Whiskey w Jastrzębiej Górze
fot.: Mmichalczenia / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Znajduje się tutaj więcej niż tysiąc wspaniałych, kolorowych butelek sławnego szkockiego alkoholu – whisky.

Ulica Bałtycka jest ulicą uznawaną za najładniejszą w całym miasteczku, ale nie tylko. Są także opinie, że jest najpiękniejsza na całym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, któremu zawdzięcza swą piękną nazwę. W każdym mieście w Polsce i na świecie są takie miejsca, czy właśnie uliczki, które są wizytówkami tych miejsc. Znajduje się na nich coś takiego co przyciąga Państwa jak magnes. Może to być niezwykła, miła atmosfera, pasmo zieleni, która jak wiemy ma właściwości uspokajające i kojące. Mogą tam być kramiki z pamiątkami i wiele innych tym podobnych szczegółów wpływających na charakter ulic.

Z Jastrzębiej Góry prosto na klif

Ulica Bałtycka ma natomiast bardzo dobrą lokalizację w miasteczku oraz jej historia jest dość inspirująca. Prowadzi ona prosto do morza, na klif dokładniej, z którego rozpościera się wspaniały widok. Ulica od wschodu graniczy z parkiem, od zachodu natomiast z wydmą, lasami, sadem i łąkami. Szczególnie upodobała sobie te ulicę w okresie międzywojennym arystokracja, wysoka kadra Wojska Polskiego oraz generalicja na miejsce odpoczynku. Były tu wówczas liczne pensjonaty służące temu. Artyści różnej maści również bardzo polubili ulicę Bałtycką w Jastrzębiej Górze. Można przy tej ulicy podziwiać wspaniałe wille, nacieszyć oczy widokami i atmosferą tego miejsca.

Szukasz noclegów w Jastrzębiej Górze? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Jastrzębiej Górze

Degustacje w Domu Whiskey w Jastrzębiej

Jeśli chodzi o bardziej nam współczesne rozrywki to nie zawiedziemy się, bo Jastrzębia Góra i tymi dysponuje. Na dowód tego co piszę pragnę zaprezentować „Dom Whisky”, który jak się okazuje jest jedynym tego typu obiektem w Polsce. Znajduje się tutaj więcej niż tysiąc wspaniałych, kolorowych butelek sławnego szkockiego alkoholu – whisky. Właściciele tego miejsca na poważnie „zakochani” w tym co robią są prawdziwymi profesjonalistami. Przeszli wiele kursów, odwiedzili mnóstwo destylarni whisky. W lato mają tutaj miejsce koncerty, ale to nie wszystko, ponieważ odbywają się również pokazy z... uwaga degustacją, co pewnie spodoba się miłośnikom alkoholi świata, bo będą mogli spróbować czegoś nowego lub czegoś co bardzo lubią, ale na co dzień nie mają okazji.

Widokowe loty nad Jastrzębią Górą i nie tylko

Loty widokowe to wspaniała rozrywka jednak nie dla każdego niestety. Trzeba przed podjęciem decyzji wziąć pod uwagę kilka aspektów, na przykład: Czy nie mamy lęku wysokości? I czy mamy naprawdę mocne nerwy, ponieważ nie jest to spacer po plaży, ale prawdziwy lot w powietrzu. Lotnisko w Jastarni bardzo serdecznie zaprasza i oferuje takie właśnie loty nad całym Półwyspem. Trwają one jakieś piętnaście minut, a leci się samolotem przeznaczonym dla trzech osób.

Można wybierać z dwóch tras. I tak: pierwsza z nich Jastarnia-Hel-Jastarnia  bądź Jastarnia- Władysławowo-Jastarnia. Nie jest to rozrywka należąca do najtańszych, ale myślę, że mimo wszystko warto ją sobie sprawić. A koszty no cóż jeśli w samolocie znajduje się maksymalna ilość pasażerów, czyli trzech to cena lotu wynosi 130 złotych od jednej osoby. Jeśli zaś leci dwie osoby to zapłacą one 180 złotych od osoby. Jedna natomiast osoba zapłaci całe 360 złotych za swój lot.

Wnioski z tego płyną jasne: Dużo lepiej wybierać się nad morze z przyjaciółmi lub z rodziną, w dodatku którzy podzielają nasze pasje niż samemu, bo nie dość że więcej za to zapłacimy to jeszcze będziemy bardziej osamotnieni. Z atrakcji można korzystać codziennie w godzinach od 10:00 do 19:00 lub jeśli to wcześniej uzgodnimy z organizatorami lotów to są one możliwe także do zachodu słoneczka. Są również loty motolotnią. Motolotnia to inaczej lotnia z napędem i ze stałym podwoziem.

Istnieją również inne lotnie z silnikami, jednak o małej mocy i wówczas nie mają one podwozia stałego. W ogóle samo lotniarstwo jest świetnym sportem oraz zyskującą coraz większą popularność formą rekreacji na świeżym powietrzu. Jednym z wielu argumentów przemawiających za lotniarstwem jest to, że  nie wymaga ono specjalnych nakładów finansowych, czy specjalistycznych i długich szkoleń. Ten sport nie wymaga też dużych pieniędzy co czyni go niezwykle przystępnym i dostarczających dużych wrażeń jednocześnie.

Jastrzębią Górę tworzą w tej chwili piękne plaże, które są bardzo różnorodne nie tylko piaskowe. Można zaobserwować tutaj wspaniałe plaże, na które składają się kolorowe kamienie. Niezwykły widok i wcale nie taki powszechny. Lokalizacja tej miejscowości jest bardzo dobra i wpływa na jej świetny , leczniczy mikroklimat. Nie sposób nie wspomnieć o widokach i krajobrazach jakie oferuje nam Jastrzębia. Jest ich naprawdę wiele trzeba tylko poszukać, pospacerować i odnaleźć specjalnie wytyczone do takich obserwacji miejsca.

Na koniec jeszcze coś dla rowerzystów, czyli trasa rowerowa, która prowadzi z Jastrzębiej Góry do Karwi. Ciągnie się tak przez siedem kilometrów. Potem jeszcze dalej ścieżka dla rowerzystów prowadzi do Mechowa. Malownicza trasa dla wszystkich tych, którzy uwielbiają łączyć rower z pięknymi morskimi widokami.