Campingi, pola namiotowe Łeba

znaleziono 8 ofert noclegowychofert (7 w Łebie oraz 1 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Campingi, pola namiotowe w Łebie, województwo pomorskie, powiat lęborski

Campingi w Łebie - Szukasz prawdziwego wypoczynku w bliskości natury i noclegu w przystępnych cenach? Zdecyduj się na camping!
Tereny dzisiejszej Łeby zamieszkane były przez naszych dalekich przodków były już w neolicie. W późniejszych czasach jednym z ciekawszych wydarzeń była wędrówka Gotów, którzy na tych terenach spotkali się ze Słowianami. Zostały po nich starożytne cmentarzyska oraz pozostałości kamiennych kręgów. Najdalej sięgająca wstecz pisemna wzmianka o osadzie jest datowana na 1282 rok naszej ery. W tamtych czasach była to Słowińska wioska, w której mieszkali głównie rybacy, czy szkutnicy. Później terenami tymi władali Krzyżacy, książęta pomorscy, Korona Polska, Brandenburia oraz Prusy. Do Polski miasto miejscowość wróciła po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Łebę zamieszkuje ponad trzy tysiące ludzi, a sama miejscowość jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Słynne na cały kraj są ruchome wydmy znajdujące się w położonym na zachód od Łeby Słowińskim Parku Narodowym. Natomiast po drugiej stronie znaleźć można jezioro Sarbsko oraz tamtejszy Rezerwat Przyrody. W Łebie zlokalizowane są tereny włączone do programu Natura 2000, na których znajdują się między innymi ochronne siedliska i kolonie ptaków. Inne atrakcje czekające na turystów obejmują na przykład największy w kraju Park Dinozaurów, poniemiecką wyrzutnię rakiet z czasów drugiej wojny czy też wystawę motyli oraz owadów z całego świata.

Campingi Łeba


Łeba to znane nadmorskie miasto i siedziba gminy w województwie pomorskim. Liczne kąpieliska, port morski, a także ruchome wydmy stanowią wizytówkę tego miejsca. To dzięki dogodnemu położeniu i licznym dodatkowym atrakcjom, Łeba stała się jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim. Ponadto na terenie miasta zostały ustanowione obszary Natura 2000, tj. Przybrzeżne Wody Bałtyku czy Ostoja Słowińska - obszary specjalnej ochrony ptaków.

Tanie campingi w Łebie - atrakcje


Łeba to małe miasto portowe, jednak atrakcjom nie ma tu końca. Nadmorskie kąpieliska przyciągają rzesze turystów chcących odpocząć na plaży lub popływać w falach Bałtyku. Spacer do pobliskiego rezerwatu przyrody czy pobyt nad jednym z okolicznych jezior, to prawdziwe atrakcje dla miłośników przyrody. Ponadto w samej Łebie możemy podziwiać liczne zabytki. Jednym z nich są pozostałości gotyckiego kościoła św. Mikołaja z XIV wieku czy stare domki rybackie nad kanałem portowym. Natomiast dla najmłodszych turystów nie lada atrakcją będzie wizyta w parku dinozaurów.

Campingi - Łeba


Przeglądając oferty miejsc noclegowych w Łebie, możemy zauważyć duże zróżnicowanie propozycji ze względu na lokalizację, standard oraz cenę. Turysta może wybierać spośród noclegów na campingach, w domach wczasowych, ośrodkach agroturystycznych lub wybrać wynajęcie mieszkania. Na campingach w Łebie możemy wykupić pola namiotowe, miejsca na postój przyczep campingowych lub wynająć domek letniskowy. Każdy camping posiada zaplecze sanitarne z łazienkami i gorącą wodą. Niektóre z ofert przewidują także możliwość odbycia kursu żeglarstwa czy windsurfingu.

Jeżeli interesuje Cię nocleg na campingu w okolicy Łeby, zapoznaj się z naszymi ofertami i wybierz miejsce, w którym spędzisz swój wymarzony urlop.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łeba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: