Majówka Zakopane

znaleziono 17 ofert dodatkowychofert (11 w Zakopanem oraz 6 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia
Majówka Zakopane - „Nie ma na świecie miejscowości dostatecznie małej, by ogół mieszkańców nie uważał jej za pępek świata. Sto procent obywateli Zakopanego nie wątpiło nigdy, że ich osiedle jest centrum świata i będzie nim po wieki wieków.” Tak o międzywojennej atmosferze miasta pisał Rafał Malczewski, syn malarza Jacka Malczewskiego. Czy w 2019 roku Zakopane nadal chwalić się może takim określeniem? Przekonajmy się sami. Zapraszamy do Zakopanego.

Majówka Zakopane- obowiązkowy przystanek na urlopowej mapie Polaków


Bardzo długi weekend majowy to okazja do odwiedzenia Zakopanego – największego ośrodka miejskiego, który znajduje się w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Miasto jest częścią województwa małopolskiego i należy do powiatu tatrzańskiego. Życie Zakopanego jest nierozerwalnie związane z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, który ma swój obszar również w administracyjnych granicach miasta. Pomysł na spędzenie majówki w Zakopanem to koncept, który pojawia się w wielu polskich rodzinach. Majówka Zakopane – zaprasza!

Majówka w Zakopanem w kulturalnym klimacie


Obok krokusów, które tworzą barwne dywany w zakopiańskich dolinach i sygnalizują nadejście nowej pory roku w mieście pojawiają się również inne wiosenne symptomy. Po długiej zimie do Zakopanego wkracza jazz, a to za sprawą zakopiańskiej Wiosny Jazzowej, która w tym roku zyskała piętnastą odsłonę. Jak w każdym roku, tak i teraz Festiwalowi towarzyszyć będzie Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych. Oprócz muzycznych przyjemności Majówka w Zakopanem to także Majówka Tatrzańska w Powiecie Tatrzańskim. Podczas imprez zobaczyć będzie można pokazy kowalstwa, góralskiej ciesielki oraz występy folklorystyczne. Dużą popularnością cieszą się także wspólne, wielkie gotowanie „pod gołą chmurką”. Majowe, kulturalne przyjemności kończy Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej, organizowany w ostatni weekend maja. Zakopane to przestrzeń zarezerwowana dla miłośników pięknych pejzaży oraz amatorów dobrej muzyki. To miejsce, które przyciąga niezwykłym klimatem, ciekawą historią i barwnym folklorem. To początek tras, które wprowadzają w najwyższe partie polskich łańcuchów górskich. Warto spędzić tu majówkę oraz cieszyć się pierwszymi podmuchami wiosennego, ożywczego powietrza.

Majówka Zakopane 2020 – rezerwacje na stronach e-turysty


Każdy turysta oprócz zaplanowania wędrówki po tatrzańskich lub zakopiańskich szlakach, musi dokonać rezerwacji noclegowej. Infrastruktura turystyczna miasta jest niezwykle rozbudowana. Portal społecznościowy e-turysta pomaga w znalezieniu odpowiedniego noclegu, a poszukujący wybierać może z ofert hoteli, pensjonatów, apartamentów, kwater prywatnych, schronisk i pokoi gościnnych. Wszystkie miejsca są starannie opisane i ozdobione fotografiami obiektu. Miejsca łatwo pogrupować według kategorii: „cena lub lokalizacja”. Informacje prezentowane w portalu są sprawdzone, konkretne i dotyczą miejsc godnych polecenia. Majówka Zakopane 2020 na stronach portalu społecznościowego e-turysta trwa już w najlepsze – serdecznie zapraszamy!