Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Majówka 2024

znaleziono 250 ofert dodatkowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Majówka 2024

Długi weekend majowy to preludium wakacji, to synonim błogiego wypoczynku. Klasyczna majówka to tylko trzy dni od 1 do 3 maja, ale jeśli tylko układ świąt w kalendarzu jest przychylny, to udaje się wygospodarować nawet do tygodnia urlopu. Długi weekend majowy, zwany potocznie majówką to najbardziej wyczekiwany termin zarezerwowany dla niezmąconego pracą wypoczynku. Majówka to pierwsza okazja po długiej zimie do wyjazdu, któremu towarzyszy już wiosenna aura. Wiosenny optymizm, który opanowuje naturę udziela się również ludziom. Pragnienie słońca i ciepła wygania Polaków z domów i prawie wszyscy postanawiają pierwszy tydzień maja spędzić na łonie natury. Kierunki podroży są różne. Sporo osób odszukuje klucze do altan działkowych i po wykonaniu rytuału porządków wiosennych rozpoczynają sezon grillowo-biesiadny. Rodziny z dziećmi wyruszają tłumnie do parków rozrywki, aquaparków, ogrodów zoologicznych, parków linowych. Turyści wychodzą na szlaki górskie, a schroniska po zimowym letargu znowu tętnią życiem i gwarem. Majówka w większości ośrodków górskich pokrywa się z otwarciem sezonu turystycznego. To termin pierwszych wypraw, rajdów, które kończą się ogniskami. Przetarte szlaki turystyczne powoli zapełniać się będą turystami, którzy zachęceni słoneczną aurą powrócą w góry. Początek maja to dobry czas dla miłośników wypraw w siodle. Ośrodki jeździeckie planują w tym czasie „majówki w siodle”, które pozwalają nacieszyć się ukochanym hobby do woli. Miłośnicy wycieczek szlakami historycznymi odwiedzają zamki, pałace, muzea. A zwolennicy przyrodniczych eskapad wyszukują w przewodnikach informacje na temat jaskiń, kopalni, skalnych miast.
W rankingu najpopularniejszych miejsc na majówkę znajdują się oczywiście Tatry, Pieniny, Dolny Śląsk, Beskid Sądecki oraz Mazury i wybrzeże Bałtyku. Pobyt w tych miejscach wiąże się z wieloma atrakcjami, lecz ma także drobną wadę – może być tłoczno. Pamiętajmy o tym, że w Polsce nie brakuje wspaniałych miejsc, może nieco mniej znanych, lecz przez to mniej zatłoczonych. Wiosną warto odwiedzić Lubuskie, Biebrzański Park Narodowy, Lubelszczyznę, Roztocze, Pomorze lub Bieszczady. Ośrodki turystyczne pracują w tym terminie pełną parą. Hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe przygotowują się do majówki już od ferii zimowych. Dlatego nie czekajmy z rezerwacją terminu do samego końca. Warto pomyśleć o majówce już początkiem roku. Nieco łatwiej zarezerwować pobyt w kwaterach prywatnych i w gospodarstwach agroturystycznych. Pamiętajmy jednak, że miejsca cieszące się dobrą lokalizacją i odpowiednią ceną rozchodzą się „jak ciepłe bułeczki”. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta znajduje się mnóstwo ofert, które pomóc mogą w organizacji tegorocznej majówki. Portal poleca pobyt i noclegi w sprawdzonych miejscach rozsianych po całej Polsce. Odnajdziemy tu noclegi proponowane w kurortach oraz noclegi na uboczu, z dala od turystycznego gwaru. Wachlarz możliwości wydaje się nie mieć końca. Dla każdego, coś dobrego! Polecamy!