Pokoje gościnne Karpacz

znaleziono 55 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Karpaczu, województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski

Pokoje w miejscowości Karpacz: Karpacz, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Porównaj możliwość zakwaterowania w Karpaczu w zależności od standardu oraz ceny, sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Karpaczu:
Początki powstania osady znajdującej się w miejscu współczesnego Karpacza wiążą się z tak zwanymi „Kurzakami”, czyli smolarzami dostarczającymi węgiel drzewny do pobliskich Kowar. Ze względu na charakterystyczny grzbiet górski osada zwała się wtedy Krzywą Górą. W okresie wojny trzydziestoletniej na terenie miasta osiedlili się zbiegowie religijni z Czech. Zwani byli laborantami, gdyż parali się między innymi ziołolecznictwem. Wkrótce nikomu nie znana osada stała się znanym ośrodkiem ziołolecznictwa w Europie i dzięki temu nastąpił jej gwałtowny rozwój. Więcej na temat karkonoskich laborantów i ziołolecznictwa można się dowiedzieć w powstałym w Karpaczu „Domu Laboranta”. Karpacz przeżył także swoistą gorączkę złota, a lokalne legendy mówią o średniowiecznych poszukiwaczach skarbów, Walonach. Osią miasta jest obecnie siedmiokilometrowa serpentyna wokół której ulokowało się wszystko co Karpacz ma najlepszego do zaoferowania. Z atrakcji turystycznych należy wspomnieć o sprowadzonym z Norwegii z miasteczka Vang kościółku ewangelickim, który obecnie nosi nazwę Świątyni Vang, oraz oczywiście o liczącej 1602 metry ponad poziom morza Śnieżce, u stóp której Karpacz leży.

Pokoje gościnne Karpacz – nocleg w nietuzinkowym kurorcie


Karpacz to jedno z najpiękniejszych karkonoskich miast. Przychylność turystów zyskało dzięki malowniczemu położeniu tuż u stóp Karkonoszy. Karpacz związany jest nierozerwalnie ze Śnieżką, która stanowi najwyższy szczyt w regionie. Wizerunek masywu pojawia się w herbie miasta oraz w logo gminy, a o mieście zwykło się mówić: miasto pod Śnieżką. Turysta odnajdzie tu kilkadziesiąt kilometrów dobrze utrzymanych turystycznych szlaków. Miłośnicy zimowego szaleństwa korzystać mogą z torów saneczkowych, tras narciarskich zjazdowych oraz biegowych. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla odważnych – wspinaczka, sporty ekstremalne, quady. Dla pragnących odpoczynku i relaksu – baseny, SPA, dyskoteki, kręgielnie, wyjątkowe kawiarnie. Dla poszukujących wrażeń kulturalnych – wystawy, muzea, zabytki, koncerty. Karpacz ma również uzdrowiskowe oblicze, a temat ten sięga aż średniowiecznych korzeni. Szeroki wachlarz zabiegów rehabilitacyjno-leczniczych sprawia, ze miasto jest chętnie odwiedzane także przez kuracjuszy. Na turystów, kuracjuszy, globtroterów, poszukiwaczy wrażeń oraz wszystkich tych, którzy zdecydują się na pobyt w Karpaczu czeka rozbudowana, starannie przygotowana baza noclegowa. Przed przyjazdem warto przejrzeć propozycje ujęte w portalu społecznościowym e-turysta. Na szczególna uwagę zasługuje kategoria: pokoje Karpacz – to oferta niemal stu świetnie zlokalizowanych punktów noclegowych. Polecamy!

Pokoje Karpacz – całoroczne atrakcje


Karpacz stanowi świetny punkt wypadowy dla pieszych wędrówek po Karkonoszach. Tu startują różne szlaki turystyczne, które prowadzą wędrowców niezwykłymi ścieżkami w cudne, malownicze górskie rejony. Karkonoskie szlaki zachwycają turystów bliskością natury oraz wspaniałymi krajobrazami i to niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na krótki czy długi szlak, trasę popularna lub mniej uczęszczaną. Po intensywnym dniu, wytchnienia szukać należy w starannie dopasowanym miejscu noclegowym. Na szczególną uwagę zasługuje oferta Karpacz pokoje, która obejmuje sprawdzone, godne polecenia adresy. Oprócz relaksu na szlaku turysta może liczyć na atrakcje, które serwuje zabytkowe oblicze miasta. Miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić to Kościół Wang – drewniana budowla, która zbudowana została bez użycia gwoździ. Konstrukcja tego niecodziennego gmachu powstała w Norwegii i datowana jest na przełom XII/XIII wieku. Spacery po Karpaczu to obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Po całodziennych trudach turyści znajdą wytchnienie w malowniczo ulokowanych miejscach noclegowych np. w pokojach w Karpaczu. Dobra cena, bezpieczeństwo oraz domowa atmosfera to atuty tej oferty.

Tanie pokoje Karpacz – pomysł na rodzinny wypoczynek


Karpacz to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek. Każda rodzina skorzystać może ze sprawdzonej bazy noclegowej: tanie pokoje Karpacz. Miasto pod Śnieżką ma wiele atrakcji, które spodobają się najmłodszym turystom. Oprócz sportowych zabaw realizowanych na świeżym powietrzu najmłodsi globtroterzy
z przyjemnością odwiedzą Muzeum Zabawek. Muzeum znajduje się w pomieszczeniach byłego dworca kolejowego,
a podziwiać tam można kolekcję ponad dwóch tysięcy eksponatów. Są to lalki i zabawki z całego świata, a lwia część ekspozycji to prywatne zbiory Henryka Tomaszewskiego. W salach muzealnych znalazło się miejsce dla kolekcji tematycznie związanych z kolejnictwem. Miłośników kolei zachwyci kasa biletowa, miniatury pociągów oraz autentyczny, trzymetrowy wagon towarowy.

Karpacz pokoje – nocleg w magicznej i tajemniczej przestrzeni


Kolejny punkt godny polecenia to Karkonoskie Tajemnice. Miejsce to nagrodzone zostało tytułem: „7 Nowych Cudów Polski” przyznanym przez National Geographic Traveler oraz innymi, licznymi wyróżnieniami. Karkonoskie Tajemnice w niezwykły sposób przybliżają arcyciekawe legendy i historie, które korzeniami sięgają najstarszych tajemnic związanych z regionem. To królestwo Ducha Gór, który zwykle ukazuje swe oblicze odwiedzającym.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Karpacz, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: