Pensjonaty Ustka

znaleziono 24 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Ustce, województwo pomorskie, powiat słupski

Tanie pensjonaty w Ustce - miasto Ustka podzielone jest przez rzekę Słupię na część zachodnią przemysłową oraz wschodnią uzdrowiskową. Na mapie kurort znajdziemy u ujścia Słupi do Zatoki Słupskiej Morza Bałtyckiego. Ustka, to miasto zawsze jest „na fali”, tak informuje hasło promujące uzdrowisko i trzeba przyznać, że jest w tym sporo racji.
Położona nad Bałtykiem i zamieszkana przez około szesnaście tysięcy mieszkańców Ustka jest portem morskim, kąpieliskiem oraz znanym oraz cenionym kurortem turystycznym. Przez całą historię miasta w jego gospodarce dominowały trzy źródła utrzymania dzięki którym mieszkańcy zapewniali sobie oraz swoim rodzinom możliwość życia i rozwoju. Wszystkie trzy możemy wydedukować z herbu miasta. Rybołówstwo morskie przedstawione jako łosoś w ręku syrenki. Handel morski reprezentowany przez żaglowiec oraz kurort kąpieliskowy sugerowany przez syrenkę zanurzoną w morzu. Ustka przewija się na kartach historii w czternastym wieku podczas prób zjednoczenia Polski po rozbiciu dzielnicowym, kiedy to sprawujący tu władzę władcy z rodu Święców skierowali się ku Brandenburgii na dłuższy czas oddaląjąc tereny od wpływów państwa polskiego. Później miejscowość została sprzedana zamieszkującym Słupsk Niemcom, a w dokumentach od tego czasu występowała pod nazwą Stoplesmunde. Miasto do granic Polski wraca dopiero po II Wojnie Światowej. Dzisiaj zdecydowanie najważniejszymi atrakcjami Ustki są jej uzdrowiska oraz atrakcje turystyczne. Pierwsze łazienki lecznicze pojawiły się jeszcze w dziewiętnastym wieku, a później nastąpił stabilny rozwój funkcji uzdrowiskowej miejscowości, a liczna letników którzy ją odwiedzali wzrastała z roku na rok. Co ciekawe Ustka jest bodajże jedynym miastem, który otrzymał status miasta uzdrowiskowego nie mając de facto praw miejskich.

Pensjonaty Ustka, nocleg w kurorcie


Korzystne warunki klimatyczne oraz środowiskowe sprawiły, iż popularność Ustki zwiększała się już od połowy XIX wieku, w tym czasie zaczęto traktować osadę z atencją godną kąpieliska. Aktualnie turyści chwalą dobre zagospodarowanie plaży, ścieżki spacerowe prowadzące przez falochron i nadmorską promenadę. Turystyczne wędrówki uskuteczniać można podczas eksploracji szlaków turystycznych wiodących z Pucka przez Łebę, Ustkę do Kołobrzegu. Liczne pagórki, bory i lasy liściaste oraz jeziora dodatkowo potęgują wrażenia. W tak malowniczych okolicach pięknie prezentują się pensjonaty Ustka, do których chętnie wracają turyści i to nie tylko podczas wakacji.

Ustka pensjonaty blisko morza, czyli nocleg w uzdrowisku


Pierwszy Zakład Przyrodoleczniczy, który funkcjonuje do dziś, powstał w Ustce już w 1912 roku. Sanatorium wyrosło na terenach dawnych Usteckich Łazienek, gdzie już przed I wojną światową leczono różne dolegliwości. Wyjątkowy mikroklimat, który powstał dzięki unikalnym warunkom naturalnym pomaga w regeneracji sił. Dodatkowymi atutami miasta są świetne trasy rowerowe i spacerowe, korzystne warunki dla paralotniarzy, liczne atrakcje oraz dobrze zorganizowana infrastruktura noclegowa. Na stronach portalu e-turysta, gdzie zgrupowano propozycje noclegowe, szczególną popularnością cieszą się oferty Ustka pensjonaty blisko morza oraz Tanie pensjonaty w Ustce. Propozycje są doskonale udokumentowane, pogrupowane według lokalizacji, cen lub atrakcji, które oferują.

Tanie pensjonaty w Ustce - korzyści dla portfela, korzyści dla zdrowia


Niezwykłe walory uzdrowiskowe kurort zawdzięcza naturalnym warunkom klimatu, bliskości morza oraz lasom obfitującym w czarną sosnę. Stąd wysoka zawartość jodu, soli wapnia i magnezu w środowisku. Północno-zachodnie i zachodnie wiatry przynoszą ze sobą czyste powietrze, które dodatkowo filtrowane jest w rejonie portowego kanału. Tu, dzięki różnicy temperatur, która pojawia się między chłodniejszą wodą, a cieplejszym powietrzem, następuje zjawisko poduszki hydrotermicznej, czyli wszelkie zanieczyszczenia i pyły opadają, dzięki temu powietrze we wschodniej Ustce jest niemal krystaliczne. Zapraszamy!

Ustka: Uzdrowisko i kurort wypoczynkowy


Ustka jest miastem położonym w województwie pomorskim, na Wybrzeżu Słowińskim. Posiada status uzdrowiska, który zawdzięcza klimatowi o właściwościach leczniczych oraz naturalnym surowcom leczniczym – solance i borowinie. Na obszarze Ustki znajdują się cztery sanatoria i trzy zakłady przyrodolecznicze. Ustka uchodzi również za jeden z najbardziej urokliwych kurortów morskich – może pochwalić się dwoma letnimi kąpieliskami i piękną plażą ciągnącą się przez ponad 700 metrów. Sezon kąpielowy w Ustce trwa od 15 czerwca do 15 września, w pozostałej części roku miasto oferuje liczne atrakcje turystyczne i kulturalne. Do najciekawszych zabytków należą: neogotycki kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, domki rybackie pochodzące z XIX wieku, latarnia morska wybudowana w 1892 roku, warownia w ujściu rzeki Słupi znana jako Zaułek Kapitański, port morski i promenada. Warte uwagi są też imprezy kulturalne odbywające się na terenie miasta: Ustecki Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni, Święto Miasta, czyli Festyn Bałtycki, Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej O Bursztynowe Słoneczko i inne.

Tanie pensjonaty Ustka - E-turysta.pl


Dla osób poszukujących zakwaterowania odznaczającego się wysokim standardem i niską ceną, najlepszym wyborem jest pensjonat. Pensjonaty w Ustce oferują kilkuosobowe pokoje i apartamenty dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Ulokowane w spokojnych, kameralnych dzielnicach, blisko plaży, w otoczeniu drzew i ogrodów są doskonałą propozycją dla chcących wypocząć i zrelaksować się. Do zalet usteckich pensjonatów należą również ładne wnętrza, urządzone przytulnie i funkcjonalnie oraz przyjazna, rodzinna atmosfera. Dla plażowiczów pensjonaty Ustka przygotowały sprzęt plażowy gotowy do wypożyczenia, dla rowerzystów – rowery. Wiele placówek posiada ogrody rekreacyjne (umożliwiające zabawę dzieciom, grę w piłkę, grillowanie). Inne udogodnienia to: miejsca parkingowe, wyposażona kuchnia, pralnia, siłownia, catering.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ustka, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: