Mieszkania do wynajęcia Wrocław

znaleziono 34 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu, województwo dolnośląskie, powiat Wrocław

Wrocław tanie pokoje do wynajęcia - Wrocław to miasto, które ma bardzo dużo do zaoferowania (w tym atrakcyjne tanie pokoje do wynajęcia). Miasto w 2011 roku zyskało prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, co czyni z niego miejsce konieczne do odwiedzenia podczas wojaży, nie tylko po Polsce, ale także po Europie. W związku z tym, że miasto położone jest blisko zachodniej granicy, można tam spotkać kulturową mieszankę mieszkańców Europy Zachodniej. Wielu turystów właśnie tam poznało zagranicznych przyjaciół, z którymi utrzymują kontakt przez długie lata.
„Die Blume Europas”, tak znany historyk Norman Davies zatytułował swoją monografię miasta napisaną na jego tysiąclecie. Pierwszy raz Kwiatem Europy nazwał Wrocław poeta Heneliusz. Położone nad Odrą i jej czterema dopływami miasto nazywane też bywa Wenecją Północy. Dzisiejsze hasło którym promuje się stolica Dolnego Śląska i miasto aspirujące do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, brzmi Wrocław Miasto Spotkań. Nazwę miasta (Wrocław, Breslau, Vratislavia) przypisuje się imieniu czeskiego księcia Vratislava I, który władał w X wieku tymi okolicami i jest legendarnym założycielem Wrocławia. Doskonałe położenie miasta zapewniało mu silną pozycję i stabilny rozwój. To tutaj krzyżowały się ze sobą Szlak bursztynowy oraz droga handlowa Via Regia. Nie bez znaczenia pozostawał również fakt przynależności do Ligi Hanzeatyckiej.

Pokoje do wynajęcia Wrocław


Samo poszukiwanie krasnoludków może zająć więcej niż 1-2 dni, a co z resztą - atrakcjami i zabytkami? By nacieszyć się miastem w pełni, warto zastanowić się nad jakąś formą kilkudniowego zakwaterowania, sporą popularnością cieszą się pokoje do wynajęcia we Wrocławiu.

Wrocławskie krasnoludki


Spacerując po Wrocławiu co rusz można spotkać małe fikuśne figurki krasnali, jest ich blisko trzysta i wciąż „osiedlają się” nowe. Wycieczka w poszukiwaniu kolejnych krasnoludków to bardzo ciekawy pomysł na zwiedzanie Wrocławia, kto wie gdzie zaprowadzą nas skrzaty? Chętni na podążanie tropem stworzonek mają możliwość wziąć udział w poszukiwaniach zorganizowanych, które odbywają się regularnie w czasie letnich wakacji. Dla dzieci do 99 roku życia.

Japonia we Wrocławiu


Interesującą nutką orientalizmu ze Wrocławiu jest Ogród Japoński założony na początku XX wieku. Ogród powstał z inicjatywy profesjonalnego orientalisty, więc zwiedzający mogą poczuć się jak podczas egzotycznej wyprawy do prawdziwych japońskich ogrodów.

Pokoje do wynajęcia Wrocław - e-turysta.pl


We Wrocławiu urodził się Max Born, fizyk i matematyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Ciekawe są jego rodzinne powiązania, ponieważ jego żona była krewną samego Marcina Lutra, a jego wnuczką jest sławna piosenkarka Olivia Newton-John. Ciekawe jest też to, że Wrocław mimo swojego dzisiejszego prestiżu, stosunkowo późno zaczął się rozwijać. Świadczy o tym choćby fakt, że aż do początku XVIII wieku miasto nie było w ogóle oświetlane, wraz z zachodem słońca w mieście następowała zupełna ciemność. Dopiero w 1703 roku postawiono tam pierwsze latarnie. Dla porównania, w Londynie latarnie uliczne istniały już od początku XV wieku. Potrzebny pokój do wynajęcia we Wrocławiu? Mamy ich całkiem pokaźną listę!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Wrocław, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: