Apartamenty Jastrzębia Góra

znaleziono 26 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Jastrzębiej Górze, województwo pomorskie, powiat pucki

Apartamenty w Jastrzębiej Górze - Jastrzębia Góra, z charakterystycznym, unikatowym wybrzeżem klifowym to jeden z najpiękniejszych kurortów nad polskim morzem. Strzelisty, klifowy brzeg sięga niemal trzydzieści trzy metry nad poziom morza i porośnięty jest starymi, często stuletnimi, bukami oraz dębami. Potężne drzewa mają nawet do czterech metrów w obwodzie pnia. Kolejnym atutem Jastrzębiej Góry są współrzędne geograficzne linii brzegowej. To tu znajduje się najbardziej wysunięty na północ punkt Polski. Do niedawna za taki punkt uważano przylądek Rozewie. Aktualnie, po badaniach geodezyjnych okazało się, iż najbardziej na północ wysunięty punkt znajduje się w Jastrzębiej Górze. Ustawiono w tym miejscu kamień – obelisk „Gwiazda Północy”, który odnajdziemy na końcu ulicy Norwida.
Jastrzębia Góra to miejscowość, która pełna jest tajemnic i ciekawostek. Zacząć należałoby od tego, że po pierwsze Jastrzębia Góra nie jest obecnie samodzielną miejscowością, jest natomiast od 1975 roku częścią (osiedlem) Władysławowa. O tym fakcie wielu wczasowiczów zawczasu nie wie. Jastrzębia Góra jest również najbardziej wysuniętą na północ osadą w Polsce. I tutaj również niespodzianka, gdyż jeszcze niedawno palmę pierwszeństwa w tej konkurencji oddawano położonemu niedaleko przylądkowi Rozewie. Kaszubska nazwa miejscowości to Pilëce, co oznacza małą gęś, czyli gąskę. Bierze się to stąd, że zanim w międzywojniu zbudowano tu pierwsze domy, to tereny te zajmowały łąki na których wypasano gęsi. Natomiast co do pochodzenia nazwy Jastrzębia Góra jest już klika teorii, z których te najbardziej prawdopodobne mówią, że nazwa wywodzi się albo od znajdujące się kilka kilometrów dalej na wschód i mającej całe 67 metrów Góry Jastrzębiej, albo od samych jastrzębi, które licznie zamieszkują okolicę. Jedno jest natomiast pewne, Jastrzębia Góra była i jest jednym z ulubionych kierunków dla mieszczuchów pragnących poleżeć na słonecznej nadbałtyckiej plaży. Już od 1920 roku był to jeden z czołowych kierunków na wakacyjne eskapady warszawskich elit, bawił tu między innymi sam Józef Piłsudzki, Ignacy Mościcki, czy Edward Rydz-Śmigły. Stąd bierze się też inne określenie na Jastrzębią Górę, czyli „Nowa Warszawa”. Dzisiejsi wczasowicze z pewnością doceniają zarówno szerokie piaszczyste plaże, jak i wysoki, klifowy brzeg. Kiedyś na plażę można było dostać się specjalną wieżą wyciągową, jednak morze zagarnęło co swoje i w 1982 roku z powodu erozyjnego oddziaływania wieża runęła, a na plaże obecnie dostać się można pokonując 300 stopni prowadzących na nią schodów.

Apartamenty Jastrzębia Góra, w pobliżu strzelistych klifów


Jastrzębia Góra to typowo turystyczna miejscowość z bogato rozwiniętą bazą noclegową. Turyści korzystają z hoteli, willi, pensjonatów, domków kempingowych, kwater prywatnych, pokoi gościnnych oraz apartamentów. Morze Bałtyckie oraz zorganizowane przy nim trzy kąpieliska, to jedne z wielu atrakcji Jastrzębiej Góry. Urlopowe szlaki spacerowe wiodą wzdłuż najciekawszej promenady nad polskim Bałtykiem, w cieniu wysokich, strzelistych klifów. To doskonałe miejsce obserwacyjne dla miłośników malowniczych zachodów słońca. Podczas urlopu w Jastrzębiej Górze warto również odwiedzić Lisi Jar, czyli ponad trzystumetrowy wąwóz prowadzący do plaży, porośnięty starymi bukami. To klimatyczne miejsce gwarantuje schronienie podczas upałów. Niedaleko stąd do najstarszej latarni morskiej, która znajduje się na przylądku Rozewie.

Apartamenty w Jastrzębiej Górze, z E-turystą


Bałtyckie pejzaże przyciągają nad morze mnóstwo turystów. Każdy, kto choć raz odwiedził północne tereny, ten z pewnością potwierdzi, iż morska panorama działa kojąco na skołatane nerwy oraz zmęczoną duszę. Piękne widoki podziwiać można także z morskich apartamentów Jastrzębia Góra. Pobyt w takich miejscach sprzyja pełnemu relaksowi. Doskonała lokalizacja, bardzo dobre warunki mieszkaniowe, bliskość atrakcji – to filary dobrze zaplanowanego urlopu. Na stronach popularnego portalu E-turysta znajdują się interesujące propozycje zgromadzone pod hasłem apartamenty Jastrzębia Góra. Wśród ofert znajdują się świetne miejsca noclegowe, które oprócz doskonałej lokalizacji mają również inne, liczne atrakcje. Jacuzzi, sauny, solaria, gabinety kosmetyczne, gabinety odnowy biologicznej, baseny, korty tenisowe, kręgielnie, bilard – z takich, a także z wielu innych, atrakcji korzystać można organizując pobyt w apartamentach nad morzem Jastrzębia Góra. Właściciele apartamentów pomagają w zorganizowaniu aktywnego wypoczynku. Często udostępniają sprzęt sportowy, rekomendują miejsca warte odwiedzenia, pomagają w planowaniu wycieczek oraz atrakcji. Popularny portal społecznościowy E-turysta ma w swych zasobach dużo sprawdzonych ofert noclegowych, szczególnie polecamy apartamenty w Jastrzębiej Górze. Serdecznie zapraszamy!

Tanie apartamenty Jastrzębia Góra


Tanie apartamenty w Jastrzębiej Górze umożliwią spędzenie wolnego czasu na aktywnym wypoczynku i zwiedzaniu zabytkowych miejsc. Dzięki ośrodkom wypoczynkowym i gościnnym, hotelom, apartamentom, campingom oraz rozbudowanej agroturystyce, każdy turysta znajdzie interesującą ofertę noclegową w Jastrzębiej Górze. Jastrzębia Góra to jednostka pomocnicza Władysławowa, położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, na terenie którego możliwe jest wynajęcie odpowiednich obiektów noclegowych o zróżnicowanych standardach oraz cenach. Szeroki wachlarz ofert noclegów w apartamentach w Jastrzębiej Górze, Zaplanowanie komfortowego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb wypoczynku nie jest już problemem.

E-turysta - apartamenty w Jastrzębiej Górze


Jastrzębia Góra, dzięki swoim ośrodkom wypoczynkowym i turystycznym, pięknemu krajobrazowi piaszczystych plaż, kąpieliskom, zabytkom bliskości Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, co roku przyciąga coraz większą rzeszę turystów i zwiedzających. Właśnie dlatego pomocna okazuje się wcześniejsza możliwość porównania cen oraz standardów obiektów noclegowych w Jastrzębiej Górze. Apartamenty Jastrzębia Góra – odpowiednie zakwaterowanie ułatwi zwiedzanie samej miejscowości oraz jej malowniczych okolic. Szeroki zakres ofert noclegowych w Jastrzębiej Górze pozwoli na wybranie odpowiednio dostosowanego obiektu, który sprosta oczekiwaniom każdego turysty. Jastrzębia Góra to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim, która wchodzi w skład miasta Władysławowo. W sezonie letnim Jastrzębia Góra pełni funkcje turystyczną, która posiada trzy własne kąpieliska nadmorskie. Na początku wieku XIX Jastrzębia Góra stała się miejscowością wypoczynkową znanych postaci między innymi Józefa Piłsudskiego, Edwarda Rydz-Śmiałego oraz Ignacego Mościckiego. Część wybrzeża Jastrzębiej Góry należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który został stworzony w 1978 roku, na jego terenie występują wszystkie rodzaje wybrzeża, które są charakterystyczne dla południowego Bałtyku. W Nadmorskim Parku występują także torfowiska, lasy – głownie sosnowe oraz rezerwat buków, a także pomnik przyrody dwunastu apostołów.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Jastrzębia Góra, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: