Agroturystyka Gdańsk

znaleziono 28 ofert noclegowychofert (10 w Gdańsku oraz 18 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Agroturystyka w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Agroturystyka Gdańsk - Przespaceruj się malowniczym Długim Targiem albo zrób zdjęcie pod Fontanną Neptuna. Te, i wiele innych atrakcji możesz poznawać w Gdańsku. Miasto zachwyci Cię licznymi wydarzeniami kulturalnymi, pięknymi zabytkami, a jednocześnie – pięknem natury. Wynajmij nocleg w Gdańsku i ciesz się aktywnym wypoczynkiem nad morzem.


Agroturystyka Gdańsk


Gdańsk to miasto o ponad tysiącletniej historii, ośrodek kultury i przemysłu stoczniowego. Jest położone na Żuławach Wiślanych, gdzie Motława uchodzi do Wisły. Gdańsk to stolica województwa pomorskiego, z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Znajdują się tu liczne instytut naukowe, uczelnie wyższe, centra gospodarcze oraz ośrodki kulturalne. Gdańsk oferuje także sporo zabytków i dobrze rozwiniętą bazę turystyczną. Lata świetności Gdańska przypadają na okres 1454-1772, kiedy miasto miało monopol na handel zamorski. Wtedy też powstawały najwspanialsze budowle i dzieła sztuki w Gdańsku. Ważnym wydarzeniem w dziejach miasta był Gdański sierpień 1980 roku, który historycy uznają dziś za początek procesu rozpadu komunizmu na Starym Kontynencie.

Agroturystyka w Gdańsku - atrakcje


Gdańsk kusi turystów mnogością zabytków i atrakcji. Jednym z ważniejszych zabytków miasta jest Złota Kamienica z 1609 r. Warty zobaczenia jest także Dom Uphagena przy ul. Długiej 12, czyli odtworzona wraz ze swym wystrojem kamienica mieszczańska. Turyści szczególnie upodobali sobie Długi Targ, czyli trasa pełna zabytkowych kamienic, sklepików, pubów i restauracji. To właśnie tu można nabyć słynne pamiątki robione z bursztynu. Będąc w Gdańsku, warto zobaczyć też Ulicę Bohaterów Monte Cassino , czyli główny deptak nadmorskiego uzdrowiska, zamknięty dla ruchu samochodowego. Gdańsk to także największy ogród zoologiczny w Polsce oraz zaciszny Park Oliwski. Pamiątkowe zdjęcie w Gdańsku można zrobić sobie przy Żurawiu, Fontannie Neptuna lub Stoczni Gdańskiej.

Gdańsk – agroturystyka


Gdańsk zaprasza turystów do rezerwacji miejsc noclegowych. Jeśli szukasz spokojnej, miłej atmosfery, znajdziesz ją w jednym z wielu gospodarstw i kwater agroturystycznych. Gdańscy gospodarze słynną z gościnności, co będziesz mógł to odczuć na własnej skórze. To w Gdańsku możesz wypoczywać na zadbanych, piaszczystych plażach i zwiedzać prawdziwe perełki polskiej architektury. Zapoznaj się z ofertą agroturystyczną w Gdańsku.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: