Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Kwatery prywatne Sandomierz

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Sandomierzu, województwo świętokrzyskie, powiat sandomierski

Kwatery prywatne Sandomierz - "Sandomierz to mała mieścina co jednym okiem patrzy/Okiem Bramy Opatowskiej w horyzont coraz bladszy/W horyzont nachylony, w horyzont przytulony/I taki zamyślony, i taki bardzo zielony." To jeden z opisów "małego Rzymu" jakie pojawiają się w tomiku "Wiersze o Sandomierzu" Jarosława Iwaszkiewicza. Miasto położone jest na siedmiu wzgórzach, stąd analogia do "Wiecznego Miasta". To niezwykłe miasto pochwalić się może zawiłą historią i niezwykłym urokiem licznych zabytków. Przez miasto przepływa Wisła, a nazwa miasta, według części badaczy, wywodzi się od nazwy rzeki San, która niedaleko Sandomierza "domierza" do Wisły. Sandomierz to "perła architektury". Warto zatrzymać się tu na nieco dłużej.

Kwatery prywatne Sandomierz – przystanek na turystycznym szlaku


Miasto ma świetnie rozbudowaną infrastrukturę noclegową. Wśród turystów sporym zainteresowaniem cieszą się tanie kwatery w Sandomierzu. Wykaz tych miejsc odnaleźć można na stronach portalu społecznościowego e-turysta, gdzie w zakładce: kwatery prywatne Sandomierz uwzględniono kilkadziesiąt propozycji. Zaletą noclegów w kwaterach prywatnych jest rozsądna cena oraz doskonała lokalizacji, zwykle tuż obok atrakcji Sandomierza. Miasto położone jest nad Wisłą na Wyżynie Sandomierskiej. Stare Miasto odnajdziemy na skraju rzecznej skarpy. Tu, niezwykłe dzieła architektury delikatnie harmonizują z lessowymi wąwozami i ogródkami tarasowymi. Wędrówkę po Sandomierzu warto rozpocząć od oglądnięcia panoramy miasta, która najlepiej prezentuje się z tarasu widokowego na Bramie Opatowskiej. Słynna ulica Opatowska prowadzi do serca grodu - Rynku, gdzie królują kolorowe i gwarne uliczki oraz tajemnicze zaułki Starego Miasta. W centralnym punkcie Rynku odnajdziemy renesansowy Ratusz. Na szczególną uwagę zasługuje także kamienica słynnego rodu Oleśnickich oraz druga zwana "Pod ciżemką". Kolejnym punktem spaceru powinna stać się katedra, która jest jedną z najciekawszych budowli sakralnych Sandomierza. Podczas spaceru nie wolno przegapić Pałacu Biskupiego, budynku Collegium Gostomianum oraz Domu Długosza, gdzie mieści się obecnie Muzeum Diecezjalne. Pobyt w katedrze pewnie się nieco przedłuży, w końcu to prawdziwa perła architektoniczna. Zachwycają rzadkie bizantyjskie polichromie, główny ołtarz, seria dwunastu obrazów z wizerunkami męczenników chrześcijańskich oraz sceny z życia miasta. Kolejnym punktem programu będzie z pewnością Zamek Królewski, w którym zobaczyć można interesujące, historyczne oraz artystyczne zbiory. Wizyta w Sandomierzu to doskonały pomysł na weekendowy wypad. Nie brakuje tu atrakcji i tras turystycznych.

Kwatery Sandomierz – nocleg w "małym Rzymie"


Atrakcją turystyczną Sandomierza jest także Podziemna Trasa Turystyczna, która składa się z połączonych ze sobą dawnych piwnic i składów. Wejście do Podziemi znajduje się przy Rynku, a wyjście w budynku sandomierskiego Ratusza. Trasa składa się z 34 połączonych ze sobą pomieszczeń, położonych na głębokości od 4 do 12 metrów pod powierzchnią. Długość trasy liczy 470 metrów. To pochodzące z XIV i XV wieku kupieckie piwnice i składy. W części sal znajdują się ekspozycje związane z historią Sandomierza, życiem codziennym jego mieszkańców oraz rzemiosłem. Podczas zwiedzania wysłuchać można legend związanych z miastem. Sandomierz, to miasto w którym warto zatrzymać się na dłużej. Tych, którzy planują pobyt w "małym Rzymie" odsyłamy na strony e-turysty i zachęcamy do skorzystania z propozycji noclegowych zgromadzonych pod hasłem "kwatery Sandomierz".
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Sandomierz, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Sandomierzu

Jakich cen noclegów w kwaterach prywatnych można się spodziewać w Sandomierzu?
Ceny noclegów w kwaterach prywatnych w Sandomierzu zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Sandomierzu kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które kwatery prywatne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 8 kwater prywatnych w Sandomierzu, które akceptują zwierzęta.
W Sandomierzu można znaleźć wiele ofert kwater prywatnych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Sandomierzu 17 kwater prywatnych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.