Ferie zimowe Karpacz

znaleziono 16 ofert dodatkowychofert (11 w Karpaczu oraz 5 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Ferie Karpacz, zawsze górą!


Karpacz to jeden z najliczniej odwiedzanych ośrodków turystycznych południowo-zachodniej Polski. Mimo popularności oraz znacznej rozbudowy infrastruktury turystycznej miasto nadal zachowało kameralną atmosferę górskiego kurortu. Na urok miasta składają się labirynt uliczek schodzących ku szumiącej po głazach Łomnicy i pamiętające dziewiętnaste stulecie pensjonaty. Karpacz to miejsce idealne na zimowy wypoczynek. Ubrane w śnieżną i mroźną szatę kusi czystym, górskim powietrzem, które idealnie hartuje organizm. Dodatkowym atutem jest rozbudowana infrastruktura rekreacyjno-sportowa, zachęcająca do aktywnego wypoczynku. Ferie Karpacz to propozycja dla rodzin, które lubią aktywny urlop. Miłośnicy białego szaleństwa poczują się tu jak w raju.

Ferie w Karpaczu, na śnieżnym szlaku


Szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego oraz liczne ścieżki turystyczne wiodące przez miasto i okolicę otwarte są również zimą. Wiele z nich przejść można, wędrując na coraz popularniejszych nartach tourowych, czyli rakietach śnieżnych. Amatorzy biegówek dobrze poczują się w Karpaczu Górnym, gdzie nie brakuje szlaków przystosowanych do uprawiania tego sportu. Nieco bardziej doświadczeni biegacze skorzystać mogą z trasy na Równi pod Śnieżką, która prowadzi od Domu Śląskiego, przez czeską Lucni Bounde, aż po szczyt Małego Szyszaka. Taki trening na długo pozostanie w pamięci, a imponujące widoki na Kotlinę Jeleniogórską zachwycą każdego. Serdecznie zapraszamy, czas na ferie w Karpaczu.

Ferie w Karpaczu z dziećmi


Na milusińskich czekają specjalnie wyznaczone oraz zabezpieczone saneczkowe górki, tory do snowtubingu, lodowiska, a także całoroczny tor saneczkowy. Adepci narciarstwa szkolić mogą swe umiejętności na łagodnych stokach, bardziej zaawansowani z przyjemnością odkryją jedną z licznych tras narciarski w okolicach Karpacza. Po intensywnym dniu skorzystać można z basenów, ośrodków Spa lub po prostu zabrać rodzinę na kulig. Nocleg w Karpaczu najłatwiej znaleźć korzystając z zasobów portalu e-turysta. Hotele, pensjonaty, apartamenty przygotowują specjalne feryjne pakiety. Staropolska gościnność to hasło, które kultywują również gospodarze udostępniający kwatery prywatne i pokoje gościnne w Karpaczu. Portal e-turysta pomaga w znalezieniu odpowiedniego miejsca. Wystarczy tylko zdecydować się na właściwą lokalizację, a tu możliwości są prawie nieograniczone. Ferie w Karpaczu z dziećmi to scenariusz, wart zrealizowania. W końcu Karpacz, to miasto, które „Zawsze jest górą!”.