Pokoje gościnne Władysławowo

znaleziono 285 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Pokoje gościnne Władysławowo - We Władysławowie odpoczniesz, ale nie będziesz się nudzić. Oprócz czystej, dużej plaży, możesz tu uprawiać sporty wodne, spacerować wieloma wyznaczonymi ścieżkami a także zwiedzać mnóstwo ciekawych miejsc. Miasto potocznie zwane Władkiem, to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc na polskim wybrzeżu. Bogata oferta turystyczna zachęca do wynajęcia pokoju w tym mieście i spędzenia wspaniałych wakacji nad morzem.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Pokoje gościnne we Władysławowie


Władysławowo znajduje się w północnej części województwa pomorskiego, w powiecie puckim, nad Morzem Bałtyckim. Gmina Władysławowo obejmuje ono zasięgiem teren od Chałup poprzez Chłapowo oraz Rozewie, aż do Karwi. Władysławowo to raj dla sportowców, którzy przygotowują się w Cetniewskim Ośrodku Sportu do zawodów. Nad Zatoką Pucką panują świetnie warunki do uprawiania windsurfingu, stąd tak wiele tu miłośników tej aktywności. Ważną osobą w historii tego miasta był gen. Józef Haller. We Władysławowie znajduje się dom generała oraz osiedle jego imienia.

Pokoje gościnne we Władysławowie - atrakcje


Władysławowo oferuje turystom jedną z najczystszych plaż w Polsce, zadbane ścieżki piesze i rowerowe, a także wiele innych atrakcji. We Władysławowie znajdują się dwa pomniki osób związanych z miastem - gen. Józefa Hallera i działacza kaszubskiego Antoniego Abrahama. Po gen. Józefie Hallerze pozostał także dom z pierwszej połowy XX w, udostępniony zwiedzającym. Będąc we Władysławowie, warto wejść na wieżę Domu Rybaka, z której możemy podziwiać panoramę okolicy. Schodząc niżej, mamy szansę zobaczyć ok. 2800 okazów motyli z całego świata w prywatnym Muzeum Motyli. W gminie Władysławowo znajduje się Latarnia Morska Rozewie. W środku mamy okazję zwiedzić wystawę Muzeum Latarnictwa Morskiego. Szukający rozrywki, nie powinni zawieść się w Lunaparku Sowińskim lub Ocean Parku, który składa się z naturalnych rozmiarów figur zwierząt morskich. Jest też coś dla wielbicieli sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, gdzie trenował legendarny Feliks „Papa” Stamm.

Władysławowo – pokoje gościnne


Władysławowo zaprasza gości do pokoi gościnnych, w których możesz poczuć się jak w domu. Miła atmosfera i komfortowe warunki w każdym pokoju gwarantują udane wakacje nad morzem. Miejsca noclegowe usytuowane są w dogodnej lokalizacji, w pobliżu znajdują się punkty gastronomiczne, sklepy, apteki etc. „Władek” to miasto odpowiednie dla osób nielubiących rutyny i nudy. Bogata oferta turystyczna i noclegowa sprawia, że Władysławowo jest najbardziej obleganym miejscem nad polskim morzem.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: