Bon turystyczny Sudety

Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
znaleziono 194 oferty noclegoweoferty
Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Sudety - hotele, apartamenty, noclegi

Zarówno zimą, jak i latem to właśnie góry są niezwykle chętnie odwiedzane przez urlopowiczów z całej Polski. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje łańcuch przy granicy z Czechami i Niemcami. Z bonem turystycznym Sudety stają się przystępne nawet dla wielodzietnych rodzin, co warto wykorzystać w wakacje.

Bon turystyczny: Sudety i okolice


Z rządową pomocą, jaką jest bon turystyczny Sudety jeszcze mocniej przyciągają wielbicieli pięknych widoków, dzikiej natury i wspaniałych zabytków. Wielu rodziców nie rezygnuje z pieszych wycieczek, docierając nawet na najwyższy szczyt górskiego pasma, czyli Śnieżkę, leżącą na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Drugim z ważnych chronionych obszarów jest Park Narodowy Gór Stołowych. Charakterystyczne ukształtowanie terenu, z poziomo zalegającymi skałami piaskowym, zachwyca bogactwem przyrody. Gęste lasy zamieszkują m.in. lisy, sarny, borsuki i gronostaje.

Zabytkowe Sudety – bon turystyczny a zamek Książ


Chyba najbardziej znanym zabytkiem regionu jest tajemniczy zamek Książ. Potężna warownia, zlokalizowana na Pogórzu Wałbrzyskim, powstała już w XIII wieku, a w kolejnych stuleciach była przebudowywana. W czasie wojny twierdzę przekształcano na potrzeby Hitlera, dlatego wykopano podziemne tunele i schron, które można dziś zwiedzać. W tak atrakcyjnej okolicy jak Sudety bon turystyczny warto też wykorzystać do zobaczenia sztolni w Osówce, Kaplicy Czaszek w Kudowie-Zdroju oraz innych wspaniałych obiektów. W Sudetach bon turystyczny ułatwia poznanie wielu pięknych miejsc.