Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Bon turystyczny Beskidy

Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
znaleziono 209 ofert noclegowychofert
Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Beskidy - hotele, apartamenty, noclegi

Szczególne miejsce w sercach polskich podróżników zajmują pasma górskie w łańcuchu Karpat. Wykorzystując bon turystyczny Beskidy można i warto pokazać dzieciom. Gdzie najlepiej się udać w trakcie wakacyjnych wojaży?

Bon turystyczny: Beskidy dla każdego


Najsłynniejszym pasmem Beskidów w Polsce są Bieszczady Zachodnie. Region zachwyca nie tylko malowniczymi połoninami, ale też obecnością dzikich zwierząt, które zamieszkują duże ostępy leśne. Nie bez powodu symbolem Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest ryś. Między konarami drzew można też spotkać niedźwiedzie, wilki i żbiki, a w miejscowości Muczne podziwiać dostojne żubry w zagrodzie pokazowej. Ogółem w bieszczadzkich lasach żyje około 230 gatunków zwierząt. Nie da się ukryć, że z bonem turystycznym Beskidy ułatwiają przeprowadzenie cennej lekcji szacunku dla przyrody.

Beskidy – bon turystyczny dla rodzin


Na terenie Beskidów bon turystyczny umożliwia też wizytę w Babiogórskim Parku Narodowym, który obejmuje m.in. południową i północną część Babiej Góry. Wzniesienie to zaliczane jest do Korony Gór Polski i wyróżnia się pokaźnym rumowiskiem skalnym w szczytowych partiach. Wybierając się w Beskidy bon turystyczny warto też wykorzystać na zwiedzanie. Jednym z najciekawszych zabytków jest Stary Zamek w Żywcu wraz z otaczającym go parkiem. Przykład wspaniałej architektury drewnianej regionu stanowi kościół św. Jakuba w Szczyrku. Wnętrze zrębowej konstrukcji urządzono w stylu późnego baroku, dlatego zachwyca bogactwem barw, rzeźb i malowideł.