Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Góry Izerskie

znaleziono 86 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Górach Izerskich

Noclegi w Górach Izerskich - W południowo-zachodnim zakątku Polski znajduje się pełne uroku miejsce, które przyciąga wielbicieli pieszych wycieczek, narciarstwa biegowego, jazdy konnej i rowerowej. Noclegi w Górach Izerskich oferuje wiele kameralnych miejscowości, a niezwykle różnorodna oferta pozwala na idealne dobranie obiektu do potrzeb i zasobności portfela. Gdzie szczególnie warto się zatrzymać i na co zwrócić uwagę w trakcie urlopu?

Góry Izerskie: noclegi w uzdrowisku


Łagodne Góry Izerskie stanowią pasmo Sudetów Zachodnich, a ich najwyższym wzniesieniem jest Wysoka Kopa, która mierzy 1127,6 m n.p.m. W przeszłości w okolicy Hali Izerskiej wydobywano kamienie szlachetne, takie jak szafiry, rubiny i agaty. Ogromną zaletą regionu są wody mineralne, dlatego wielu turystów w Górach Izerskich noclegi wykupuje w Świeradowie-Zdroju, niedaleko Jeleniej Góry. Pierwszy dom zdrojowy powstał w tym miejscu już w 1795 roku. Współczesny dom zdrojowy składa się z dwóch części, które łączy niesamowita drewniana hala spacerowa o długości ponad 70 metrów. W kurorcie funkcjonują liczne wyciągi narciarskie, dwa tory saneczkowe, tereny przeznaczone do jazdy konnej, baseny i korty tenisowe, dlatego niezależnie od pory roku każda aktywna osoba znajdzie tu coś dla siebie. W Izerach noclegi uzdrowiskowe pozwalają na dotarcie Głównym Szlakiem Turystycznym im. Mieczysława Orłowicza aż do Prudnika. Warto też udać się na Polanę Czarownic, gdzie niegdyś stały pogańskie świątynie. Wiosna to natomiast doskonała pora roku na wizytę w rezerwacie przyrody Krokusy w Górzyńcu. Fioletowe zbocze Grzbietu Wysokiego zachwyca urodą i jest wspaniałym tematem pamiątkowych zdjęć.

Komfortowe noclegi w malowniczych Górach Izerskich


Wygodne kwatery na każdą kieszeń, zlokalizowane w Świeradowie-Zdroju, Lubaniu i innych miejscowościach, bardzo łatwo zarezerwować za pośrednictwem serwisu e-turysta.pl. Pod hasłem „Góry Izerskie noclegi” kryją się niedrogie, ale wygodne i nowocześnie urządzone obiekty, w których można wypocząć po całodniowej wędrówce. Dostępne pokoje gościnne, pensjonaty, apartamenty czy gospodarstwa agroturystyczne różnią się nie tylko wielkością i ceną, ale też dodatkowymi udogodnieniami. Idealne miejsce znajdą tu osoby podróżujące zarówno z dziećmi, jak i ze zwierzętami, a także niepełnosprawni. Wśród rozmaitych noclegów Gór Izerskich zimą warto zwrócić szczególną uwagę na domki z kominkami, które tworzą niepowtarzalny nastrój. Pobyt w przygranicznym regionie to także świetna okazja do odwiedzenia południowych sąsiadów Polski.
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Górach Izerskich

Jak dodać obiekt noclegowy w Górach Izerskich do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Górach Izerskich zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Górach Izerskich kształtują się na poziomie 70-75 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, gospodarstwach agroturystycznych czy kwaterach prywatnych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 30 obiektów w Górach Izerskich, które akceptują zwierzęta.
W Górach Izerskich znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Górach Izerskich znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Górach Izerskich, zapewniających wyżywienie na miejscu.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Górach Izerskich, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Górach Izerskich baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w pokojach gościnnych, gospodarstwach agroturystycznych oraz apartamentach.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Górach Izerskich spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd do Gór Izerskich


Dojazd do Gór Izerskich samochodem

Turyści, którzy planują podróż z południowej, środkowej i północno-wschodniej części kraju powinni kierować się w stronę Wrocławia autostradą A4 lub A8. Po minięciu stolicy województwa dolnośląskiego dojazd samochodem do Gór Izerskich odbywa się przez DK5, która ciągnie się aż do Szklarskiej Poręby. Trasa z północno-zachodniej Polski biegnie drogą S3 przez Zieloną Górę, z której za Jaworem należy skręcić we wspomnianą już DK5.

Dojazd do Gór Izerskich innymi środkami transportu

Alternatywnym sposobem dojazdu do Gór Izerskich jest podróż pociągiem. Pomiędzy Szklarską Porębą a Wrocławiem kilka razy dziennie kursują składy PKP, a podróż trwa około trzech godzin. Ze stolicy Dolnego Śląska do Szklarskiej Poręby i Świeradowa-Zdroju odchodzą też komfortowe autobusy FlixBus. Czas dojazdu autokarem jest nieco krótszy i trwa około 2,5 godziny.

Gdzie zaparkować w Górach Izerskich?

Szklarska Poręba dysponuje wieloma miejscami, w których turyści mogą bezpiecznie zostawić samochód. Parking miejski znajduje się nieopodal rzeki Kamienna, przy ulicy Prusa. Przydrożny, bezpłatny parking w drodze na szlak mieści się przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego. W Świeradowie-Zdroju całodobowy, strzeżony plac działa na rogu ulic Sienkiewicza i Wyszyńskiego. Parking oferuje też Wieża Sky Walk, która mieści się przy ulicy Górskiej.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Górach Izerskich


Bieg Piastów w Jakuszycach
Już od 1976 roku na Polanie Jakuszyckiej odbywa się masowa, międzynarodowa impreza narciarska Bieg Piastów. Zawodnicy rywalizują na dystansach 50, 25, 12 lub 7 km stylem klasycznym oraz 30 km stylem dowolnym. W ramach imprezy rozgrywany jest też Karkonoski Bieg Narciarski Dzieci i Młodzieży. Stowarzyszenie, które organizuje konkursy, udostępnia m.in. wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. Udział w wydarzeniu to gwarancja niezapomnianych emocji.

Festyn Rodzinny w Szklarskiej Porębie
Połowa czerwca to czas Festynu Rodzinnego, który odbywa się w Szklarskiej Porębie przy ulicy Mickiewicza 16. Program imprezy obejmuje liczne występy artystyczne, warsztaty plastyczne, pokazy, konkursy z nagrodami i bezpłatne dmuchańce dla najmłodszych. Dzieci mogą też skorzystać z malowania twarzy, podziwiać ogromne bańki mydlane lub wziąć udział w loterii. Stoiska gastronomiczne zapraszają na pyszne przekąski i napoje dla całej rodziny.

ArtSkwer – Letni Festiwal Sztuki w Szklarskiej Porębie
W sierpniu w Szklarskiej Porębie na Skwerze Radiowej Trójki odbywa się ArtSkwer, czyli Letni Festiwal Sztuki. Czterodniowa impreza obfituje w atrakcje. Goście mogą wziąć udział w warsztatach odlewniczych, nauczyć się roślinnej cyjanotypii, tworzenia witraży, mozaiki oraz wielu innych pięknych przedmiotów ze szkła. W ramach pokazów prezentowana jest budowa pieca butelkowego, a także wytapianie szklanych koralików i walki inscenizowane przez Bractwo Rycerskie Świętego Michała Archanioła.

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie
Tradycja Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie sięga 1968 roku. Lokalna impreza szybko przerodziła się w ogólnopolskie wydarzenie. Giełda Piosenki jest niekomercyjna, dlatego nie obowiązują opłaty za wstęp ani pole namiotowe. W jej ramach odbywa się siedem koncertów, z których ostatni jest Koncertem Laureatów. Weterani festiwalu, którzy od lat pojawiają się w Szklarskiej Porębie, zyskują tytuł Szarych Łosi.

Bike Maraton i Super Bieg w Świeradowie-Zdroju
Październik w Świeradowie-Zdroju to czas dwóch ważnych imprez sportowych: Bike Maratonu oraz Super Biegu. Pierwsza z nich to jedno z wydarzeń największego cyklu rowerowego MTB i zawiera cztery konkurencje: Fun, Classic, Mega oraz Giga. z Kolei Super Bieg w Pucharze Sudetów obejmuje Bieg Alpejski i bieg na dystansie 10 kilometrów. Udział w wydarzeniach to szansa na ogromne sportowe emocje w pięknych okolicznościach przyrody.

Bike Adventure w Piechowicach
Kolejną imprezą dla wielbicieli kolarstwa górskiego jest Bike Adventure. Czterodniowe wydarzenie w Piechowicach każdego roku przyciąga kilkuset zawodników, którzy rywalizują w kategorii Fun lub Pro. Każda z konkurencji składa się z czterech etapów. Najlepsi sportowcy mogą liczyć na medale, puchary i cenne nagrody. Malownicze, niekiedy bardzo wymagające trasy biegną m.in. przez Górzyniec, Rozdroże Izerskie, Świeradów-Zdrój i Czerniawę-Zdrój.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Górach Izerskich i okolicy


Stacja Turystyczna Orle

W granicach Szklarskiej Poręby, u podnóża góry Granicznik mieści się Stacja Turystyczna Orle. Efektowny budynek z ciosanego kamienia w XVIII wieku należał do huty szkła Carlsthal. Wewnątrz znajduje się m.in. bufet i skromna wystawa przedwojennych przedmiotów. Do schroniska prowadzi kilka urokliwych szlaków o zróżnicowanym charakterze: zielone od strony południowej i zachodniej, czerwony z kierunku północnego oraz żółty od strony Polany Jakuszyckiej.

Izerski Park Ciemnego Nieba

Jednym z niesamowitych miejsc w Górach Izerskich jest Izerski Parki Ciemnego Nieba. Wyodrębniony w 2009 roku obszar powstał na granicy Polski i Czech, a konkretnie w dolinie Izery i Jizerki. Region obejmuje około 7500 ha powierzchni. Spowity w ciemności park otoczony lasem umożliwia turystom obserwację Drogi Mlecznej, której nie widać w miastach i wsiach oświetlonych latarniami. Bezchmurne noce dają okazję wykonania wyjątkowych zdjęć.

Most Graniczny na Izerze

W lipcu 2005 roku ukończono odbudowę mostu łączącego Polskę i Czechy. Wąskiej, drewnianej konstrukcji patronuje św. Jan Nepomucen, którego figura została ustawiona na tarasie widokowym po polskiej stronie granicy. Wąska, drewniana konstrukcja na kamiennych filarach wygląda urokliwie w otoczeniu gęstych, wiecznie zielonych lasów. W pobliżu mostu znajduje się wiata, w której turyści mogą schronić się przed deszczem, odpocząć i zjeść przyniesiony posiłek.

Kopalnia Kwarcu Stanisław

Na terenie Szklarskiej Poręby mieści się najwyżej położony kamieniołom na terenie kraju. Kopalnia Kwarcu Stanisław znajduje się na poziomie 1050 m n.p.m. O bogactwach, jakie kryją Góry Izerskie, wiedzieli już średniowieczni Walonowie, którzy przynosili z nich ametysty i kryształy górskie. Teren obfituje w kwarc mleczny, czyli surowiec wykorzystywany m.in. w przemyśle szklarskim. Widok, jaki rozpościera się ze szczytu kopalni, zapiera dech w piersiach i jest ogromną atrakcją regionu.

Wieża Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

Nad Świeradowem-Zdrojem wznosi się niesamowita konstrukcja o wysokości 62 metrów. Wieża Sky Walk to aż 850 metrów kładki, która wije się w otoczeniu lasów. Trasa nie jest jednostajna, ale urozmaicona ciekawymi elementami. Na szczycie na turystów czeka nie tylko zachwycający widok, ale też siatka do odpoczynku i szklana platforma, która potęguje wrażenia. Zejście zastępuje gigantyczna zjeżdżalnia o długości 105 metrów. Wizyta w wieży gwarantuje ekstremalne emocje dla całej rodziny.

Czarci Młyn w Świeradowie-Zdroju

W obrębie Świeradowa-Zdroju, przy ulicy Lwóweckiej 5 znajduje się jeszcze jeden bardzo interesujący obiekt. Czarci Młyn jest żywym Muzeum Chleba, w którym można oglądać dawne urządzenia do mielenia mąki i jej wypieku. W trzech salach prezentowane są m.in. gniotowniki, elewatory, silosy, sortowniki i inne ciekawe przedmioty. Na terenie placówki funkcjonuje też 100-letni saksoński piec chlebowy. Placówka jest udostępniona zwiedzającym przez cały rok.