Agroturystyka Gdańsk

znaleziono 28 ofert noclegowychofert (10 w Gdańsku oraz 18 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Agroturystyka w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Przespaceruj się malowniczym Długim Targiem albo zrób zdjęcie pod Fontanną Neptuna. Te, i wiele innych atrakcji możesz poznawać w Gdańsku. Miasto zachwyci Cię licznymi wydarzeniami kulturalnymi, pięknymi zabytkami, a jednocześnie – pięknem natury. Wynajmij nocleg w Gdańsku i ciesz się aktywnym wypoczynkiem nad morzem.
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Gdańsk

Gdańsk to miasto o ponad tysiącletniej historii, ośrodek kultury i przemysłu stoczniowego. Jest położone na Żuławach Wiślanych, gdzie Motława uchodzi do Wisły. Gdańsk to stolica województwa pomorskiego, z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Znajdują się tu liczne instytut naukowe, uczelnie wyższe, centra gospodarcze oraz ośrodki kulturalne. Gdańsk oferuje także sporo zabytków i dobrze rozwiniętą bazę turystyczną. Lata świetności Gdańska przypadają na okres 1454-1772, kiedy miasto miało monopol na handel zamorski. Wtedy też powstawały najwspanialsze budowle i dzieła sztuki w Gdańsku. Ważnym wydarzeniem w dziejach miasta był "Gdański sierpień" 1980 roku, który historycy uznają dziś za początek procesu rozpadu komunizmu na Starym Kontynencie.

Atrakcje Gdańska

Gdańsk kusi turystów mnogością zabytków i atrakcji. Jednym z ważniejszych zabytków miasta jest Złota Kamienica z 1609 r. Warty zobaczenia jest także Dom Uphagena przy ul. Długiej 12, czyli odtworzona wraz ze swym wystrojem kamienica mieszczańska. Turyści szczególnie upodobali sobie Długi Targ, czyli trasa pełna zabytkowych kamienic, sklepików, pubów i restauracji. To właśnie tu można nabyć słynne pamiątki robione z bursztynu. Będąc w Gdańsku, warto zobaczyć też Ulicę Bohaterów Monte Cassino , czyli główny deptak nadmorskiego uzdrowiska, zamknięty dla ruchu samochodowego. Gdańsk to także największy ogród zoologiczny w Polsce oraz zaciszny Park Oliwski. Pamiątkowe zdjęcie w Gdańsku można zrobić sobie przy Żurawiu, Fontannie Neptuna lub Stoczni Gdańskiej.

Gdańsk – agroturystyka

Gdańsk zaprasza turystów do rezerwacji miejsc noclegowych. Jeśli szukasz spokojnej, miłej atmosfery, znajdziesz ją w jednym z wielu gospodarstw i kwater agroturystycznych. Gdańscy gospodarze słynną z gościnności, co będziesz mógł to odczuć na własnej skórze. To w Gdańsku możesz wypoczywać na zadbanych, piaszczystych plażach i zwiedzać prawdziwe perełki polskiej architektury. Zapoznaj się z ofertą agroturystyczną w Gdańsku.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: