Bon turystyczny Sudety

znaleziono 178 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Sudety - hotele, apartamenty, noclegi

Zarówno zimą, jak i latem to właśnie góry są niezwykle chętnie odwiedzane przez urlopowiczów z całej Polski. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje łańcuch przy granicy z Czechami i Niemcami. Z bonem turystycznym Sudety stają się przystępne nawet dla wielodzietnych rodzin, co warto wykorzystać w wakacje.

Bon turystyczny: Sudety i okolice


Z rządową pomocą, jaką jest bon turystyczny Sudety jeszcze mocniej przyciągają wielbicieli pięknych widoków, dzikiej natury i wspaniałych zabytków. Wielu rodziców nie rezygnuje z pieszych wycieczek, docierając nawet na najwyższy szczyt górskiego pasma, czyli Śnieżkę, leżącą na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Drugim z ważnych chronionych obszarów jest Park Narodowy Gór Stołowych. Charakterystyczne ukształtowanie terenu, z poziomo zalegającymi skałami piaskowym, zachwyca bogactwem przyrody. Gęste lasy zamieszkują m.in. lisy, sarny, borsuki i gronostaje.

Zabytkowe Sudety – bon turystyczny a zamek Książ


Chyba najbardziej znanym zabytkiem regionu jest tajemniczy zamek Książ. Potężna warownia, zlokalizowana na Pogórzu Wałbrzyskim, powstała już w XIII wieku, a w kolejnych stuleciach była przebudowywana. W czasie wojny twierdzę przekształcano na potrzeby Hitlera, dlatego wykopano podziemne tunele i schron, które można dziś zwiedzać. W tak atrakcyjnej okolicy jak Sudety bon turystyczny warto też wykorzystać do zobaczenia sztolni w Osówce, Kaplicy Czaszek w Kudowie-Zdroju oraz innych wspaniałych obiektów. W Sudetach bon turystyczny ułatwia poznanie wielu pięknych miejsc.