Pokoje gościnne Sandomierz

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Sandomierzu, województwo świętokrzyskie, powiat sandomierski

Pokoje w miejscowości Sandomierz. Porównaj możliwość zakwaterowania w Sandomierzu w zależności od standardu oraz ceny. Sandomierz, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Sandomierzu:

Pokoje gościnne Sandomierz – z wizytą u ojca Mateusza


Oprócz wspomnianego już komisarza Szackiego z powieści Miłoszewskiego, Sandomierz ma jeszcze jednego bohatera, który związany jest tym razem nie z literaturą, a z X muzą. Mowa oczywiście o ojcu Mateuszu z serialu o tym samym tytule. Film stanowi odpowiednik włoskiej serii „Don Matteo”, a Sandomierz pełni w nim rolę włoskiego, spokojnego miasteczka. Wizyta w Sandomierzu to doskonały pomysł na weekendowy wypad. Planując pobyt warto rozglądnąć się za noclegiem w pokojach, które dla turystów przygotowane zostały przez gościnnych sandomierzan. Nocleg tego typu daje możliwość poznania miasta „od kuchni”. Pokoje są świetnie ulokowane, zwykle tuż obok najciekawszych atrakcji. Pobyt w nich wiąże się zwykle z rozsądną ceną, a spokój i bezpieczeństwo gwarantowane są od pierwszych minut pobytu. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta, gdzie w zakładce „wolne pokoje Sandomierz” odnaleźć można ciekawe propozycje. Zapraszamy!

Pokoje w „Małym Rzymie” – pokoje Sandomierz


Jeśli nocleg w „Małym Rzymie” to tylko „Pokoje Sandomierz”! Miasto ulokowane jest w województwie świętokrzyskim. Przez miasto przepływa Wisła, a nazwa miasta, według części badaczy, wywodzi się od nazwy rzeki San, która niedaleko Sandomierza „domierza” do Wisły. Miasto położone jest na siedmiu wzgórzach i pochwalić się może podziemnymi labiryntami, stąd określenie „Mały Rzym”.

Wolne pokoje Sandomierz – na trasie Teodora Szackiego


Było piękne, było najpiękniejsze w Polsce, było włoskie, toskańskie, europejskie, niepolskie, było miastem, w którym chciało się zakochać od pierwszego wejrzenia, zamieszkać i nigdy nie wyjeżdżać. Tak o Sandomierzu pisze Zygmunt Miłoszewski w „Ziarnie Prawdy”. W mieście tym rozgrywa się druga część detektywistycznego cyklu Miłoszewskiego. Tym razem główny bohater, Teodor Szacki, próbuje rozwikłać sandomierską zagadkę. Sandomierz stał się tłem powieści, a jego zabytki zostały opisane przez autora z dużą dbałością o realistyczne szczegóły. Jeden z krytyków tygodnika Polityka napisał: „Ziarno prawdy to kawałek porządnej literatury kryminalnej, z dobrze zarysowaną intrygą i świetnie portretowanymi postaciami. Ale jest jeszcze jeden plus – mianowicie wnikliwy opis pięknego, pełnego mrocznych tajemnic miasta. Jeżeli wybiorę się kiedyś do Sandomierza, to z książką Miłoszewskiego zamiast przewodnika.” Sandomierz to „miasto z duszą”. Wszyscy, którzy choć raz pojawili się w murach miasta, deklarują powrót. Planując wypoczynek w Sandomierzu warto skorzystać z oferty noclegowej „Tanie pokoje Sandomierz”, która została opisana wyczerpująco na stronach portalu e-turysta. Zachęcamy do lektury!

Tanie pokoje Sandomierz na szlaku turystycznym


Przez miasto przebiega wiele słynnych szlaków. Między innymi są to: cysterski szlak świętego Jakuba, szlak Via Jagiellonica (łączący dawne stolice państwa polsko-litewskiego: Kraków i Wilno), szlak Architektury Drewnianej oraz Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. W Sandomierzu miłośnik spacerów poczuje się jak w raju. Spacery po Starym Mieście, które stanowi kompleks urbanistyczno-architektoniczny i krajobrazowy, trwać mogą bez końca. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także wędrówki Podziemną Trasą Turystyczną. Sandomierz, to miasto w którym warto zatrzymać się na dłużej. Tych, którzy planują pobyt w Sandomierzu odsyłamy na strony e-turysty i zachęcamy do skorzystania z propozycji noclegowych zgromadzonych pod hasłem „pokoje gościnne Sandomierz”.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Sandomierz, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: