Majówka Karpacz

znaleziono 9 ofert dodatkowychofert (7 w Karpaczu oraz 2 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Majówka Karpacz, bo Karpacz, zawsze górą


Karpacz, zawsze górą! Tak głosi hasło reklamujące najpopularniejsze miasto w dolinie rzeki Łomnicy. Karpacz to niezwykle klimatyczne miejsce, górskie uzdrowisko gdzie nowoczesność przeplata się z historią, a wszystko owiane jest magią lokalnych tajemnic. Miasto wygląda pięknie w każdej porze roku, lecz szczególnego uroku dodają mu wiosenne aranżacje ogrodów, gdzie od lat królują azalie, różaneczniki i powojniki alpejskie. Plątanina uliczek, rwąca Łomnica, wille z ubiegłych stuleci, bliskość Śnieżki pomagają tworzyć malowniczy pejzaż Karpacza. Miasto liczy już ponad pięć tysięcy stałych mieszkańców, a na gości czeka mnóstwo miejsc noclegowych. Wachlarz propozycji jest szeroki: hotele, pensjonaty, pokoje gościnne, schroniska, apartamenty, kwatery prywatne. Tu majówka Karpacz z pewnością będzie udana. Serdecznie zapraszamy!

Majówka w Karpaczu – do zobaczenia na szlaku


Karpacz to miasto stworzone do spacerowania, nie brakuje tu tras widokowych, szlaków turystycznych i ciekawych zabytków. Spacer koniecznie trzeba rozpocząć od Kopy (1350 m n. p. m). Na szczyt wejść można pieszo, lecz jest to propozycja dla wytrwałych piechurów, ponieważ szlak prowadzi przez Biały Jar i Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy (1602 m) i zarazem najwyższą górę Republiki Czeskiej. Historycznym miejscem na mapie Karkonoszy jest Schronisko Dom Śląski. Tam krzyżują się szlaki turystyczne. Czerwony schodzi do schroniska Nad Łomniczką, żółty - do Karpacza przez Wilczą Porębę. Dwoma kolejnymi dojdziemy na Śnieżkę. Niebieski (Droga Jubileuszowa) wspina się na nią trawersem, a krótszy – zdecydowanie bardziej malowniczy, czerwony, prowadzi po łańcuchach i zajmie nam ok. 30 minut. Planując wyprawę należy uwzględnić warunki pogodowe, warto również śledzić nasilenie ruchu turystycznego, ponieważ zdobycie Śnieżki znajduje się w wielu planach turystycznych gości odwiedzających Karpacz początkiem maja. Majówka w Karpaczu spędzona na turystycznym szlaku pozwoli naładować akumulatory wyczerpane zimową aurą. Zapraszamy!

Majówka Karpacz 2020 na stronach e-turysty


Dobrze zaplanowany wyjazd to podstawa udanego pobytu. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta odnaleźć można wiele interesujących propozycji, które wyróżnia dobra lokalizacja i precyzja opisu. Gospodarze proponują pobyt w hotelach, apartamentach, kwaterach prywatnych, przytulnych pensjonatach. Zachęcamy do rezerwacji. Majówka Karpacz 2020 na stronach e-turysty kusi atrakcyjnymi scenariuszami. Polecamy!