Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Bon turystyczny - lista noclegów w Polsce

Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
znaleziono 2822 oferty noclegoweoferty
Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny 500+ na dziecko - noclegi, hotele, pokoje

Ogólnoświatowy kryzys, spowodowany pandemią wirusa COVID-19, w szczególny sposób dotknął zarówno branżę turystyczną, jak i wiele polskich rodzin. Mnóstwo osób straciło pracę lub było zmuszonych pobierać zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia szkół i przedszkoli. Bon turystyczny 500 plus stanowi pomoc dla rodziców, którzy mimo trudnej sytuacji chcą zafundować swoim pociechom należyty wypoczynek. Komu przysługuje rządowe wsparcie, jak je uzyskać i na co można przeznaczyć otrzymane środki?

Bon turystyczny: noclegi w całym kraju


Nowa państwowa forma pomocy rodzinom, czyli bon 500 zł dla dzieci, to dokument elektroniczny o unikalnym 16-cyfrowym numerze. Wysyłany jest w wiadomości tekstowej po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS na uprzednio podany adres mailowy lub numer telefonu. Nie trzeba składać żadnych dokumentów, chyba że dziecku należy się dodatkowe świadczenie z racji jego niepełnosprawności. Za pomocą bonu możliwe jest opłacenie usług hotelarskich na terenie całego kraju. Dodatkowy zastrzyk środków finansowych pozwala podjąć decyzję o wyjeździe pod namiot, do przytulnego pensjonatu, klimatycznego gospodarstwa agroturystycznego lub eleganckiego hotelu. Oprócz tego beneficjenci mają prawo wykorzystać polski bon turystyczny 500 plus na uczestnictwo w imprezach turystycznych odbywających się w Polsce. Warunkiem jest to, aby dane wydarzenie było realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego. Nie ma żadnych przeszkód, aby dzięki przysługującej kwocie zapewnić dziecku pełne atrakcji letnie kolonie, obóz narciarski albo „zieloną szkołę”.

Kto może otrzymać bon turystyczny 500+?


Warunkiem skorzystania z bonu turystycznego jest prawo do świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego. Na każde dziecko z rodzeństwa, które nie ukończyło jeszcze 18 lat, przypada osobny bon o wartości 500 zł. Jeżeli pociecha jest niepełnosprawna, przysługuje jej aż 1000 zł, jednak w tym celu należy wypełnić stosowne oświadczenie i przesłać kopię orzeczenia. Co bardzo istotne, z bonu 500 na wakacje na dziecko mogą skorzystać także rodzice pracujący za granicą. W przypadku opieki naprzemiennej każdemu z uprawnionych przysługuje połowa, czyli 250 zł i ewentualny dodatek w tej samej kwocie w przypadku niepełnosprawności potomka. Dzięki takiemu podziałowi bonu turystycznego hotele, pensjonaty i inne miejsca noclegowe mogą być opłacane przez każdego z opiekunów na oddzielnych wyjazdach. Rozwiązanie to z pewnością ułatwia rozliczanie pomiędzy małżonkami i zapobiega ewentualnym konfliktom na tle finansowym. Zarówno ojciec, jak i matka, za sprawą świadczenia mogą spędzić piękne chwile ze swoimi pociechami, zwiedzając zabytkowe miasto lub relaksując się na łonie przyrody. Bon 500 plus przysługuje niezależnie od wysokości dochodów.

Jak zapłacić bonem turystycznym 500 plus?


Opłacanie bonem turystycznym noclegów lub imprez turystycznych jest bardzo proste. W momencie rezerwacji lub zakwaterowania należy podać unikalny numer, który umożliwia wybranemu podmiotowi weryfikację salda. Płatność odbywa się z użyciem dwóch kodów: otrzymanego e-mailem w momencie aktywacji świadczenia oraz kodu SMS. Bonem 500+ na wakacje można posługiwać się wiele razy, aż do wykorzystania wszystkich przysługujących środków. Jeżeli cena noclegu przekracza wartość bonu turystycznego, nie ma żadnych przeszkód, aby za pozostałą część zapłacić gotówką, przelewem lub kartą. Trzeba jednak pamiętać, że bon turystyczny jest ważny tylko do 31 września 2022 roku, a usługa musi być realizowana na rzecz dziecka, któremu należy się świadczenie.

Wykorzystanie bonu turystycznego: hotele, campingi i inne obiekty


Lista obiektów, w których za nocleg lub imprezę turystyczną dziecka można płacić bonem, widnieje na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej (POT):
● www.bonturystyczny.gov.pl
● www.pot.gov.pl
● www.polska.travel
Baza obejmuje organizacje pożytku publicznego i przedsiębiorców turystycznych, którzy przystąpili do programu Polski Bon Turystyczny. Zainteresowani przyjmowaniem bonów rejestrują się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i za pomocą profilu zaufanego, PUE, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu podpisują odpowiednie oświadczenie. Nie są to zatem wszystkie podmioty turystyczne funkcjonujące na terenie kraju, ale według szacunków ich liczba może wynieść aż 100 000 – jest więc w czym wybierać. Znalezienie idealnego noclegu w obrębie usług hotelarskich oraz wielu innych ułatwia Wyszukiwarka Podmiotów Akceptujących Bony. Wystarczy wpisać nazwę miejscowości lub uprawnionego podmiotu. Pozycje na liście nie przenoszą automatycznie na stronę danego obiektu, dlatego warto zrobić to samodzielnie. Dobrym pomysłem jest telefoniczny lub mailowy kontakt z recepcją i upewnienie się, że wybrane przedsiębiorstwo lub organizacja na pewno honoruje alternatywną płatność, jaką jest polski bon turystyczny. Noclegi, zwłaszcza w odległym miejscu, są na tyle istotnym aspektem każdego wyjazdu, że nie warto ryzykować pomyłki. Można w ten sposób uniknąć ogromnego stresu i przekroczenia zaplanowanych wydatków.

Bon turystyczny 500+ w serwisie e-turysta.pl


Najlepsze obiekty turystyczne, honorujące bony 500+, wyszczególnione są również na portalu e-turysta.pl. Zawężenie wyników wyszukiwania odbywa się przy pomocy filtra o nazwie Bon turystyczny. Hotele, domy wczasowe, apartamenty i inne kwatery, umożliwiające płacenie za dziecko przy pomocy świadczenia, oznaczane są dodatkowo charakterystycznym logo. Pokaźna baza noclegów przyjaznych rodzinom daje sposobność spędzenia wymarzonych wakacji w dowolnym regionie kraju. Turyści podróżujący ze starszymi dziećmi chętnie zatrzymują się w samodzielnych domkach lub apartamentach na południu Polski. Wyjątkowe połoniny w Bieszczadach, urokliwe wodospady Karkonoszy i dumne szczyty Tatr każdego roku witają tysiące niestrudzonych wędrowców. Na stronie serwisu figurują też ośrodki wypoczynkowe w pobliżu najsłynniejszych jezior. To doskonała opcja dla dzieci, które chcą nauczyć się pływać pod czujnym okiem ratowników. Relaksujący rejs statkiem i wspólne wędkowanie gwarantują piękne wspomnienia na całe życie. Największym marzeniem wielu pociech są jednak wakacje nad morzem. Na szczęście portal e-turysta.pl ułatwia dostęp do wielu rozmaitych obiektów położonych blisko złocistej plaży. Szukanie niewielkich muszelek, budowanie zamków z piasku i tradycyjne już gofry z bitą śmietaną to obowiązkowe punkty programu udanej wyprawy nad Bałtyk. Dofinansowanie domowego budżetu bonem turystycznym z pewnością pomoże wielu rodzinom w odkryciu wspaniałych zakątków Polski.