Campingi, pola namiotowe Gdańsk

znaleziono 4 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Campingi, pola namiotowe w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Gdańsk to jedno z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii. Zabytkowe kamieniczki, sklepiki bursztynników, festiwale, parki – to tylko niektóre punkty na mapie wycieczek do Gdańska. Różnorodny zestaw miejsc noclegowych pomoże Ci wybrać najlepsze i najbardziej komfortowe zakwaterowanie. Odwiedź to miasto i przekonaj się, jak wiele atrakcji czeka tu na Ciebie.
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Gdańsk

Gdańsk to miasto portowe o ponad tysiącletniej historii. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku, choć już wcześniej istniała tu wioska rybacka. Miasto leży nad Morzem Bałtyckim, położone u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Gdańsk zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a także szóste miejsce pod względem powierzchni . Wraz z Sopotem i Gdynią tworzy Trójmiasto. To częsty cel wizyt wycieczek, ale także ważny ośrodek gospodarczy. Jest znany z przemysłu stoczniowego i historii związanych z „Solidarnością”. To tu nastąpił początek upadku komunizmu w Europie.

Atrakcje Gdańska

Wizytę w Gdańsku można rozpocząć od spaceru brzegiem rzeki Motławy. To okazja do podziwiania starego gdańskiego portu i najstarszego średniowiecznego dźwigu portowego Europy – Żurawia. Następnym punktem wycieczki może być jedna z ważniejszych ulic Gdańska -Długi Targ –na której znajduje się wiele sklepów i restauracji. Ważnym zabytkiem tego miasta jest m.in. Bazylika Mariacka, która jest największą, ceglaną, gotycką świątynią w Europie. Złota Kamienica to z kolei jedna z najpiękniejszych gdańskich kamienic sprzed 1609 r. równie piękną mieszczańską kamienicą jest Dom Uphagena przy ul. Długiej 12. Rodziny z dziećmi mogą wybrać się tu do największego ZOO w Polsce, a starsi turyści mają okazję do zobaczenia Stoczni Gdańskiej – miejsca narodzin „Solidarności”. Nie można zapomnieć też o Parku Oliwskim – pięknym zielonym terenie, których w Gdańsku nie brakuje.

Gdańsk – campingi

Wykorzystaj letni czas i wynajmij miejsce na jednym z gdańskich campingów. To tu, zaledwie parę metrów od plaży, możesz rozłożyć swój namiot i cieszyć się morskim klimatem. Ten sposób spędzania wolnego czasu nie jest drogi, a może być ciekawym przeżyciem na długie lata. Pola campingowe w Gdańsku są wyposażone we wszelkie udogodnienia – prysznice, łazienki, miejsca do rekreacji i zabawy dla dzieci. Przyjeżdżając do Gdańska, warto wybrać się na camping i zasmakować prawdziwie biwakowych warunków.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: