Pensjonaty Gdańsk

znaleziono 32 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Gdańsk Pensjonaty. Atrakcyjne ceny oraz standard dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wybierz pensjonaty w Gdańsku i ciesz się wakacjami nad Morzem Bałtyckim. Gdańsk Pensjonaty – najlepsza możliwość zakwaterowania
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Gdańsk pensjonaty - e-turysta.pl


Pensjonaty w Gdańsku wybierane są również ze względu na bliską odległość od morza. Turyści cenią piaszczyste, zadbane plaże, które rozpościerają się przez około 23 kilometry. To idealne miejsce dla spragnionych słońca i morskiej wody turystów. Dobrze rozwinięta infrastruktura pozwala korzystać z wypożyczalni sprzętów wodnych. W pobliżu nie brak również lokali gastronomicznych – kawiarni, pubów oraz smażalni ryb. Choć Gdańsk przez wielu kojarzony jest jako ośrodek gospodarczy z portem handlowym w mieście tym znajduje się też wiele terenów zielonych. Stanowią one 24% całej powierzchni. Warto wybrać się do któregoś z parku – na uwagę zasługuje Park im. Ronalda Reagana.

Tanie pensjonaty w Gdańsku


Na stronie internetowej e-turysta.pl znajdziesz wiele propozycji prezentujących komfortowe pensjonaty w Gdańsku. Pobyt w tym mieście nie musi wiązać się z dużymi kosztami – tanie pensjonaty w Gdańsku to dobre rozwiązanie – bez rezygnacji ze standardu wyposażenia oraz lokalizacji. Każdy turysta znajdzie w Gdańsku wiele rozrywek i atrakcji w samym centrum jak i pozostałych miastach tworzących Trójmiasto.

Atrakcje turystyczne Gdańsk


Gdańsk jest szóstym pod względem liczby ludności miastem w Polsce. Jest centrum kulturalnym, gospodarczym i jednocześnie stolicą województwa pomorskiego. To miasto pełne zabytków – wśród nich Główne i Stare Miasto. Warto odwiedzić kościoły oraz bazyliki takie jak Bazylikę Mariacką czy Wniebowzięcia NMP. Turyści odwiedzający Gdańsk koniecznie muszą zobaczyć słynnego i charakterystycznego dla miasta Żurawia, Bramę Wyżynną czy Fontannę Neptuna. W Gdańsku odbywa się również wiele imprez kulturalnych – wśród propozycji znajdują się liczne koncerty, wystawy, warsztaty, imprezy sportowe, rekreacyjne oraz przeznaczone specjalnie dla najmłodszych turystów.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: