Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Białowieski Park Narodowy

znaleziono 54 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Białowieskim Parku Narodowym

Noclegi w Białowieskim Parku Narodowym - Puszcza Białowieska od lat słynie nie tylko z doskonale zachowanych lasów liściastych, ale przede wszystkim z ocalonych od zagłady żubrów. W pobliżu Białowieskiego Parku Narodowego noclegi oferuje wiele gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów, domków i innych kwater, dzięki czemu każdy turysta ma szansę poznać bogactwo przyrodnicze regionu.

Białowieski Park Narodowy – noclegi wśród dzikiej natury


Białowieski Park Narodowy powstał w 1932 roku na terenie województwa podlaskiego z siedzibą dyrekcji w Białowieży. O niepowtarzalności i nieocenionej wartości chronionych obszarów świadczy ich pozycja na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Symbolem Puszczy Białowieskiej jest żubr, który niemal całkowicie wyginął w XVIII wieku. Dzięki wytężonej pracy hodowców udało się odtworzyć gatunek z osobników żyjących w zoo i wkrótce kolejne zwierzęta wypuszczano na wolność. Wśród osób wynajmujących noclegi Białowieski Park Narodowy stanowi atrakcję głównie ze względu na żubry. Obecnie w gęstych lasach żyje prawie 1000 tych majestatycznych ssaków.

Wygodne noclegi: Białowieski Park Narodowy i Białowieża


Ze zrozumiałych względów ogromną popularnością wśród noclegów Białowieskiego Parku Narodowego cieszą się oferty z Białowieży. Duża wieś znajduje się na polanie Puszczy Białowieskiej. Miejscowość może poszczycić się bogatą historią; jeszcze w I połowie XX wieku istniał pałac wybudowany na polecenie cara Aleksandra III. Dziś warto przede wszystkim zobaczyć przepiękną cerkiew św. Mikołaja oraz zwiedzić Muzeum Przyrodniczo-Leśne funkcjonujące przy Parku Pałacowym 11. Nie wszyscy wiedzą, że najstarszym zabytkiem wsi nie jest budynek, ale obelisk upamiętniający wielkie polowanie, w którym brał udział król August III Sas wraz z rodziną. Wielbiciele historii powinni też zajrzeć do skansenu ludności ruskiej Podlasia. Piękna okolica aż kipi od atrakcji. Na szczęście Białowieski Park Narodowy noclegi oferuje na tyle liczne, że nawet najbardziej wybredny turysta z pewnością znajdzie dostępną kwaterę.
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Białowieskim Parku Narodowym

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Białowieskim Parku Narodowym?
Ceny noclegów w Białowieskim Parku Narodowym zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Białowieskim Parku Narodowym kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, pokojach gościnnych czy kwaterach prywatnych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 12 obiektów w Białowieskim Parku Narodowym, które akceptują zwierzęta.
W Białowieskim Parku Narodowym znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Białowieskim Parku Narodowym znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Białowieskim Parku Narodowym, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Białowieskim Parku Narodowym baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w gospodarstwach agroturystycznych, pokojach gościnnych oraz domach do wynajęcia.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Białowieskim Parku Narodowym spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd do Białowieskiego Parku Narodowego


Dojazd do Białowieskiego Parku Narodowego samochodem

Najszybszy dojazd z południowej i południowo-zachodniej części kraju do Białowieskiego Parku Narodowego prowadzi przez Warszawę. Do stolicy można dotrzeć m.in. autostradą A2 i drogą ekspresową S7. Kolejnym etapem jest podróż S8 do okolic Zambrowa i zjazd w DK66 do Bielska Podlaskiego. Ostatni odcinek trasy to DW689, która biegnie aż pod wschodnią granicę. Turyści wyjeżdżający z Pomorza powinni dołączyć do S8 na wysokości Ostrowa Mazowieckiego za pomocą S7 oraz DK60 i DK61.

Dojazd do Białowieskiego Parku Narodowego innymi środkami transportu

Alternatywnym środkiem transportu do Białowieskiego Parku Narodowego jest kolej. Dla większości turystów pierwszym punktem przesiadki jest Warszawa, do której kursują szybkie składy InterCity z całego kraju. W stolicy należy wybrać połączenie regionalne do Siedlec, skąd odchodzi pociąg do Hajnówki. Innym sposobem dojazdu jest podróż z przewoźnikiem PKS Nova S.A., który kursuje pomiędzy Hajnówką a Białymstokiem. Do stolicy województwa podlaskiego docierają m.in. autobusy Flixbus.

Gdzie zaparkować w Białowieskim Parku Narodowym

Płatny parking znajduje się obok wjazdu do Parku Pałacowego w Białowieży, w którym mieści się siedziba dyrekcji Białowieskiego Parku Narodowego. Przy odrobinie szczęścia można też liczyć na darmowe miejsce na polance przy ulicy Żubrowej. Bezpłatny parking leśny działa również obok skansenu przy ulicy Zastawa. Duży, darmowy Parking Rezerwatu znajduje się przy Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Turyści wybierający się do Hajnówki mogą pozostawić samochód na placu obok ulicy Dworcowej.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Białowieskim Parku Narodowym


Wilcza Noc
Od kilku lat zimą w Białowieskim Parku Narodowym odbywa się dwudniowa impreza Wilcza Noc. Część wydarzeń ma miejsce po stronie białoruskiej w Kamieniukach. Urozmaicony program obejmuje wystąpienia zoologów, biologów i leśników; spektakle teatralne, nocne nasłuchiwania zwierząt i wspólne ognisko. Nie brakuje też atrakcji dla dzieci, takich jak warsztaty edukacyjne, gry zespołowe i zabawy związane z wilkami. Uczestnictwo w imprezie pomaga lepiej zrozumieć dzikie zwierzęta, które zamieszkują park.

Wiosenna Akcja Pomocy Płazom Puszczy Białowieskiej
Bardzo ważnym wydarzeniem jest Wiosenna Akcja Pomocy Płazom Puszczy Białowieskiej, której początek przypada na przełom marca i kwietnia. Uczestnicy ratują migrujące zwierzęta przed rozjechaniem na drodze w pobliżu Białowieży. Ich wyłapywaniu i przenoszeniu w bezpieczne miejsce służą specjalne płotki oraz wiaderka. Przy okazji specjaliści prowadzą inwentaryzację uratowanych osobników. Akcji towarzyszą zajęcia edukacyjne na temat wielu gatunków polskich płazów.

Wystawy Grzybów Puszczy Białowieskiej
Już od 1994 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego odbywa się Wystawa Grzybów Puszczy Białowieskiej. W każdym sezonie można podziwiać około 200 gatunków lokalnych grzybów, wśród których znajdują się okazy jadalne, niejadalne, toksyczne, pasożytnicze oraz saprofityczne. Udział w imprezie jest wspaniałą okazją do poznania niezwykłego świata tych fascynujących organizmów, najlepszych przepisów kulinarnych z grzybami i obejrzenia ciekawych występów artystycznych.

Jarmark Żubra
W wakacje od wielu lat na terenie Hajnowskiego Domu Kultury organizowany jest Jarmark Żubra. To prawdziwe święto tego majestatycznego gatunku, który zamieszkuje lasy Białowieskiego Parku Narodowego. Impreza obejmuje m.in. warsztaty edukacyjne i rękodzielnicze, animacje dla dzieci oraz konkursy wiedzy o żubrach. Liczne stoiska zachęcają do wypróbowania regionalnych przysmaków lub kupienia oryginalnego rękodzieła. Imprezie towarzyszą pokazy artystyczne rozmaitych zespołów ludowych.

Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej
We wrześniu w przepięknym wnętrzu soboru św. Trójcy w Hajnówce już od kilkudziesięciu lat odbywa się słynny Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Chóry z Polski, Ukrainy, Rosji i innych krajów rywalizują, koncertując przez trzy dni przesłuchań. Ponadto w hajnowskim amfiteatrze ma miejsce koncert plenerowy „Uczta Folklorystyczna”. W domu kultury i na terenie należącym do parafii św. Trójcy wystawiane są zdjęcia oraz ikony, które przybliżają religię prawosławną.

Rockowisko Hajnówka
Hajnówka zadbała też o ofertę dla wielbicieli bardziej nowoczesnych, ciężkich brzmień. Pod koniec lipca na scenie amfiteatru koncertują rockowe, niekomercyjne kapele z Polski, Litwy i Białorusi. Do tej pory na Rockowisku Hajnówka zagrało ponad 160 zespołów alternatywnej sceny muzycznej. Udział w imprezie jest okazją do wysłuchania intrygujących brzmień, które nie pojawiają się w popularnych stacjach telewizyjnych lub radiowych.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Białowieskim Parku Narodowym i okolicy


Rezerwat Pokazowy Żubrów

Największą atrakcją Białowieskiego Parku Narodowego jest Rezerwat Pokazowy Żubrów, który znajduje się przy drodze łączącej Hajnówkę z Białowieżą. Na 27 hektarach żyją nie tylko rodziny dostojnych żubrów, ale też urzekające rozłożystymi porożami łosie i jelenie, zwinne sarny oraz groźnie wyglądające dziki. W pawilonie edukacyjnym turyści mogą skorzystać z interaktywnych sal edukacyjnych i bezpłatnych wystaw. Na spacer po całym rezerwacie należy przeznaczyć około godziny.

Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży

Pogłębieniu wiedzy na temat niezwykłej flory i fauny Białowieskiego Parku Narodowego służy wizyta w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym w Białowieży. Placówka znajduje się w Parku Pałacowym i udostępnia zwiedzającym wystawy, które prezentują kilka zbiorowisk leśnych regionu. Turyści mogą się zapoznać z tajemniczym życiem zwierząt żyjących pod ziemią, dużych ssaków i ptaków. Dopracowane efekty świetlno-dźwiękowe pozwalają poczuć atmosferę dzikiej puszczy.

Park Pałacowy w Białowieży

Park Pałacowy swoją nazwę zawdzięcza rezydencji myśliwskiej, która w XIX wieku powstała z myślą o carach Rosji. Z powodu pożaru do dziś przetrwała jedynie tzw. brama kuchenna i kilka domów pomocniczych. Sam park urzeka malowniczym stylem angielskim. W trakcie przechadzki warto zwrócić uwagę na zabytkowy drewniany dwór i obelisk z piaskowca, który przypomina o polowaniu z udziałem króla Augusta III Sasa. Niektóre z posadzonych w parku drzew liczą już ponad 250 lat.

Piesze i rowerowe szlaki turystyczne

Białowieski Park Narodowy to wymarzone miejsce na relaksujące wycieczki piesze lub rowerowe. Na terenie Obrębu Ochronnego Rezerwat wyznaczono kilka ciekawych tras spacerowych, w tym m.in. Wilczy Szlak, który biegnie na północ od rzeki Hwoźna oraz Carska Tropina wzdłuż rzeki Narewka. Rowerzyści mają do dyspozycji dwa szlaki: zielony i czarny. W trakcie jazdy można podziwiać wiele różnych ekosystemów, np. bory bagienne lub sosnowe.

Skansen w Białowieży

Na terenie Białowieży działa skansen, który prezentuje typowe zagrody dawnego Podlasia. Do najciekawszych zabytków należy pokryty gontem Wiatrak Koźlak, XIX-wieczna chata ze słomianym dachem, a także charakterystyczny, ośmioramienny krzyż ustawiony z okazji 1000-lecia Chrztu Rusi Kijowskiej. Zwiedzający mogą też zobaczyć oryginalne ule z pni drzew. Wizyta w skansenie pozwala przenieść się w czasie do klimatycznej wioski regionu.

Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce

Niezwykle interesującą ekspozycję przedstawia też Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa. Placówka znajduje się w Hajnówce przy ulicy Lipowej 1. Wśród prezentowanych przedmiotów znajdują się rozmaite narzędzia i maszyny niezbędne w pracy osób, które zajmowały się niegdyś obróbką metalu. Na wystawie można podziwiać choćby model dawnego pieca hutniczego, czyli dymarki, końskie podkowy i prehistoryczne żużle. Placówka organizuje również warsztaty edukacyjne dla młodzieży.