Kwatery prywatne Sandomierz

znaleziono 27 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Sandomierzu, województwo świętokrzyskie, powiat sandomierski

Kwatery prywatne Sandomierz - "Sandomierz to mała mieścina co jednym okiem patrzy/Okiem Bramy Opatowskiej w horyzont coraz bladszy/W horyzont nachylony, w horyzont przytulony/I taki zamyślony, i taki bardzo zielony." To jeden z opisów "małego Rzymu" jakie pojawiają się w tomiku "Wiersze o Sandomierzu" Jarosława Iwaszkiewicza. Miasto położone jest na siedmiu wzgórzach, stąd analogia do "Wiecznego Miasta". To niezwykłe miasto pochwalić się może zawiłą historią i niezwykłym urokiem licznych zabytków. Przez miasto przepływa Wisła, a nazwa miasta, według części badaczy, wywodzi się od nazwy rzeki San, która niedaleko Sandomierza "domierza" do Wisły. Sandomierz to "perła architektury". Warto zatrzymać się tu na nieco dłużej.
Na nadwiślańskiej skarpie, u podnóża Gór Świętokrzyskich usytuowane jest malownicze miasto o blisko tysiącletniej historii – Sandomierz. Odwiedzając to urocze miejsce możemy mieć wrażenie, że o to historia stanęła nam przed oczyma – dzięki wysiłkom lokalnego samorządu w Sandomierzu możemy zobaczyć doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Dodatkowo historyczny charakter podkreślają cyklicznie organizowane (w okresie sezonu turystycznego) pokazy walk rycerskich i renesansowego tańca. W Sandomierzu jak przystało na nadwiślański gród możemy spotkać cale gro zabytków (ok 120 suwerennych obiektów!) Do najbardziej znanych należą między innymi Bramę Opatowską, renesansowy Ratusz, Katedrę i Zamek pamiętające czasy Kazimierza Wielkiego oraz jedną z najstarszych szkół w Polsce – ponad czterystuletnie Collegium Gostomianum. Jednak nie samą historią człowiek (a raczej turysta) żyje. W tym miejscu warto wspomnieć o wyjątkowych przyrodniczych walorach miasta, które położone jest na wzgórzach, nad malowniczym brzegiem Wisły. Do spacerów zapraszają malownicze lessowe wąwozy. Na obszarze Sandomierza leży rezerwat geologiczno - przyrodniczy „Góry Pieprzowe” oraz bardzo zadbany „Park Piszczele” w którym można pojeździć na rowerze czy desce (w parku usytuowany jest Skate Park). Najsłynniejszym, miejscem w Parku Piszczele jest park linowy bardzo doceniany przez przyjezdnych. Do najsłynniejszych imprez organizowanych w Sandomierzu należą Jarmark Jagielloński”, „Dni Sandomierza”, „Sandomierska Truskawkowa Niedziela”, „Międzynarodowy Turniej o Miecz Zawiszy Czarnego z Garbowa”, „Szanty w Sandomierzu” oraz Festiwal „Muzyka w Sandomierzu”. Ostatnio Sandomierz zasłynął jako miejsce w którym rozgrywa się akcja bardzo popularnego serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz”.

Kwatery prywatne Sandomierz – przystanek na turystycznym szlaku


Miasto ma świetnie rozbudowaną infrastrukturę noclegową. Wśród turystów sporym zainteresowaniem cieszą się tanie kwatery w Sandomierzu. Wykaz tych miejsc odnaleźć można na stronach portalu społecznościowego e-turysta, gdzie w zakładce: kwatery prywatne Sandomierz uwzględniono kilkadziesiąt propozycji. Zaletą noclegów w kwaterach prywatnych jest rozsądna cena oraz doskonała lokalizacji, zwykle tuż obok atrakcji Sandomierza. Miasto położone jest nad Wisłą na Wyżynie Sandomierskiej. Stare Miasto odnajdziemy na skraju rzecznej skarpy. Tu, niezwykłe dzieła architektury delikatnie harmonizują z lessowymi wąwozami i ogródkami tarasowymi. Wędrówkę po Sandomierzu warto rozpocząć od oglądnięcia panoramy miasta, która najlepiej prezentuje się z tarasu widokowego na Bramie Opatowskiej. Słynna ulica Opatowska prowadzi do serca grodu - Rynku, gdzie królują kolorowe i gwarne uliczki oraz tajemnicze zaułki Starego Miasta. W centralnym punkcie Rynku odnajdziemy renesansowy Ratusz. Na szczególną uwagę zasługuje także kamienica słynnego rodu Oleśnickich oraz druga zwana "Pod ciżemką". Kolejnym punktem spaceru powinna stać się katedra, która jest jedną z najciekawszych budowli sakralnych Sandomierza. Podczas spaceru nie wolno przegapić Pałacu Biskupiego, budynku Collegium Gostomianum oraz Domu Długosza, gdzie mieści się obecnie Muzeum Diecezjalne. Pobyt w katedrze pewnie się nieco przedłuży, w końcu to prawdziwa perła architektoniczna. Zachwycają rzadkie bizantyjskie polichromie, główny ołtarz, seria dwunastu obrazów z wizerunkami męczenników chrześcijańskich oraz sceny z życia miasta. Kolejnym punktem programu będzie z pewnością Zamek Królewski, w którym zobaczyć można interesujące, historyczne oraz artystyczne zbiory. Wizyta w Sandomierzu to doskonały pomysł na weekendowy wypad. Nie brakuje tu atrakcji i tras turystycznych.

Kwatery Sandomierz – nocleg w "małym Rzymie"


Atrakcją turystyczną Sandomierza jest także Podziemna Trasa Turystyczna, która składa się z połączonych ze sobą dawnych piwnic i składów. Wejście do Podziemi znajduje się przy Rynku, a wyjście w budynku sandomierskiego Ratusza. Trasa składa się z 34 połączonych ze sobą pomieszczeń, położonych na głębokości od 4 do 12 metrów pod powierzchnią. Długość trasy liczy 470 metrów. To pochodzące z XIV i XV wieku kupieckie piwnice i składy. W części sal znajdują się ekspozycje związane z historią Sandomierza, życiem codziennym jego mieszkańców oraz rzemiosłem. Podczas zwiedzania wysłuchać można legend związanych z miastem. Sandomierz, to miasto w którym warto zatrzymać się na dłużej. Tych, którzy planują pobyt w "małym Rzymie" odsyłamy na strony e-turysty i zachęcamy do skorzystania z propozycji noclegowych zgromadzonych pod hasłem "kwatery Sandomierz".
Kwatery prywatne Sandomierz, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Sandomierzu w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Sandomierzu obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Sandomierzu kwatera prywatna noclegi Sandomierz i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Sandomierz tani nocleg. Pokoje i kwatery w Sandomierzu. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Sandomierzu. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Sandomierzu? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Sandomierzu u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Sandomierz, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: