Wakacje w górach

znaleziono 171 ofert dodatkowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia
Gdzie spędzisz tegoroczne wakacje? W górach, oczywiście. A dlaczego? Tu odpowiedź jest już nieco trudniejsza. Znany himalaista George Mallory na pytanie dlaczego chodzi po górach, odpowiedział: „Bo one po porostu są”.

Wakacje w górach – zawsze dla każdego


Pomysł na spędzenie wakacji w górach to najczęstsza koncepcja pojawiająca się w planach niejednej polskiej rodziny. Z przyjemnością wyjeżdżamy w Bieszczady, Tatry, Pieniny, Gorce i Karkonosze. Na czym polega urok, magia tych miejsc? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Góry uwznioślają, dostarczają powodów do zadumy i kontemplacji. Spacer leśnym traktem to doskonała okazja do odpoczynku od miejskiego hałasu. Pokonując górskie szlaki poprawiamy kondycję i często walczymy z własną słabością. Nagrodą są widoki zapierające dech w piersiach. Pejzaże, które na wytrwałych turystów czekają na samym szczycie. Bliskość różnorodnych tras spacerowych, szlaki turystyczne dopasowane do umiejętności i możliwości nawet najmłodszych globtroterów to zalety pobytu w górskich miejscowościach. Osoby poszukujące miejsc słabo zaludnionych, rzecz można „dzikich” powinny pomyśleć o odwiedzeniu Bieszczadów, które pozostają synonimem spokojnego wypoczynku i przyciągają turystów przyrodniczymi walorami, chronionymi obszarami oraz dawnym urokiem. Warto spędzać tu dni na długich wycieczkach po połoninach, gdzie ze wzniesień roztaczają się niezapomniane widoki na zbocza, grzbiety i zielone doliny. Odważnym taternikom dedykowane są oczywiście Tatry, ale pobyt na Podhalu wybierają również osoby z mniejszym doświadczeniem wspinaczkowym. Na nich czekają ścieżki w dolinach, trasy spacerowe prowadzące w serce malowniczych, tatrzańskich pejzaży. Osoby szukające alpejskiego klimatu powinny odwiedzić monumentalne Karkonosze, które zachwycają tajemnicą i niepodrabialnym klimatem. Na spacer warto wybrać się w Pieniny oraz Gorce, gdzie odnajdziemy szlaki dostosowane do możliwości pociech. Tu każdy, nawet najmłodszy turysta, będzie mógł się pochwalić samodzielnym zdobyciem szczytu. Wakacje w górach to doskonały pomysł. Tak było, jest i będzie, ponieważ magia gór nie przemija.

Wakacje w górach z dziećmi – wypoczynek w sercu natury


Dobrze zaplanowany wypoczynek z dziećmi musi uwzględniać potrzeby milusińskich. Decydując się na wakacje w górach z dziećmi należy starannie wybrać miejsce noclegowe. Możliwości oczywiście nie brakuje: pensjonaty, apartamenty, hotele, kwatery prywatne, pokoje gościnne. W gąszczu ofert łatwo się pogubić, dlatego osoby zainteresowane pobytem w górach odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta, gdzie bez trudu odnaleźć można propozycję dopasowaną do oczekiwań. Oferty przeszukiwać można zgodnie z lokalizacją lub analizując dodatkowe atrakcje zapewniane przez właścicieli. Zakopane? Szczawnica? Polańczyk? Szklarska Poręba? O to, gdzie w tym roku poniosą nas turystyczne buty warto zatroszczyć się już teraz.

Wakacje w górach z basenem, czyli alternatywa na deszczowe dni


Czas spędzony w górach upływa przede wszystkim na spacerach, kąpielach w rzekach, leniuchowaniu na łące, rowerowych eskapadach. Sytuacja zmienia się nieco w momencie załamania pogody. Chociaż góry w deszczu nadal są piękne, to przedłużające się opady potrafią uprzykrzyć wypoczynek. W takich momentach zbawienne są tak zwane „dodatkowe atrakcje”. Odnaleźć je można w górskich miasteczkach, często dbają o nie właściciele pensjonatów i hoteli. Muzea, izby pamięci, galerie rękodzieła, ośrodki sportowe wypełniają się podczas brzydkiej pogody turystami. Biorąc pod uwagę nieprzewidywalność pogody, warto rezerwować pobyt w miejscu, gdzie do dyspozycji gości pozostaje basen. Ten przyda się nie tylko podczas deszczowych dni. Basen z widokiem na góry kusić będzie turystów przez cały pobyt. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta bez trudu odnaleźć można ośrodki z basenami. Oferty wyróżniają precyzyjne opisy, wiarygodne zdjęcia i dokładnie omówiona lokalizacja. Wakacje w górach z basenem organizowane z pomocą e-turysty na pewno będą udane.