Campingi, pola namiotowe Władysławowo

znaleziono 21 ofert noclegowychofert (6 we Władysławowie oraz 15 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Campingi, pola namiotowe we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Campingi we Władysławowie - Szukasz prawdziwego wypoczynku w bliskości natury? Zapoznaj się z ofertami miejsc campingowych we Władysławowie.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Campingi we Władysławowie


Władysławowo to nadmorska miejscowość ciesząca się jedną z największych popularności na polskim wybrzeżu. Co roku przyciąga prawdziwe rzesze turystów spragnionych odpoczynku w tak zachęcających okolicznościach przyrody. Władysławowo może się pochwalić historią, która sięga czasów wczesnego średniowiecza. Już w XIV-wiecznych dokumentach odnotowano istnienie miejscowości Wielka Wieś, jak przed laty nazywało się Władysławowo. Nazwa miasta pochodzi od imienia polskiego króla Władysława IV, który w obawie przed szwedzkim najazdem nakazał w tym miejscu budowę dwóch fortów obronnych. Współcześnie Władysławowo to przede wszystkim specyficzny morski mikroklimat, czysta woda, szerokie plaże i bogate w jod powietrze.

Campingi Władysławowo - atrakcje


Władysławowo to bogate źródło atrakcji, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy leniwego wypoczynku na plaży czy wodnych szaleństw w falach Bałtyku mogą wybrać spośród pięciu dostępnych we Władysławowie kąpielisk nadmorskich. Atrakcji dla zwolenników zwiedzania dostarcza samo miasto. Znajduje się tu m.in. zabytkowy Dom Rybaka z wieżą widokową oraz prywatne Muzeum Motyli. Natomiast dla wszystkich lubiących historię obowiązkowym punktem na mapie Władysławowa będzie Centrum Pamięci Gen. Hallera i Błękitnej Armii.

Campingi - Władysławowo


Władysławowo i okoliczne miejscowości oferują przyjezdnym turystom szereg miejsc campingowych. Zlokalizowane są zazwyczaj na nadmorskich klifach, w otoczeniu lasów lub na terenie parków krajobrazowych. Taki typ noclegu przyciąga turystów spragnionych ciszy i spokoju. Campingi we Władysławowie oferują pola namiotowe, miejsca na postój przyczep campingowych oraz możliwość wynajęcia domków letniskowych. Każdy camping posiada zaplecze sanitarne z dostępem do gorącej wody, prysznicami i kuchniami. Niektóre z ofert zawierają także możliwość odbycia kursu żeglarstwa czy windsurfingu.

Campingi we Władysławowie to gwarancja udanego wypoczynku na łonie natury. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz miejsce idealne dla siebie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: