Majówka Szklarska Poręba

znaleziono 12 ofert dodatkowychofert (2 w Szklarskiej Porębie oraz 10 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Majówka Szklarska Poręba – pobyt w mieście Ducha Gór


Majówka Szklarska Poręba zaprasza! Szrenica, Góry Izerskie, Wysoki Kamień, Czarna Góra to szczyty otulające okolice Szklarskiej Poręby. Popularność tej malowniczej karkonoskiej miejscowości sięga niemal dwóch wieków. To największa stacja klimatyczna na całym Dolnym Śląsku, a pogodowe walory miejscowości porównywalne są do parametrów typowych alpejskich miasteczek. Miejscowość podzielona jest umownie na Szklarską Porębę Górną, Średnią oraz Dolną. Najbardziej rozległa jest część zwana Górną. Należą do niej dzielnice: Śródmieście, Marysin, Szklarka, Dolina oraz Jakuszyce (najwyżej położona kolonia w pobliżu przejścia granicznego). Szklarska Poręba jest atrakcyjna przez cały rok i z pewnością warto odwiedzić ją podczas pierwszego, ciepłego, długiego weekendu majowego.

Majówka w Szklarskiej Porębie – dla całej rodziny


Przyjeżdżając do Szklarskiej Poręby warto zaplanować spacer do Torfowisk Doliny Izery, Wodospadów Kamieńczyka i Szklarki. Majowa pogoda jest zwykle tak łaskawa, że można wyruszyć na sam szczyt Szrenicy. Sprawni rowerzyści lub amatorzy czterech kółek powinni zatrzymać się w punkcie widokowym zwanym Zakrętem Śmierci, który odnaleźć można przy Drodze Sudeckiej między Szklarską Porębą, a Świeradowem-Zdrojem. Majówka w Szklarskiej Porębie upłynie na spacerach, wyprawach rowerowych i turystycznych podbojach okolicznych szlaków. Czego chcieć więcej?

Majówka w Szklarskiej z e-turystą


Popularny portal społecznościowy e-turysta ułatwia zorganizowanie udanego pobytu w Szklarskiej Porębie. Dzięki zasobom e-turysty odnaleźć można sprawdzony nocleg. Na turystów czekają hotele, pensjonaty, apartamenty, pokoje gościnne, schroniska i pokoje gościnne. Majówka w Szklarskiej? Oczywiście! Zachęcamy do rezerwacji za pośrednictwem e-turysty. Tu oprócz propozycji noclegowych odnaleźć można przydatne informacje kulturalne oraz zapowiedzi atrakcji, które z pewnością uatrakcyjnią pobyt w Szklarskiej Porębie – stacji klimatycznej Sudetów.