SPA Władysławowo

znaleziono 7 ofert noclegowychofert (1 we Władysławowie oraz 6 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

SPA we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

SPA Władysławowo - Pewnie każdy, kto choć raz był we Władysławowie miło wspomina ten czas. To znany i lubiany kierunek wakacyjnych podróży. Odpoczną tu starsi, którzy będą mieli okazję do zwiedzenia kilku ciekawych miejsc, ale i młodsi, którzy doskonale będą bawić się w Ocean Parku lub Lunaparku Słowińskim. Wystarczy jedynie zarezerwować nocleg i cieszyć się atrakcjami Władysławowa.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

SPA Władysławowo


Władysławowo leży w województwie pomorskim, 48 km od Gdyni i 33 km od Helu. Ten nadmorski ośrodek turystyczny położony u nasady Półwyspu Helskiego jest co roku oblegany przez rzeszę turystów z całej Polski. Swoją obecną nazwę Władysławowo otrzymało wiosną 1936 roku, kiedy rozpoczęto budowę portu rybackiego, który nazwano na cześć króla Władysława IV. Obszar wokół Władysławowa należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, są tu piękne tereny gdzie można spotkać unikatowe gatunki roślin.

SPA we Władysławowie


Władysławowo to miejscowość silnie związana z postacią gen. Józefa Hallera, który często bywał w tych okolicach. Można tu zwiedzić dom Hallera, a także zobaczyć pomnik z jego podobizną. Na spacer można wybrać się na Aleję Gwiazd Sportu, na której mamy szansę oglądać wtopione w chodnik, pamiątkowe gwiazdy z imionami sportowców. Fani sportu powinni zawitać też w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetnewie, który podczas wojny był znanym ośrodkiem treningowym m.in. niemieckich lotników z Luftwaffe. Godnym polecenia jest park przyrodniczy we Władysławowie, w którym znajduje się 14 stacji edukacyjnych a także pełno zieleni i świeżego powietrza. Całkiem nową atrakcją jest multimedialny Ocean Park, w którym masz okazję „porozmawiać” z wielorybem na ogromnym wyświetlaczu. Znajdują się tam również inne morskie zwierzęta wykonane w skali 1:1. Ciekawym obiektem we Władysławowie jest też Muzeum Motyli, które być może znajdzie się w Księdze Rekordów Guinessa. Na malutkiej powierzchni mieści aż 2800 motyli z całego świata.

Władysławowo – SPA


Szukasz spokoju i relaksu? Wynajmij miejsce we Władysławowie i zrelaksuj się na dobre. W tych okolicach znajdziesz najczystsze plaże i powietrze przesycone jodem. Takie warunki dobrze wpływają na Twoje samopoczucie i wypoczynek. W gminie Władysławowo masz okazję korzystać z oferty SPA, gdzie znaleźć można jacuzzi, saunę, wiele zabiegów i gabinetów odnowy. We Władysławowie wypoczniesz i nabierzesz siły na cały rok. Zapoznaj się z ofertą noclegową i wybierz najlepszą dla siebie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: