Noclegi Poleski Park Narodowy

znaleziono 14 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Poleskim Parku Narodowym

Noclegi w Polesim Parku Narodowym – Bardzo ciekawym kierunkiem wakacyjnych podróży jest Poleski Park Narodowy. Noclegi nad jeziorem umożliwiają wspaniały wypoczynek na łonie natury. Jakie skarby skrywa utworzony region i co koniecznie trzeba zobaczyć?

Poleski Park Narodowy – noclegi nad jeziorem


Płaskie ukształtowanie terenu parku nie jest wcale nudne. Zachodnią część Polesia w województwie lubelskim urozmaicają liczne torfowiska, stawy i jeziora. Bogata flora obejmuje relikty epoki lodowcowej, choćby wierzbę lapońską i rosiczkę długolistną. Można tu też spotkać rzadkie gatunki zwierząt. W Poleskim Parku Narodowym noclegi nad jeziorem są okazją do podziwiania żółwi błotnych, czapli, żurawi lub bobrów. Wizyta na Równinie Łęczycko-Włodawskiej jest wspaniałą lekcją przyrody.

Poleski Park Narodowy: noclegi i co dalej?


Wybierając w Poleskim Parku Narodowym noclegi blisko Starego Załucza nie można ominąć Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Poleskiego Parku Narodowego. W budynku mieści się pięć działów: przyrodniczy, geograficzny, akwarystyczny, historyczny oraz geograficzny. Wystawy pozwalają dogłębnie zapoznać się z odwiedzanym regionem. Dodatkową atrakcją ośrodka jest ścieżka przyrodnicza, której głównym tematem jest żółw błotny. Inną, niezwykle malowniczą trasą, jest ścieżka dydaktyczna Czachary we wsi Zastawie. Turyści mają szansę zobaczyć największe torfowisko regionu, czyli Bagno Bubnów, żurawie na rozlewisku w Zastawiu, kwitnące storczyki i inne cuda natury. Poleski Park Narodowy noclegi oferuje na tyle tanie i komfortowe, że warto choć na weekend wynająć nawet niewielki pokój.

Najlepsze noclegi Poleskiego Parku Narodowego


O rezerwacji wygodnych noclegów Poleskiego Parku Narodowego powinni też pomyśleć zapaleni cykliści. Jedną z dużych atrakcji regionu jest ścieżka rowerowa Mietiułka, która rozpoczyna swój bieg za pomnikiem Korpusu Ochrony Pogranicza we wsi Wytyczno. Trasa o długości 21 kilometrów obfituje w wiele ciekawostek przyrodniczych i urokliwych terenów: las Łowiszów, rzekę Mietiułkę, liczne rozlewiska i torfowiska oraz punkt widokowy w Wielkim Łanie. W trakcie jazdy uważni obserwatorzy mają szansę zauważyć łosia, wydrę, bociana czarnego i inne niezwykłe zwierzęta. Na hasło „noclegi Poleski Park Narodowy” z entuzjazmem powinny zareagować także dzieci. Dla najmłodszych turystów przygotowano krótką ścieżkę edukacyjną w Urszulinie, gdzie można obcować z łasicami i wiewiórkami, a także dowiedzieć się o zwyczajach majestatycznych łosi. Rodzinne wakacje na Polesiu to obietnica bliskości dzikiej natury.
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Poleskim Parku Narodowym

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Poleskim Parku Narodowym?
Ceny noclegów w Poleskim Parku Narodowym zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Poleskim Parku Narodowym kształtują się na poziomie 85-90 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych czy kwaterach prywatnych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Poleskim Parku Narodowym znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.