Pensjonaty Mikołajki

znaleziono 20 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Mikołajkach, województwo warmińsko-mazurskie, powiat mrągowski

Mikołajki - Pensjonaty. Atrakcyjna oferta zakwaterowania na Mazurach. Niskie ceny i pobyt w pięknym, mazurskim mieście. Zachęcamy do odwiedzenia Mikołajek i zatrzymania się w jednym z tamtejszych pensjonatów.
Wzmianki o Mikołajkach po raz pierwszy pojawiły się w okolicy końca XV wieku, burzliwy okres miejscowość ta przeżyła podczas okupacji kiedy to były świadkiem usilnych działań mających na celu germanizację ludności, co nie przynosiło i finalnie nie przyniosło żadnego skutku. Wydaje się, że dzisiaj miejscowość Mikołajki powinien znać każdy kto chodź raz planował lub uczestniczył w wycieczce na mazury lub na żagle. Powód jest prozaiczny, Mikołajki to flagowa miejscowość Krainy Wielkich Jezior oraz mekka żeglarzy – właśnie tędy przebiega jeden z podstawowych i głównych szlaków szuwarowych wędrówek. W wiosce znajduje się bardzo dobrze wyposażony, duży port, wiele wypożyczalni sprzętu wodnego oraz klimatyczne tawerny gdzie do późnych godzin można zabawić się przy szantach na żywo i szklaneczce rumu czy grogu. Prócz niewątpliwych zalet dla amatorów sportów wodnych Mikołajki dają także możliwość zapoznania się z bogatą florą i fauną tego zakątku naszego pięknego kraju. Sąsiadujący z Mikołajkami Mazurski Park Krajobrazowy od lat jest miejscem pielgrzymek miłośników przyrody. Można w nim spotkać ponad 200 gatunków ptaków, przepłynąć kajakiem rzekę Kurtyń (uznawaną za jeden z najciekawszych szlaków kajaków w Europie) czy pożeglować w jednym z ponad 60 jezior (jedno z nich jest największe w Polsce – Śniardwy). Warto nadmienić że nieopodal znajduje się Park Dzikich Zwierząt (Kadzidłów) gdzie można spotkać jelenie, sarny, łosie, wilki bobry czy żurawie – bilet wstępu do tej enklawy do koszt 5zł.

Mikołajki - Żeglarska stolica Polski


Mikołajki to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, nad jeziorem Tałty i Jeziorem Mikołajskim. Główną atrakcją Mikołajek są malownicze jeziora i piękna przyroda. W mieście jest przystań Żeglugi Mazurskiej, która przewozi rocznie około 100 tysięcy osób. Letnią porą organizowane jest Żeglarskie Grand Prix Mikołajek. Na uwagę zasługują też mikołajskie zabytki (Kościół Świętej Trójcy z połowy XIX wieku, Kościół Matki Boskiej z początku XX wieku i cmentarz żydowski), ośrodki kulturalne (z Muzeum Reformacji Polskiej na czele) oraz imprezy – Festiwal Szantowy, Rajd Polski i Dni Miasta.

Tanie pensjonaty Mikołajki


Pensjonaty w Mikołajkach są najlepszą propozycją dla osób, które oczekują pokoi w hotelowym standardzie i niskich cen. Usytuowane w spokojnych okolicach, niektóre nad brzegiem jeziora, wszystkie – z widokiem na malowniczą przyrodę. Mikołajskie placówki oferują dostęp do plaży, do pomostów, z których można wędkować lub popływać żaglówką. Pensjonaty w Mikołajkach stwarzają idealne warunki do wypoczynku, niezależnie od tego, czy lubimy czytać książkę rozłożeni na leżaku, czy wolimy bardziej aktywne formy wypoczynku.

Mikołajki pensjonat tylko na e-turysta.pl


Mikołajskie pensjonaty posiadają wieloletnie, bardzo bogate doświadczenie w czynieniu ze swoich gości zadowolonych i zrelaksowanych ludzi. Czeka na nich sprzęt wody (łodzie – wiosłowe i z silnikiem, kajaki, motorówki) i rowery. W każdym ogrodzie przy pensjonacie znajduje się miejsce na ognisko lub grilla i plac zabaw dla dzieci. Co więcej, placówki w Mikołajkach, oferują udogodnienia takie jak strzeżony parking, bezpłatny dostęp do internetu bezprzewodowego, czy wyposażona kuchnia (właściciel jednego z pensjonatów kusi obiadami gotowanymi przez jego mamę).
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Mikołajki, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: