Pensjonaty region Mazury

znaleziono 143 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty na Mazurach

Mazury Pensjonaty to malownicza kraina na północy Polski. Latem jest to prawdziwy raj dla turystów. Zapierające dech w piersiach widoki, cudowna natura i mnóstwo atrakcji turystycznych sprawiają, że każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu zawitać w tamtych stronach i będzie miał pewność, że będzie to niezapomniana wizyta. Taki wypad z pewnością nie może ograniczyć się do jednodniowego pobytu dlatego warto sprawdzić oferty pensjonatów na Mazurach.
Mazury dawniej zwane Mazowszem Północnym lub Mazowszem Pruskim obecnie pod względem geograficznym są częścią Pojezierza Mazurskiego oraz Iławskiego. Nazwa Mazury pochodzi od zamieszkujących tamtejsze lasy smolarzy, ale bezpośrednie pochodzenie nazwy wiązane jest z Mazowszem (Mazur – mieszkaniec Mazowsza). Region został ukształtowany przez ostatnie zlodowacenie, które pozostawiło po sobie krainę tysiące jezior i wzgórza morenowe. Choć tak naprawdę na Mazurach jezior jest ponad trzykrotnie więcej. Nikogo nie trzeba przekonywać jak atrakcyjne turystycznie są Mazury. Poczynając od jezior i zalesionych dziewiczych terenów przez bardzo rozwiniętą agroturystykę po takie perełki dla miłośników historii jak Pola Grunwaldzkie, czy jedną z kwater głównych Hitlera – Wilczy Szaniec (Wolfschanze). Na terenie tym znajdziemy również kilka zamków, ale przede wszystkim wiele pomników przyrody położonych między innymi w Mazurskim Parku Narodowym oraz Wigierskim Parku Narodowym. Na Mazurach nie będą narzekali miłośnicy aktywnego wypoczynku. To centrum sportów wodnych i motorowodnych, ale coś dla siebie znajdą również miłośnicy pieszych wędrówek, rowerów, czy spływów kajakowych.

Pensjonaty Mazury


Mazury są szczególne pod względem nietypowej wiejskiej architektury. Dziś w pozostałościach po typowych historycznych zabudowach można poszukać bardzo atrakcyjnych pensjonatów na Mazurach. Odrobina folkloru i cuda natury z pewnością będą ukojeniem dla każdego.

Atrakcje turystyczne w krainie wielkich jezior


Mazury mają do zaoferowania bardzo szeroką gamę atrakcji turystycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy mają ochotę podziwiać piękno mazurskiego uroczyska z lotu ptaka jest wiele możliwości: lot balonem, motolotnią lub samolotem. Jak na Mazury przystało, największym powodzeniem cieszą się cudowne jeziora, które zapraszają rzesze żeglarzy i miłośników sportów wodnych. I tak miłośnicy nurkowania mogą wyruszyć na poszukiwanie wraku statku Arabella leżącego trzydzieści trzy metry w głąb Jeziora Mamry.

E-turysta.pl - Pensjonaty na Mazurach


W Gierłoży można zwiedzić kwaterę główną Wodza Trzeciej rzeszy, Adolfa Hitlera, powszechnie znaną jako Wilczy Szaniec.

Niezwykle imponujący jest też XIX-wieczny obrotowy most w Giżycku, którego specyfika polega na tym, że nie jest zwodzony w górę ale w dół. Innym mostem wartym uwagi jest most z 1908 roku, to dawny most kolejowy, który został wysadzony w powietrzę przez oddziały radzieckie, które w 1915 roku wycofywały się z Polski. Wkrótce jednak został odbudowany i służył aż do końca II wojny światowej i wysadzono go dopiero 8 września 1945. Od tego czasu są to tylko ruiny będące świadkiem historii dwóch wojen. Pomiędzy Giżyckiem a Węgorzewem, koło wsi Pozezdrze, jest jeszcze jedna pamiątka po II wojnie – kwatera polowa Heinricha Himmlera. Dziś kompleks kwater jest dostępny do zwiedzania. Szukając noclegu na Mazurach odwiedź serwis E-turysta.pl zakładka Pensjonaty Mazury

Najważniejsze miejscowości na Mazurach


Do najważniejszych miejscowości, prócz wspominanego Giżycka należą Mikołajki, uważane za letnia stolicę Mazur. To podstawowa przystań żeglarzy pływających po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Mrągowo co roku ściąga na swój teren fanów country – jest tam organizowany Piknik Country, prawdziwa uczta rozrywki. Bardzo atrakcyjny pod względem kultury regionalnej jest Pisz, największa polska gmina, na jej terenie można zobaczyć mnóstwo zabytków, które powstały nawet XVII wieku.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Mazury, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: