Apartamenty w górach

znaleziono 712 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w górach

Apartamenty w górach - Urlop w górach? Oczywiście. Pierwsze skojarzenie? Tatry i Podhale. Te tereny od wielu lat niezmiennie zachwycają. Dobrze poczują się tu miłośnicy ciszy, zwolennicy niespiesznej kontemplacji oraz obóz przeciwny, czyli bywalcy zatłoczonych kurortów, gdzie stale serwuje się atrakcje tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Tatry i Podhale to obowiązkowy punkt turystyczny każdego Polaka. W końcu „Góry to życie, życie to góry”. (Colette Richard).

Luksusowe apartamenty w górach – marzenie każdego urlopowicza


Apartamenty w górach to miejsca, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób rezerwujących pobyt w Zakopanem lub okolicach. Turystom odpowiada standard noclegu, komfortowe warunki i zwykle, doskonała lokalizacja. Właściciele troszczą się także o dodatkowe atrakcje. Proponują turystom pomoc w organizacji wolnego czasu, polecają szlaki turystyczne, udostępniają sprzęt sportowy, umożliwiają korzystanie ze stref Spa, które często znajdują się na miejscu. Jedyny kłopot organizacyjny związany z pobytem w apartamentach to dostępność terminów. Ze względu na swą popularność rezerwacji należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem. Proces stanie się łatwiejszy, jeśli skorzystamy z zasobów portalu e-turysta. Tu bez trudu odnaleźć można odpowiedni nocleg. Oprócz apartamentów zlokalizowanych w Tatrach warto zwrócić uwagę na propozycje noclegowe w innych górskich terenach. Beskidy i Bieszczady również pochwalić się mogą doskonałą infrastrukturą noclegową, gdzie pobyt w apartamentach cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wczasowiczów. Góry warto odwiedzać w każdej porze roku, szczególnie pięknie wyglądają jesienią…

Apartamenty w górach – zwieńczenie turystycznych eskapad


Tatrzańskie zakątki odwiedzane są przez turystów niezależnie od pory roku. Klimat w tym rejonie zbliżony jest nieco do klimatu alpejskiego, co dla wielu pokoleń stanowiło walor uzdrowiskowy. Pierwsze wzmianki o wyprawach w Tatry odnaleźć można w kronikach z drugiej połowy XVI wieku. Z tego okresu pochodzą również pierwsze mapy i przewodniki. Tereny Podhala przypadły do gustu artystom, inteligencji, a szczególny rozkwit Zakopanego datuje się na koniec dziewiętnastego stulecia. Z niewielkim podhalańskim miasteczkiem związały się takie „sławy pióra i batuty” jak: Henryk Sienkiewicz, Władysław Orkan, Stefan Żeromski, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Kasprowicz, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski oraz Stanisław Witkiewicz i Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy). Stanisław Witkiewicz (ojciec) jest autorem charakterystycznego stylu w budownictwie, zwanego zakopiańskim, który nie stracił nic na swej atrakcyjności i do dziś stanowi symbol i wizytówkę miasta. Liczne pobyty letników oraz osiedlanie się w Zakopanem inteligencji sprawiły, że w mieście nastąpił dynamiczny rozwój turystyki i taternictwa, proces ten trwa do dnia dzisiejszego. Zakopane serwuje różnorodne, interesujące możliwości noclegowe. Od pobytów w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych aż po noclegi w luksusowych hotelach. Turyści, którzy pragną połączyć komfort wypoczynku z przyzwoitą ceną zwykle decydują się na spędzenie urlopu w zakopiańskich apartamentach, których na Podhalu nie brakuje. Tanie apartamenty w górach cieszą się coraz większą popularnością wśród letników. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta pod hasłem: „luksusowe apartamenty w górach” odnaleźć można mnóstwo sprawdzonych propozycji. Spora ich część dotyczy terenu Podhala, który od lat Polacy wskazują jako ulubiony kierunek górskich wypraw.
Najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony Polski w serwisie e-turysta.pl to nie tylko szeroka baza noclegowa, ale również propozycje na spędzenie wolnego czasu. Sprawdź ofertę rozrywkową i możliwości uprawiania aktywnego wypoczynku w polskich kurortach: