Wille Łeba

znaleziono 29 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Wille w Łebie, województwo pomorskie, powiat lęborski

Wille Łeba - To miasto jest nazywane przez wielu letnią stolicą Polski. Turyści przyjeżdzający do Łeby, nigdy nie czują się zawiedzeni. Czeka tu na nich piękna plaża, rejsy wycieczkowe, idealne miejsca do uprawiania windsurfingu oraz żeglarstwa. Do tego unikatowe ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym sprawiają, że Łeba jest atrakcyjna we wszystkich porach roku. Nie zapomnij zapoznać się z ofertą turystyczną i noclegową Łeby.


Wille w Łebie


Łeba to nadmorskie miasto położone w województwie pomorskim. Miejscowość jest otoczona z trzech stron wodą – morzem, jeziorem Łebsko i Sarbsko. Niegdyś znany cel podróży niemieckiej „śmietanki towarzyskiej”. Obecnie co roku, masa turystów przyjeżdża do Łeby, żeby spędzać czas na pięknych, zadbanych plażach, zwiedzać ruchome wydmy na trenie Słowińskiego Parku Narodowego, lub zażyć nocnego życia w kurorcie. W roku 1357 Łeba otrzymała prawa miejskie. Rozwój komunikacji kolejowej i drogowej zapoczątkował turystyczne dzieje miasta, które do dziś nie może narzekać na brak gości.

Wille w Łebie - atrakcje


W Łebie nawet w brzydką pogodę nie można się nudzić. Oprócz wielu kąpielisk, miasto oferuje także miejsca do rekreacji i sportu. W płytkim jeziorze Serbsko możesz uprawiać windsurfing i żeglarstwo. W Łebie znajduje się też stadnina koni oraz kilka miejsc do zwiedzania. Jednym z nich jest muzeum zlokalizowane w jednym z bunkrów, pozostałym po II wojnie światowej. W tym miejscu znajdowała się niegdyś wyrzutnia rakiet, obecnie w muzeum możemy oglądać pozostałości po rakietach a także stare dokumenty i zdjęcia. Będąc w Łebie, nie można pominąć wizyty w Słowińskim Parku Narodowym. Znajdujące się tam ruchome wydmy tworzą krajobraz niczym z pustyni. W parku masz okazję wspiąć się na najwyższą wydmę – Górę Łącką o wysokości 30m. W miejskim Porcie Jachtowym warto zobaczyć replikę Świerkowej Tratwy. W 1957 r. trzech żeglarzy wypłynęło na niej z Łeby do Szwecji, co było oznaką sprzeciwy wobec ówczesnej władzy. Dzieci będą świetnie bawić się w Łeba Parku, czyli parku jurajskim z dinozaurami w skali 1:1.

Łeba – wille


Wille w Łebie to gwarancja wygodnego noclegu w spokojnej okolicy. Jednocześnie bliskość do wszelkich atrakcji miasta stawia Łebę wysoko wśród innych nadmorskich miast. Miejsca noclegowe dostosowane są do potrzeb klientów, którzy nie muszą płacić dużych pieniędzy, by komfortowo spędzić urlop. Wille – oprócz miejsc noclegowych – wyposażone są w tarasy, bezprzewodowy Internet, miejsca do uprawiania sportu, place do zabaw i wiele innych. Dodatkowo gościnność mieszkańców z pewnością umili czas spędzony w Łebie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łeba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: