Hotele region Mazury

znaleziono 103 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele na Mazurach

Najpiękniejsze hotele na Mazurach – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie warmińsko – mazurskim. Szeroki wybór hoteli w najbardziej popularnych ośrodkach wypoczynkowych. Atrakcyjne obiekty hotelowe, które sprostają potrzebom wymagających klientów. Hotele na Mazurach gwarantują odpowiednie wyposażenie i standard dopasowany do indywidualnych potrzeb klientów oraz niezwykle atrakcyjne ceny.
Mazury dawniej zwane Mazowszem Północnym lub Mazowszem Pruskim obecnie pod względem geograficznym są częścią Pojezierza Mazurskiego oraz Iławskiego. Nazwa Mazury pochodzi od zamieszkujących tamtejsze lasy smolarzy, ale bezpośrednie pochodzenie nazwy wiązane jest z Mazowszem (Mazur – mieszkaniec Mazowsza). Region został ukształtowany przez ostatnie zlodowacenie, które pozostawiło po sobie krainę tysiące jezior i wzgórza morenowe. Choć tak naprawdę na Mazurach jezior jest ponad trzykrotnie więcej. Nikogo nie trzeba przekonywać jak atrakcyjne turystycznie są Mazury. Poczynając od jezior i zalesionych dziewiczych terenów przez bardzo rozwiniętą agroturystykę po takie perełki dla miłośników historii jak Pola Grunwaldzkie, czy jedną z kwater głównych Hitlera – Wilczy Szaniec (Wolfschanze). Na terenie tym znajdziemy również kilka zamków, ale przede wszystkim wiele pomników przyrody położonych między innymi w Mazurskim Parku Narodowym oraz Wigierskim Parku Narodowym. Na Mazurach nie będą narzekali miłośnicy aktywnego wypoczynku. To centrum sportów wodnych i motorowodnych, ale coś dla siebie znajdą również miłośnicy pieszych wędrówek, rowerów, czy spływów kajakowych.

Mazury - sprawdź atrakcje turystyczne


Mazury cud natury – nie bez przyczyny region ten został nominowany do światowego konkursu na siedem nowych cudów natury. Miejsce to cieszy się niekwestionowaną popularnością wśród turystów. Co roku, Mazury odwiedza około pięć milionów turystów. Przyciągają ze względu na atrakcyjne położenie i przyrodę. Leżące we wschodniej części Pojezierza Mazurskiego Wielkie Jeziora Mazurskie, stanowią największy w Polsce połączonych kanałami zespół jezior. Na Mazurach znajduje się największe jezioro w kraju Śniardwy, leżące na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Hotele na Mazurach


Turyści wybierający hotele na Mazurach uzasadniają swoją decyzję znakomitym zapleczem do uprawiania przeróżnych aktywności fizycznych. Mazurskie Jeziora to akacja przede wszystkim dla miłośników sportów wodnych. Zadowoleni będą szczególnie amatorzy żeglarstwa, wędkarstwa, kajakarstwa, windsurfingu czy nurkowania. Warto zdecydować się na hotele na Mazurach – pozwoli to cieszyć się otoczeniem przyrody – lasami, rezerwatami, pomnikami przyrody i parkami krajobrazowymi. Sprzyjać będzie to spacerom oraz rowerowym wycieczkom. Oprócz tych atrakcji hotele na Mazurach pozwolą na zwiedzenie licznych zabytków i odwiedzenie pobliskich miejscowości.

Mazury hotele


Wczasy na Mazurach to rozwiązanie dla ceniących sobie relaks, wypoczynek i walory przyrody jakie zapewnia ten region. Odwiedzający Mazury turyści nie będą mieli problemów aby znaleźć nocleg odpowiadający zarówno kwestiom standardu wyposażenia jak i lokalizacji. Turyści którzy zdecydują się na hotel na Mazurach, nie powinni narzekać też na ceny noclegów. Hotele na Mazurach można znaleźć już za niewielkie pieniądze, a wybierać spośród szerokiej bazy ofert noclegowych, która pozwoli cieszyć się noclegiem idealnie dopasowanym do indywidualnych potrzeb każdego turysty.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Mazury, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: