Domki letniskowe Mikołajki

znaleziono 39 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Mikołajkach, województwo warmińsko-mazurskie, powiat mrągowski

Mikołajki domki letniskowe – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie warmińsko – mazurskim. Atrakcyjne domki letniskowe, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających turystów, którzy chcą spędzić wczasy w Mikołajkach.
Wzmianki o Mikołajkach po raz pierwszy pojawiły się w okolicy końca XV wieku, burzliwy okres miejscowość ta przeżyła podczas okupacji kiedy to były świadkiem usilnych działań mających na celu germanizację ludności, co nie przynosiło i finalnie nie przyniosło żadnego skutku. Wydaje się, że dzisiaj miejscowość Mikołajki powinien znać każdy kto chodź raz planował lub uczestniczył w wycieczce na mazury lub na żagle. Powód jest prozaiczny, Mikołajki to flagowa miejscowość Krainy Wielkich Jezior oraz mekka żeglarzy – właśnie tędy przebiega jeden z podstawowych i głównych szlaków szuwarowych wędrówek. W wiosce znajduje się bardzo dobrze wyposażony, duży port, wiele wypożyczalni sprzętu wodnego oraz klimatyczne tawerny gdzie do późnych godzin można zabawić się przy szantach na żywo i szklaneczce rumu czy grogu. Prócz niewątpliwych zalet dla amatorów sportów wodnych Mikołajki dają także możliwość zapoznania się z bogatą florą i fauną tego zakątku naszego pięknego kraju. Sąsiadujący z Mikołajkami Mazurski Park Krajobrazowy od lat jest miejscem pielgrzymek miłośników przyrody. Można w nim spotkać ponad 200 gatunków ptaków, przepłynąć kajakiem rzekę Kurtyń (uznawaną za jeden z najciekawszych szlaków kajaków w Europie) czy pożeglować w jednym z ponad 60 jezior (jedno z nich jest największe w Polsce – Śniardwy). Warto nadmienić że nieopodal znajduje się Park Dzikich Zwierząt (Kadzidłów) gdzie można spotkać jelenie, sarny, łosie, wilki bobry czy żurawie – bilet wstępu do tej enklawy do koszt 5zł.

Mikołajki domki letniskowe


Wybierając domki letniskowe w Mikołajkach warto skorzystać z lokalnych atrakcji jakie oferuje Stacja Badawcza PAN w Popielnie czy Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie. Można zobaczyć różnorodną zwierzynę. Nie lada gratką nie tylko dla ornitologów jest również Rezerwat na Jeziorze Łuknajno. Występują tu liczne rodzaje ptaków, co ciekawe – jest to największe skupisko łabędzie niemego w Polsce. Decydując się na domki w Mikołajkach nie będzie narzekał żaden miłośnik ciszy, spokoju – przede wszystkim niepowtarzalnej przyrody. Czas spędzać można w sposób aktywny – spacerując pieszo czy zwiedzając miejscowość na dwóch kółkach. Nie ma to znaczenia, bo Mikołajki zachwycają najbardziej wybrednych turystów.

Atrakcje turystyczne Mikołajki


Mikołajki położone są w Krainie Wielkich Jezior. Nie bez powodu przyciągają więc miłośników żeglarstwa oraz sportów wodnych. Niezwykłą atrakcją tego regionu jest Mazurski Park Krajobrazowy. Charakteryzuje się niezwykłą różnorodną przyrodą, roślinnością, zwierzętami oraz jeziorami. Na terenie parku znajduje się ponad 60 jezior, w tym największe jezioro Śniardwy. Wszystko to sprzyja rowerowym i pieszym wycieczkom. Pozwoli to dokładnie poznać interesujące, rzadkie gatunki roślin. Warto odwiedzić również Lasy na obszarze gminy Mikołajki. Atrakcją dla turystów powinien być Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, leżący Puszczy Piskiej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Tam można zobaczyć zwierzęta takie jak jelenie, sarny, łosie, wilki czy bobry.

Mikołajki domki


Domki w Mikołajkach można znaleźć w bardzo korzystnych cenach. Za niewielkie pieniądze możliwy jest wynajem obiektów noclegowych, które charakteryzuje wysoki standard. Domki letniskowe w Mikołajkach są przystosowane do potrzeb najbardziej wymagających turystów. Ich dogodne położenie, gwarantuje niewielką odległość do najbardziej popularnych turystycznych atrakcji. Domki letniskowe w Mikołajkach pozwolą cieszyć się ciszą i spokojem – z dala od miejskiego zgiełku. Otoczenie natury oraz niezwykłych okazów roślinności sprzyjać będzie wypoczynkowi, regeneracji sił, jak również aktywnemu wypoczynkowymi.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Mikołajki, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: