Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Majówka w górach

znaleziono 85 ofert dodatkowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia
Długi weekend majowy wpisał się już na stałe w harmonogram wypoczynku w Polsce. To preludium wakacji, początek sezonu działkowego, delikatny podmuch wakacyjnego lenistwa, przeplatany coraz mocniejszymi promieniami słońca. Klasyczna majówka zamyka się zwykle w trzech dniach, ale w tym roku rozszerzyć się może nawet do jednego tygodnia.

Majówka w górach, spotkajmy się na szlaku


W rankingu najpopularniejszych miejsc, które przyciągają turystów majową aurą, niezmiennie największą popularnością cieszą się polskie góry. Tatry, Pieniny, Beskidy, Bieszczady, Karkonosze – pobyt w tych miejscach wiąże się z wieloma atrakcjami. Południowe rejony Polski to miejsce wymarzone na majowy weekend, doskonałe dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Na turystów czekają urokliwe miasteczka, wioski, uzdrowiska. Tu szukać można miejsc ustronnych lub takich, które słyną z imprezowego charakteru. Osoby decydujące się na majowy wypoczynek w górach mogą liczyć na świetną pogodę, moc wrażeń i widoki zapierające dech w piersiach. Majówka w górach to wytchnienie, które pomaga łagodnie przejść przez wiosenne przesilenie i zbliża urlopowiczów do ukochanych wakacji.

Majówka w górach z dziećmi


Pobyt z dziećmi w górach rządzi się swoimi prawami. Decydując się na wyjście na szlak z maluchami należy dobrze zaplanować trasę, dobierając ją do możliwości małych piechurów. Dzieci ucieszy na pewno wizyta w schronisku, gdzie z dumą podbiją pieczątkę PTTK, dokładając ją tym samym do kolekcji pamiątek świadczących o niezwykłej wytrwałości. W razie niepogody warto odwiedzić lokalne muzea lub izby pamięci. Dzieci lubią zabawy w parkach linowych, chętnie korzystają z przejażdżek konnych, z radością wskakują na rower – a tych atrakcji na pewno w górskich miejscowościach nie zabraknie. Tu dzieci uczą się wytrwałości, samodyscypliny oraz przekonują się, że po wysiłku spotka je obiecana nagroda – w tym przypadku, niebiańskie widoki, ewentualnie smaczna przekąska w schronisku, gdzie zawsze liczyć można na wyjątkową atmosferę. Majówka w górach z dziećmi to scenariusz, który obowiązkowo powinien znaleźć się w urlopowych planach rodzin, które cenią aktywny wypoczynek.

Majówka w górach 2020 – na stronach e-turysty


Pierwszy ciepły, długi wiosenny weekend to czas intensywnej pracy ośrodków wypoczynkowych. Hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe przygotowują się do majówki już od zimy. Właściciele kwater prywatnych, apartamentów, proponują dodatkowe atrakcje, zapewniają sprzęt sportowy, miejsca na grilla i zachęcają do wiosennego leniuchowania. Osoby szukające dobrego, sprawdzonego lokum na wiosenny wypoczynek zachęcamy do skorzystania z zasobów portalu społecznościowego e-turysta, gdzie znajduje się mnóstwo ofert, które pomóc mogą w organizacji tegorocznej majówki. Portal poleca pobyt i noclegi w sprawdzonych miejscach rozsianych po całej Polsce. Odnajdziemy tu noclegi proponowane w kurortach oraz noclegi na uboczu, z dala od turystycznego gwaru. Pod hasłem „Majówka w górach 2020” czeka mnóstwo sprawdzonych ofert.