Ośrodki wypoczynkowe Władysławowo

znaleziono 29 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Ośrodki wypoczynkowe we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Ośrodki wypoczynkowe Władysławowo - Szukasz pięknej plaży na wakacje? W granicach Władysławowa znajduje się ok. 23km plaż, które są wyjątkowo czyste i zadbane. Na plaży popularnymi rozrywkami są kąpiele w morzu, jazda skuterem wodnym, rozgrywki piłki plażowej, zjeżdżalnie wodne i wiele innych. Poza plażą we Władysławowie można zwiedzić Muzeum Motyli, Dom Rybaka czy Latarnię Morską w Rozewie. W tym miejscu nie można się nudzić!
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Ośrodki wypoczynkowe Władysławowo


Władysławowo położone jest u nasady mierzei Helskiej, przy płytkiej Zatoce Puckiej, która stwarza odpowiednie warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Władysławowo otrzymało prawa miejskie 30 czerwca 1963 roku. Osobą ważną w historii tego miasta był gen. Józef Haller. We Władysławowie znajduje się dom generała oraz osiedle jego imienia. Nazwa miejscowości pochodzi zaś od króla Władysława IV. To jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów kurortów nadmorskich. Przyciągają ich głównie czyste plaże, dobrze rozbudowana baza turystyczna i przyroda Nadmorskiego Parku Karajobrazowego.

Ośrodki wypoczynkowe we Władysławowie - atrakcje


Jedną z bardziej znanych atrakcji gminy jest Latarnia Morska w Rozewie, w której środku można podziwiać eksponaty Muzeum Latarnictwa Morskiego. Znanym obiektem z pocztówek jest Dom Rybaka – punkt widokowy, obecna siedziba urzędu miasta. W tym samym budynku mieści się też Muzeum Motyli. To obiekt o najmniejszej powierzchni wystawienniczej przy największej liczbie eksponatów. Władysławowo oferuje atrakcje także młodszym turystom. Dzieci z pewnością ucieszą z wycieczki do Ocean Parku, w którym znajdują się morskie zwierzęta wykonane z włókna węglowego w skali 1:1. Teraz możemy także rozmawiać na żywo z animowaną postacią wieloryba na ogromnym ekranie. Najmłodsi lubią bawić się też w Lunaparku Sowińskim, który jest jednym z największych w Polsce parkiem rozrywki. Spędzając wakacje we Władysławowie trzeba zajrzeć do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. To szczególne miejsce w historii polskiego sportu. Odkrył je legendarny trener kadry bokserów - Feliks Papa Stamm.

Władysławowo – ośrodki wypoczynkowe


Ośrodki wypoczynkowe we Władysławowie zapraszają turystów na mile wakacje w zacisznej atmosferze. Świetna lokalizacja Władysławowa u nasady Mierzej Helskiej pozwala podziwiać malownicze krajobrazy morza i Zatoki Puckiej z wagoników młyna widokowego. Znajdziesz tu także wiele tras do pieszych lub rowerowych wycieczek. Każdy ośrodek wypoczynkowy wyposażony jest we wszelkie udogodnienia i miejsca do rekreacji. Gospodarze robią wszystko co w ich mocy, aby goście czuli się tu swobodnie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: