Pensjonaty Jastrzębia Góra

znaleziono 43 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Jastrzębiej Górze, województwo pomorskie, powiat pucki

Pensjonaty Jastrzębia Góra – zapoznaj się z możliwością zakwaterowania. Sprawdź najkorzystniejsze ceny i dopasuj standard wyposażenia do swoich oczekiwań. Pensjonaty w Jastrzębiej Górze gwarantują dogodny dostęp do licznych atrakcji turystycznych dostępnych w okolicach.
Jastrzębia Góra to miejscowość, która pełna jest tajemnic i ciekawostek. Zacząć należałoby od tego, że po pierwsze Jastrzębia Góra nie jest obecnie samodzielną miejscowością, jest natomiast od 1975 roku częścią (osiedlem) Władysławowa. O tym fakcie wielu wczasowiczów zawczasu nie wie. Jastrzębia Góra jest również najbardziej wysuniętą na północ osadą w Polsce. I tutaj również niespodzianka, gdyż jeszcze niedawno palmę pierwszeństwa w tej konkurencji oddawano położonemu niedaleko przylądkowi Rozewie. Kaszubska nazwa miejscowości to Pilëce, co oznacza małą gęś, czyli gąskę. Bierze się to stąd, że zanim w międzywojniu zbudowano tu pierwsze domy, to tereny te zajmowały łąki na których wypasano gęsi. Natomiast co do pochodzenia nazwy Jastrzębia Góra jest już klika teorii, z których te najbardziej prawdopodobne mówią, że nazwa wywodzi się albo od znajdujące się kilka kilometrów dalej na wschód i mającej całe 67 metrów Góry Jastrzębiej, albo od samych jastrzębi, które licznie zamieszkują okolicę. Jedno jest natomiast pewne, Jastrzębia Góra była i jest jednym z ulubionych kierunków dla mieszczuchów pragnących poleżeć na słonecznej nadbałtyckiej plaży. Już od 1920 roku był to jeden z czołowych kierunków na wakacyjne eskapady warszawskich elit, bawił tu między innymi sam Józef Piłsudzki, Ignacy Mościcki, czy Edward Rydz-Śmigły. Stąd bierze się też inne określenie na Jastrzębią Górę, czyli „Nowa Warszawa”. Dzisiejsi wczasowicze z pewnością doceniają zarówno szerokie piaszczyste plaże, jak i wysoki, klifowy brzeg. Kiedyś na plażę można było dostać się specjalną wieżą wyciągową, jednak morze zagarnęło co swoje i w 1982 roku z powodu erozyjnego oddziaływania wieża runęła, a na plaże obecnie dostać się można pokonując 300 stopni prowadzących na nią schodów.

Jastrzębia Góra i pensjonaty


Lata 20. XX wieku były dla Jastrzębiej Góry wyjątkowe. Nie bez powodu miejsce to, zyskało określenie „Nowa Warszawa”. W tych latach miejsce przyciągało wiele ważnych osobistości – szczególnie ludzi polityki. Przyjeżdżał tu Józef Piłsudzki, Ignacy Mościcki czy Edward Rydz-Śmigły. Centrum wydarzeń stanowiła legendarna „Promenada Światowida”. Dziś to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez rodzimych mieszkańców jak i turystów –odbywają się tu liczne imprezy i wydarzenia kulturalne. Pensjonaty w Jastrzębiej Górze stanowić będą dobry wybór dla miłośników plażowania. Znajdują się tu strzeżone kąpieliska i doskonale rozwinięta infrastruktura – wypożyczalnie sprzętów oraz lokale gastronomiczne. Krajobraz plaż w Jastrzębiej Górze stanowi niezwykłe urozmaicenie – znajdują się tu zarówno piaszczyste jak i kamieniste plaże.

Tanie pensjonaty w Jastrzębiej Górze


Pensjonaty w Jastrzębiej Górze stanowią doskonałe miejsce dla miłośników plażowania oraz aktywnego wypoczynku. Odwiedzający doceniają piaszczyste plaże oraz czyste, pełne jodu powietrze. Nocleg w pensjonacie nie wiąże się z dużymi kosztami i rezygnacją z wyposażenia obiektów noclegowych. Sprawdź tanie pensjonaty w Jastrzębiej Górze dostępne w bazie serwisu e-turysta.net – dopasujesz je do swoich indywidualnych preferencji względem standardu oraz ceny.

Atrakcje Turystyczne w Jastrzębiej Górze


Jastrzębia Góra położona jest nad Morzem Bałtyckim i stanowi część Władysławowa. Jest to najbardziej wysunięta na północ część Polski. Turystów przyciąga malowniczym, stale rzeźbionym wybrzeżem klifowym i trzema zadbanymi kąpieliskami. Jastrzębia Góra stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich kurortów. W odległości około sześciu kilometrów znajduje się Karwia oraz Chłapowo. Niecałe dziesięć kilometrów należy przebyć, aby znaleźć się w chętnie odwiedzanym przez turystów Władysławowie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Jastrzębia Góra, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: