Domki letniskowe Okuninka

znaleziono 39 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Okunince, województwo lubelskie, powiat włodawski

Domki letniskowe Okuninka - W dzisiejszych czasach trudno o miejsce, w którym można by odciąć się od codziennego tempa i zgiełku miast. Jest jednak parę takich lokalizacji. Jedną z nich jest Okuninka, czyli wieś kusząca niepowtarzalnymi widokami oraz mnogością jezior i atrakcji. Zajęcie dla siebie znajdą tu amatorzy kąpieli, wędkarze i osoby lubiące sporty wodne.


Domki letniskowe Okuninka


Okuninka to miejscowość letniskowa położona w województwie lubelskim, w powiecie włodawskim, w gminie Włodawa. Okuninka od lat sześćdziesiątych przyciąga turystów swym pięknym Jeziorem Białym o I klasie czystości. Przy Okunince znajdują się również jeziora: Lipiniec, Święte i Czarne, a w odległości kilkuset metrów jezioro Glinki. Ponadto jest tam kilka dyskotek, kilkadziesiąt restauracji i barów, a w okresie letnim – wesołe miasteczko. Swą nazwę wieś prawdopodobnie zawdzięcza okoniom żyjącym w jeziorze białym lub podmokłym zagłębieniom które nazywano okami.

Domki letniskowe w Okunince - atrakcje


W sezonie letnim Okuninka oferuje szereg atrakcji nad Jeziorem Białym. Nie brakuje tu ośrodków wypoczynkowych, wypożyczalni sprzętu pływackiego, restauracji i barów. Jezioro Białe jest szczególnie atrakcyjne nie tylko ze względu na swoje piaszczyste kąpieliska, ale także rzadko spotykane nasycenie jodem i unikatową czystość wody. Okuninka to także raj dla wędkarzy -rzeka Bug uznawana jest w tym regionie za najbardziej zarybioną. W miejscowości coroczną atrakcją są Dni Krokodyla, gdzie oglądać można m.in. występy muzyczne. Wszystko za sprawą plotki o zauważeniu kiedyś tego gada we wsi. Będąc w Okunince, warto wybrać się także do położonej nieopodal Włodawy. Głównymi włodawskimi zabytkami są Kościół pw. św. Ludwika, Cerkiew Prawosławna i Wielka Synagoga.

Okuninka - domki


Okuninka oferuje swym gościom komfortowe warunki do wypoczywania. Turyści mogą wynajmować domki letniskowe, czyli tanie noclegi w dobrym standardzie. Do dyspozycji gości są domki wyposażone w sypialnie, łazienki, kuchnie, a także grille, leżaki i wiele innych. Przyjeżdżając do Okuninki, mamy niepowtarzalną szanse obcowania z nieskażoną jeszcze przyrodą i odpoczęcia od codziennych problemów. Warto wynająć domek w Okunince i cieszyć się wielością atrakcji, jakie oferuje ta mała miejscowość.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Okuninka, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: