Campingi, pola namiotowe Zakopane

znaleziono 2 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Campingi, pola namiotowe w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Campingi Zakopane - Zakopane to jedno z nielicznych miejsc, gdzie możesz miło spędzać czas zarówno latem, jak i zimą. Wybierz się na górską wycieczkę, odwiedź jedno z tutejszych muzeów albo oddaj się pasji na narciarskich trasach. Sprawdź jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie w Zakopanem.
Drugie największe miasto Podhala i największa miejscowość w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr posiada ponad dwadzieścia sześć tysięcy mieszkańców, chociaż pod koniec ubiegłego wieku ilość ta zbliżała się już do trzydziestu tysięcy. Legenda związana z powstaniem Zakopanego mówi o gaździe z Szaflar zwanym Piotrem, który to w dzikiej puszczy osiedlił się na polanie, którą potem ludzie z okolicznych wiosek zwali „Kopana”. I tak Piotr, zwany Gąsienicą ze względu na pasiasty ubiór, siedział na „Za kopanym”. Z biegiem czasu nazwa ewoluowała do Zakopanego, a ród Piotra zwał się Gąsienicami. Po dziś dzień mówią miejscowi, że w Zakopanem kapusta nie urośnie, bo za dużo jest Gąsieniców. Zakopane które w 1886 roku stało się uzdrowiskiem w tym samym okresie zyskało rangę ośrodka kulturalnego, który odwiedzały takie osobistości jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Zakopane to również centrum sportów zimowych w Polsce z największą kraju skocznią narciarską, Wielką Krokwią nieodzownie kojarzącą się z sukcesami Adama Małysza.

Campingi Zakopane


Zakopane znajduje się w Rowie Podtatrzańskim, graniczącym na północy ze wzniesieniami Gubałówki, na południu zaś z wysokim Tatrami i ich największym szczytem na tym terenie – Świnicą. Pod względem liczby ludności - ponad 26 tys. - Zakopane jest drugim co do wielkości miastem Podhala tuż po Nowym Targu. Zakopane nazywane jest często „zimową stolicą Polski”, jednak turystów nie brakuje tu także latem. Bliskość gór i wiele dodatkowych atrakcji sprawiają, że do Zakopanego często się powraca. Większość terenu gminy zakopiańskiej pokrywają obszary leśne. W granicach Zakopanego znajduje się Tatrzański Park Narodowy, w którym można podziwiać wspaniałe górskie krajobrazy.

Campingi w Zakopanem - atrakcje


Niewątpliwą atrakcją Zakopanego jest jego położenie. Bliskość Tatr sprawia, że wielbiciele górskich klimatów nie mogą być tu zawiedzeni. Latem, Zakopane zaprasza na wędrówki po górskich szlakach, wycieczki kolejką linową na Kasprowy Wierch i Gubałówkę, a także szusowanie po tutejszych stokach narciarskich. Zakopane oferuje również bogatą ofertę kulturalną. Znajdująca się tu Willa Koliba to pierwszy dom w stylu zakopiańskim zbudowany według projektu Stanisława Witkiewicza. W Zakopanem można zwiedzić też jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce – Muzeum Tatrzańskie. Dodatkowo, oddalając się zaledwie 25 km od Zakopanego, mamy okazję do podziwiania pięknych widoków nad Morskim Okiem lub Dolina Pięciu Stawów.

Zakopane – campingi


Jeśli lubisz nocleg „pod chmurką”, wybierz jeden z campingów w Zakopanem. Spanie w pięknych okolicznościach natury i podziwianie górskich widoków, to tylko niektóre z atrakcji jakie wiążą się z wybraniem pola namiotowego. Campingi wyposażone są w boiska, parkingi, miejsca do ognisk, grilli i dużo więcej. Tak szeroka oferta zapewni komfortowe i niezapomniane wczasy. Będąc na Podhalu, nie zapomnij odwiedzić Zakopanego, które nie bez kozery jest nazywane „sercem Tatr”.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: