Noclegi Sandomierz

znaleziono 78 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Sandomierzu, województwo świętokrzyskie, powiat sandomierski

Noclegi w Sandomierzu. Poznaj wszelkie możliwości zakwaterowania i noclegów na terenie Sandomierza. Porównaj obiekty pod względem ich standardu oraz ceny. Sandomierz, duży wachlarz ofert noclegowych: hotele, zamki, pałace, ośrodki wypoczynkowe, apartamenty, a także kwatery prywatne, campingi i pola namiotowe. Zapoznaj się także z ofertą atrakcji turystycznych i rozrywkowych na terenie Sandomierza.
Na nadwiślańskiej skarpie, u podnóża Gór Świętokrzyskich usytuowane jest malownicze miasto o blisko tysiącletniej historii – Sandomierz. Odwiedzając to urocze miejsce możemy mieć wrażenie, że o to historia stanęła nam przed oczyma – dzięki wysiłkom lokalnego samorządu w Sandomierzu możemy zobaczyć doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Dodatkowo historyczny charakter podkreślają cyklicznie organizowane (w okresie sezonu turystycznego) pokazy walk rycerskich i renesansowego tańca. W Sandomierzu jak przystało na nadwiślański gród możemy spotkać cale gro zabytków (ok 120 suwerennych obiektów!) Do najbardziej znanych należą między innymi Bramę Opatowską, renesansowy Ratusz, Katedrę i Zamek pamiętające czasy Kazimierza Wielkiego oraz jedną z najstarszych szkół w Polsce – ponad czterystuletnie Collegium Gostomianum. Jednak nie samą historią człowiek (a raczej turysta) żyje. W tym miejscu warto wspomnieć o wyjątkowych przyrodniczych walorach miasta, które położone jest na wzgórzach, nad malowniczym brzegiem Wisły. Do spacerów zapraszają malownicze lessowe wąwozy. Na obszarze Sandomierza leży rezerwat geologiczno - przyrodniczy „Góry Pieprzowe” oraz bardzo zadbany „Park Piszczele” w którym można pojeździć na rowerze czy desce (w parku usytuowany jest Skate Park). Najsłynniejszym, miejscem w Parku Piszczele jest park linowy bardzo doceniany przez przyjezdnych. Do najsłynniejszych imprez organizowanych w Sandomierzu należą Jarmark Jagielloński”, „Dni Sandomierza”, „Sandomierska Truskawkowa Niedziela”, „Międzynarodowy Turniej o Miecz Zawiszy Czarnego z Garbowa”, „Szanty w Sandomierzu” oraz Festiwal „Muzyka w Sandomierzu”. Ostatnio Sandomierz zasłynął jako miejsce w którym rozgrywa się akcja bardzo popularnego serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz”.

Sandomierz tanie noclegi


Sandomierz to miasto położone w Kotlinie Sandomierskiej, na terenie którego możliwe jest wynajęcie stosownych obiektów noclegowych o zróżnicowanych standardach oraz cenach. Szeroki wachlarz ofert noclegowych w Sandomierzu, pozwoli na zaplanowanie komfortowego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb trybu zwiedzania. Noclegi w Sandomierzu umożliwią spędzenie wolnego czasu na aktywnym wypoczynku i podziwianiu pięknego krajobrazu. Dzięki hotelom, dworkom, kwaterom, ośrodkom wypoczynkowym, campingom oraz polom namiotowym, każdy turysta znajdzie interesującą ofertę noclegową w Sandomierzu.

Sandomierz noclegi na e-turysta.pl


Sandomierz to idealne miejsce dla osób, które chcę spędzić aktywnie czas wolny, dzięki wielu atrakcjom turystycznym i zabytkom, co roku przyciąga wielu turystów. Właśnie dlatego pomocna okazuje się możliwość porównania ofert noclegowych i wynajęcia hotelowego pokoju czy prywatnej kwatery noclegowej w Sandomierzu w sezonie turystycznym. Nocleg w Sandomierzu, ułatwi zwiedzanie obiektów znajdujących się w jego obrębie. Szeroki wybór noclegów w Sandomierzu, pozwoli na odpowiedni dobór i wynajęcie interesujących kwater i pokoi hotelowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego turysty.

Historyczny miasto leżące w województwie świętokrzyskim - Sandomierz


Sandomierz to miasto leżące w województwie świętokrzyskim, położone na siedmiu wzgórzach, przez które przebiegają liczne szlaki turystyczne takie jak: szlak cysterski, św. Jakuba czy Architektury Drewnianej. Istnieje kilka teorii dotyczących pochodzenia nazwy miasta, możliwe że związana jest ona z rzeką San lub staropolskim imieniem Sędomir, które było bardzo powszechne w przekazie słowiańskim. Natomiast archeologiczne ślady na terenach dzisiejszego Sandomierza pochodzą już z okresu neolitu, w średniowieczu miasto to pełniło jedną z głównych siedzib Królestwa Polskiego. Oprócz licznych zabytków urbanistycznych, krajobrazowych i architektonicznych, na terenie Sandomierza znajduje się między innymi Wąwóz św. Królowej Jadwigi oraz Góry Pieprzowe.
Noclegi Sandomierz, szukasz noclegów w Sandomierzu w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Sandomierzu obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Sandomierzu, kwatery prywatne, tanie noclegi Sandomierz i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Sandomierz w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Sandomierzu w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Sandomierz noclegi i tanie pokoje w Sandomierzu. Pokoje w Sandomierzu, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Sandomierzu. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Sandomierzu, to tylko z nami! Sandomierz pokoje, nocleg Sandomierz na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Sandomierzu, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Sandomierz, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: