Wille Władysławowo

znaleziono 42 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Wille we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Władysławowo to typowy nadmorski kurort, każdego roku odwiedzany przez wielu turystów. W okresie letnim Władysławowo przeżywa prawdziwe oblężenie. To przede wszystkim ze względu na dużą ilość atrakcji jakie posiada. Tutaj możesz kąpać się w morzu i wylegiwać na plaży, ale także wybrać się do muzeum lub do parku. Sprawdź ofertę turystyczną i noclegową Władysławowa.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Władysławowo

Władysławowo to nadmorski ośrodek turystyczny położony u nasady Półwyspu Helskiego, 48 km od Gdyni i 33 km od Helu. To miejsce chętnie odwiedzane przez miłośników windsurfingu, ale także wszystkich, chcących wypocząć nad morzem. Do połowy XX wieku Władysławowo znane było jako Wielka Wieś. 1 stycznia 2015 gmina Władysławowo zmieniła rodzaj z miejskiego na miejsko-wiejski. Administracyjnie miasto graniczy z gminą Puck, oraz z Chałupami i Chłapowem. W 1936 roku rozpoczęto budowę portu rybackiego, którego otwarcie nastąpiło 3 maja 1938 roku; na cześć króla Władysława IV port nazwano Władysławowem.

Atrakcje Władysławowa

Wartym zobaczenia jest kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z lat 40-tych XX wieku. Z historią Władysławowa wiąże się Dom Rybaka, czyli dawny hotel dla rybaków. Obecnie znajduje się tam punkt widokowy na wieży, a także urząd miasta. We Władysławowie możemy oglądać dwa ciekawe pomniki - gen. Józefa Hallera i działacza kaszubskiego Antoniego Abrahama. Będąc we Władysławowie, warto wybrać się na Aleje Gwiazd Sportu, które zdobione są chodnikowymi gwiazdami, obok których widnieją imiona i nazwiska polskich i zagranicznych sportowców. Ciekawym przeżyciem może być wizyta w Muzeum Motyli, które składa się z prywatnych zbiorów z całego świata. Niedaleko miejscowości można zwiedzić Latarnię Morską w Rozewie z XVIII w. oraz Zamek w Krokowie. Ten drugi przedstawia historię Krokowskich – najstarszego ze szlacheckich rodów pomorskich. Dzieci z pewnością ucieszą z wycieczki do Ocean Parku, w którym znajdują się morskie zwierzęta wykonane z włókna węglowego w skali 1:1.

Władysławowo – wille

Wynajmując wille we Władysławowie, masz szansę wypocząć w naprawdę komfortowych warunkach, z dala od zgiełku miasta. Zakwaterowanie we władysławowskich willach spodoba się zarówno parom, jak i rodzinom z dziećmi. Dla jednych i drugich przygotowano wiele atrakcji i udogodnień. Jeśli cenisz sobie wygodę i spokój na wakacjach, wybierz willę we Władysławowie. Wykwalifikowany personel i kameralna atmosfera sprawi, że spędzisz tu niezapomniany czas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: