Bon turystyczny Karkonosze

znaleziono 31 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Karkonosze - hotele, apartamenty, noclegi

Karkonosze stanowią centralną część Sudetów Zachodnich. Jest to najwyższe pasmo całych Sudetów. Znajduję się w południowo- zachodniej Polsce na granicy polsko-czeskiej. Najwyższym szczytem Karkonoszy znajdującym się na granicy polsko-czeskiej jest Śnieżka o wysokości 1602 m n.p.m. Stanowi ona jednocześnie najwyższy masyw w całych Sudetach. Uznaję się ją za najbardziej rozpoznawalny szczyt Karkonoszy. Na szczycie zlokalizowana jest klimatyczna barokowa kaplica pod wezwaniem św. Wawrzyńca - patrona przewodników z XVII wieku, oraz restauracja, obserwatorium meteorologiczne i oczywiście schronisko dla zmęczonych turystów. Najprościej dostać się na Śnieżkę z Karpacza, skąd mamy do wyboru kilka szlaków turystycznych. Obszar Karkonoszy słynie z dużej ilości pięknych wodospadów, m.in. Wodospad Kamieńczyka, Kaskady Łomniczki oraz Wodospad Szklarki Piękno Karkonoszy jest niepodważalne. W samych górach znajduje się mnóstwo wartych uwagi miejsc, których wręcz nie wolno pominąć podczas wycieczek. Przykładem są znajdujące się po polskiej stronie jeziora polodowcowe Wielki Staw i Mały Staw oraz niewielkie choć urocze Śnieżne Stawki. Najlepiej obecnie przyrodniczo zachowanymi rejonami Karkonoszy są rezerwaty ścisłe oraz podnóża Lasockiego Grzbietu. W celu ochrony najcenniejszych elementów tamtejszej przyrody utworzono 16 stycznia 1959 roku Karkonoski Park Narodowy. Po stronie czeskiej 17 maja 1963 powstał Krkonošský národní park. W roku 1992 zostały one włączone do transgranicznego rezerwatu biosfery UNESCO Karkonosze/Krkonoše.
Noclegi Karkonosze, szukasz noclegów w Karkonoszach w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Karkonoszach obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Karkonoszach, kwatery prywatne, tanie noclegi Karkonosze i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Karkonosze w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Karkonoszach w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Karkonosze noclegi i tanie pokoje w Karkonoszach. Pokoje w Karkonoszach, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Karkonoszach. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Karkonoszach, to tylko z nami! Karkonosze pokoje, nocleg Karkonosze na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Karkonoszach, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony Polski w serwisie e-turysta.pl to nie tylko szeroka baza noclegowa, ale również propozycje na spędzenie wolnego czasu. Sprawdź ofertę rozrywkową i możliwości uprawiania aktywnego wypoczynku w polskich kurortach: