Noclegi Białowieski Park Narodowy

znaleziono 58 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Białowieskim Parku Narodowym

Noclegi w Białowieskim Parku Narodowym - Puszcza Białowieska od lat słynie nie tylko z doskonale zachowanych lasów liściastych, ale przede wszystkim z ocalonych od zagłady żubrów. W pobliżu Białowieskiego Parku Narodowego noclegi oferuje wiele gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów, domków i innych kwater, dzięki czemu każdy turysta ma szansę poznać bogactwo przyrodnicze regionu.


Białowieski Park Narodowy – noclegi wśród dzikiej natury


Białowieski Park Narodowy powstał w 1932 roku na terenie województwa podlaskiego z siedzibą dyrekcji w Białowieży. O niepowtarzalności i nieocenionej wartości chronionych obszarów świadczy ich pozycja na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Symbolem Puszczy Białowieskiej jest żubr, który niemal całkowicie wyginął w XVIII wieku. Dzięki wytężonej pracy hodowców udało się odtworzyć gatunek z osobników żyjących w zoo i wkrótce kolejne zwierzęta wypuszczano na wolność. Wśród osób wynajmujących noclegi Białowieski Park Narodowy stanowi atrakcję głównie ze względu na żubry. Obecnie w gęstych lasach żyje prawie 1000 tych majestatycznych ssaków.

Wygodne noclegi: Białowieski Park Narodowy i Białowieża


Ze zrozumiałych względów ogromną popularnością wśród noclegów Białowieskiego Parku Narodowego cieszą się oferty z Białowieży. Duża wieś znajduje się na polanie Puszczy Białowieskiej. Miejscowość może poszczycić się bogatą historią; jeszcze w I połowie XX wieku istniał pałac wybudowany na polecenie cara Aleksandra III. Dziś warto przede wszystkim zobaczyć przepiękną cerkiew św. Mikołaja oraz zwiedzić Muzeum Przyrodniczo-Leśne funkcjonujące przy Parku Pałacowym 11. Nie wszyscy wiedzą, że najstarszym zabytkiem wsi nie jest budynek, ale obelisk upamiętniający wielkie polowanie, w którym brał udział król August III Sas wraz z rodziną. Wielbiciele historii powinni też zajrzeć do skansenu ludności ruskiej Podlasia. Piękna okolica aż kipi od atrakcji. Na szczęście Białowieski Park Narodowy noclegi oferuje na tyle liczne, że nawet najbardziej wybredny turysta z pewnością znajdzie dostępną kwaterę.
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej we w Białowieskim Parku Narodowym

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Białowieskim Parku Narodowym?
Ceny noclegów w Białowieskim Parku Narodowym zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Białowieskim Parku Narodowym kształtują się na poziomie 45-50 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, pokojach gościnnych czy kwaterach prywatnych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Białowieskim Parku Narodowym znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Białowieskim Parku Narodowym znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Białowieskim Parku Narodowym, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Białowieskim Parku Narodowym baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w gospodarstwach agroturystycznych, domach do wynajęcia oraz pokojach gościnnych.