Walentynki Zakopane

znaleziono 2 oferty dodatkoweoferty (1 w Zakopanem oraz 1 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Zakopane na walentynki!


Walentynki, święto zakochanych, to jedno z najpopularniejszych wydarzeń w kalendarzu uroczystości. Amerykańskie Stowarzyszenie Kart Pocztowych stworzyło ranking, w którym walentynki zajmują drugą pozycję zaraz po Bożym Narodzeniu. Ranking szacuje, że podczas lutowych uroczystości wysyła się około miliarda kart rocznie, a nadawcami w większości są kobiety. Walentynki to dobra okazja do wspólnego wyjazdu. Zimowym eskapadom pod patronatem św. Walentego sprzyja również kalendarz. W 2020 roku święto wypada w piątek, więc to doskonały pretekst do spędzenia kilku dni w górach. Walentynki w Zakopanem to doskonały pomysł!

Walentynki w Zakopanem, zimowy weekend dla zakochanych


Walentynki dotarły do Polski dopiero w latach 90. ubiegłego wieku, chociaż na całym świecie (szczególnie w Stanach oraz w południowej i zachodniej Europie) świętowane są od wielu stuleci. Najistotniejszym miejscem kultu świętego Walentego jest bazylika jego imienia we włoskim miasteczku Terni. Na srebrnym relikwiarzu umieszczono napis „Święty Walenty patron miłości”. Pomimo katolickiego rodowodu święto ma wyraźnie komercyjny charakter i od wielu już lat to pretekst do składania życzeń, szczególnie tych drogą pocztową. Zakochani organizują w tym terminie romantyczne wyjazdy, a kompas często prowadzi ich w góry, gdzie zimą jest przepięknie. Zakopane na walentynki ustrojone jest w romantyczną szatę, wszędzie pojawiają się oferty dedykowane zakochanym.

Walentynki Zakopane, na stronach E-turysty


Stolica Podhala ma niezwykły urok, który sprawia, że każda para zakochanych przynajmniej raz decyduje się na spędzenie urlopu w Zakopanem. Wizytę w górach zorganizować można na wiele sposobów. Pobyt w apartamentach, hotelach, pensjonatach, pokojach gościnnych oraz kwaterach prywatnych podkreśli rangę romantycznych uroczystości. Właściwie możliwości są tu nieograniczone, a wszystko zależy od oczekiwań i portfela odwiedzających. Gospodarze troszczą się o atrakcje i dodatkowe udogodnienia dla turystów. W miejscu pobytu skorzystać można z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, na terenach ośrodków pojawiają się lodowiska. Kuchnie serwują specjalne menu. Warto poznać Zakopane w walentynki.

Zakopane w walentynki


U podstaw udanego pobytu leży dobra organizacja wyjazdu. Tu z pomocą przychodzi popularny portal społecznościowy E-turysta, gdzie zgrupowano turystyczne rekomendacje. Noclegi odnaleźć można pod hasłem walentynki Zakopane. oferty są precyzyjnie opisane i wzbogacone dokumentacją fotograficzną.