. O burzliwej historii miasta świadczą liczne zabytki. Toruń słynie z historycznego średniowiecznego zespołu miejskiego. Stare Miasto, Nowe Miasto oraz zamek krzyżacki wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Pomniki, muzea, zabytki (ponad 1000), obiekty (Twierdza Toruń), międzynarodowe wydarzenia, festiwale kultury przyciągają do Torunia rzesze turystów. Statystyki podają, że miasto co roku odwiedza ponad dwa miliony turystów. Turyści lubią rozmach i ciekawostki, a tych w Toruniu nie brakuje. Z pewnością podczas spacerowych wędrówek trafią do katedry, gdzie zawieszono największy średniowieczny dzwon w Polsce. Tuba Dei, w katedrze świętych Janów (Chrzciciela i Ewangelisty) wisi już od 1500 roku i waży (nie bagatela!) ponad 7 ton. Globtroterzy odwiedzą także krzywą wieżę, czyli chylącą się ku średniowiecznym uliczkom basztę. Legenda głosi, że dała ona nazwę miastu. To do niej Wisła zakrzyknęła: „Chcesz runąć? TO RUŃ!”. Toruń można zwiedzać na wiele sposobów. Zorganizowane wycieczki, samotne wędrówki z mapą w dłoni, noclegi w hostelach, hotelach, pensjonatach. A może warto zerknąć na rozbudowaną ofertę pokoi gościnnych, które skrywają się pod hasłem: „tanie pokoje Toruń”? Duży wybór wolnych pokoi w Toruniu odnaleźć można na stronach portalu społecznościowego e-turysta. Oferty są szczegółowo opisane i udokumentowane zdjęciami. Polecamy! Nocleg w pokojach gościnnych to bezpieczny, kameralny, sprawdzony pomysł na dobre nocowanie w Toruniu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Toruń, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: