Apartamenty Wrocław

znaleziono 44 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty we Wrocławiu, województwo dolnośląskie, powiat Wrocław

Apartamenty we Wrocławiu – Wrocław to miasto, w którym nie można się nudzić. Atrakcji jest tu tak dużo, że każdy niezależnie od wieku i upodobań znajdzie coś dla siebie. Wrocław bez względu na porę roku, pogodę i porę dnia kusi turystów tajemniczymi legendami, niecodziennymi zabytkami, ciekawą historią, a wszystko to pod egidą zacnego rodu krasnoludków, które wybrały stolicę Dolnego Śląska na swoje królestwo. „Czy to bajka, czy nie bajka, Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie.” Jeśli kogoś nie przekonały słowa Konopnickiej, to zapraszamy do Wrocławia – miasta krasnali.
„Die Blume Europas”, tak znany historyk Norman Davies zatytułował swoją monografię miasta napisaną na jego tysiąclecie. Pierwszy raz Kwiatem Europy nazwał Wrocław poeta Heneliusz. Położone nad Odrą i jej czterema dopływami miasto nazywane też bywa Wenecją Północy. Dzisiejsze hasło którym promuje się stolica Dolnego Śląska i miasto aspirujące do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, brzmi Wrocław Miasto Spotkań. Nazwę miasta (Wrocław, Breslau, Vratislavia) przypisuje się imieniu czeskiego księcia Vratislava I, który władał w X wieku tymi okolicami i jest legendarnym założycielem Wrocławia. Doskonałe położenie miasta zapewniało mu silną pozycję i stabilny rozwój. To tutaj krzyżowały się ze sobą Szlak bursztynowy oraz droga handlowa Via Regia. Nie bez znaczenia pozostawał również fakt przynależności do Ligi Hanzeatyckiej.

Apartamenty Wrocław, pod troskliwą opieką krasnoludków


Skąd we Wrocławiu krasnale? Od kilkunastu dobrych lat spotkać je można niemal na każdym kroku. Co doprowadziło do takiego udomowienia skrytych ubożąt? Wyjaśnień jest wiele, dominują jednak trzy opowieści, pierwsza z nich wspomina o chochliku odrzańskim, który sprawiał mnóstwo kłopotów wrocławianom. Na ratunek mieszkańcom przybyły życzliwe skrzaty, które przegnały chochlika, a same tak polubiły Wrocław, że postanowiły osiedlić się w nim. Inni powiadają, że skrzaty są we Wrocławiu od początku. Ich ród wywodzi się od Papy Krasnala, pierwszego opiekuńczego ducha wrocławskiego grodu. Skrzaty pomagały ludziom, w zamian otrzymywały wikt oraz schronienie. Przyjaźń przetrwała do dzisiaj i z dnia na dzień jest coraz silniejsza. Ostatnia opowieść najmocniej osadzona w realiach Wrocławia kieruje wspomnienia w lata osiemdziesiąte, w czasy Pomarańczowej Alternatywy, kiedy to Waldemar „Major” Frydrych narysował dwa pierwsze krasnale, symbol walki z ustrojem komunistycznym. Dziś we Wrocławiu spotkać możemy ponad 380 skrzatów i stale ich przybywa. Zwiedzanie miasta połączone z poszukiwaniem krasnoludków to świetny pomysł na niebanalną wycieczkę, która spodoba się nie tylko najmłodszym. Co warto zwiedzić i jak spędzić czas w stolicy Dolnego Śląska? Wybór atrakcji zależy w zasadzie tylko od pomysłowości zwiedzającego. Planując pobyt we Wrocławiu warto skorzystać z noclegów w apartamentach. Wiele z tych miejsc ma swych maleńkich opiekunów. Zwykle odnajdziemy ich tuż przy progu, gdzie z uwagą przypatrują się turystom. Apartamenty Wrocław cieszą się popularnością wśród osób odwiedzających miasto. Noclegi te charakteryzuje doskonała lokalizacja i świetne warunki, a ceny przyjazne są dla turystycznego portfela. Gdzie szukać informacji o tanich apartamentach we Wrocławiu? Polecamy popularny portal społecznościowy E-turysta, tu bez trudu odnajdziemy dobry nocleg dopasowany do potrzeb i oczekiwań.

Apartamenty we Wrocławiu, rezerwacje z E-turystą


Noclegi w apartamentach wybierają chętnie turyści oraz osoby, które przyjeżdżają do Wrocławia służbowo. Główną zaletą noclegów w apartamentach jest duża przestrzeń pozostająca do dyspozycji wynajmującego. Kuchnia i łazienka mają domowy charakter, więc rodziny podróżujące z dziećmi czują się w luksusowych apartamentach Wrocław doskonale. Wiele apartamentów oferuje dodatkowe usługi. Sauna, siłownie, gabinety Spa, pomagają zregenerować siły po intensywnym dniu. Atutem wrocławskich apartamentów jest ich położenie. Większość odnajdziemy w centrum miasta, co stanowi doskonałą bazę wypadową. Stąd blisko jest na Rynek, do Starego Miasta, Ostrowa Tumskiego. Co jeszcze warto zobaczyć podczas wizyty we Wrocławiu? Pokaz multimedialny fontanny wrocławskiej, największej w Polsce, jednocześnie jednej z większych europejskich fontann. Oczywiście słynną Panoramę Racławicką - cykloramiczny obraz przedstawiający Bitwę pod Racławicami. Afrykanarium przy najstarszym polskim zoo. Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej. W planach globtroterów powinny pojawić się również wrocławskie muzea: Muzeum Architektury, Muzeum Miejskie, Muzeum Sztuki Medalierskiej, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Motoryzacji, Muzeum „Pana Tadeusza”, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. W każdym z tych obiektów spędzić można bardzo ciekawie czas. Warto śledzić wydarzenia kulturalne odbywające się w mieście, ponieważ Wrocław to miasto, które nigdy nie cichnie i właściwie zawsze trwa tu festiwal lub przegląd. Wystawy, wernisaże, premiery, koncerty, takich atrakcji tu nie brakuje. W organizacji pobytu we Wrocławiu pomaga portal społecznościowy E–turysta, gdzie znaleźć można wszelkie niezbędne informacje. Szczególną popularnością cieszą się wiadomości zgrupowane pod hasłem: Apartamenty we Wrocławiu, ponieważ po intensywnym zwiedzaniu warto wypocząć w komfortowych warunkach. Zachęcamy do rezerwacji z E-turystą. Zapraszamy!

Znajdź apartament i nocuj we Wrocławiu


Decydując się na nocleg we Wrocławiu watro zwrócić uwagę na lokalizację obiektu. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się apartamenty we Wrocławiu, które mieszczą się nie daleko centrum miasta. Stanowi ono centrum kultury i rozrywki – nie bez powodu Wrocław zyskał tytuł Europejskiej Kultury 2016. Celem tego przedsięwzięcia jest wybór europejskiego miasta, które przez rok prezentować będzie bogactwo kultury regionu w celu stworzenia wzajemnego dialogu międzykulturowego Europejczyków. We Wrocławiu odbywa się wiele imprez i wydarzeń – festiwale teatralne, filmowe, muzyczne, literackie – wśród nich między innymi Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty, Jazz nad Odrą czy Wrocławski Festiwal Gitarowy. Dzięki rozbudowanej ofercie kulturalnej miasta, każdy odwiedzający znajdzie wydarzenie, które będzie odpowiadało jego zainteresowaniom.

Wrocław - tanie apartamenty


Ten kto zdecyduje się na apartamenty we Wrocławiu nie będzie narzekał na brak atrakcji. Wolny czas zapełnić mogą nie tylko liczne kulturalne wydarzenia, ale aktywny wypoczynek. Dzięki trasom spacerowym i rowerowym, zwiedzanie miasta stanie się jeszcze bardziej ciekawsze. Nocleg we Wrocławiu nie musi związać się z dużymi kosztami. W serwisie e-turysta znajdziesz tanie apartamenty we Wrocławiu, które powinny spełnić Twoje oczekiwania względem wyposażenia, standardu i lokalizacji. Wrocław to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. To również czwarte pod względem wielkości miasto w kraju. Zachwyca licznymi zabytkami i pięknym rynkiem. Mimo zniszczeń po II wojnie światowej, zachowało się tu dużo obiektów, które po odrestaurowaniu przyciągają nie tylko polskich, ale coraz częściej zagranicznych turystów. Będąc we Wrocławiu watro zobaczyć Stary Ratusz reprezentujący późnogotycki styl architektoniczny – to jeden z najlepiej zachowanych tego typu obiekt w Polsce. Wśród budowli mieszczących się na Rynku, wyróżniają się kościoły – swoją bogatą historią i architekturą zachwyca Archikatedra św. Jana Chrzciciela, gotycka Katedra św. Magdaleny, czy Bazylika św. Elżbiety Węgierskiej zwana inaczej kościołem Garnizonowym.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Wrocław, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: