Hotele Szczecin

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Szczecinie, województwo zachodniopomorskie, powiat Szczecin

Szczecin Tanie Hotele – Dopasuj najlepszy hotel dla siebie i ciesz się atrakcjami turystycznymi, jakie przygotowało dla Ciebie miasto.
Szczecin to największe miasto województwa zachodniopomorskiego, stolica powiatu. Jest jednym z największych i najstarszych miast Rzeczpospolitej. Z racji bliskości niemieckiej granicy oraz Bałtyku, Szczecin stał się motorem dla gospodarki regionu. Szczecin słynie z dużej ilości zabytków jak i wielu kameralnych zakątków sprzyjającym spotkaniom we dwoje. Obecnie w mieście objętych ochroną prawną jest ok. 270 obiektów, a samo miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. By poczuć magię Szczecina wystarczy przespacerować się wzdłuż Wałów Chrobrego, które tworzą nad Odrą prześliczne tarasy widokowe o długości 500 m. Sąsiadują one z budynkami o zaiście monumentalnej architekturze, takimi jak Muzeum Morskie, gmach Akademii Morskiej i Gmach Urzędu Wojewódzkiego.

E-turysta: Szczecin Hotele


Odwiedzający hotele w Szczecinie nie mogą narzekać na brak możliwości aktywnego spędzania czasu. Miasto oferuje szereg propozycji i liczne szlaki turystyczne. Wybierają oni najczęściej spacery Wałami Chrobrego, z którego rozchodzi się widok na Odrę oraz Port. Szczecin to również liczne tereny zielone, takie jak liczący 24 ha park miejski, czy Ogród Różany. Liczne piesze i rowerowe trasy zaprowadzą turystów do zabytków takich jak choćby Zamek Książąt Pomorskich. Oprócz tego, osoby które zdecydowały się wybrać hotele w Szczecinie nie mogą narzekać na ofertę kulturalną miasta. Duża ilość galerii, muzeów czy klubów pozowali każdemu turyście wybrać coś, co spełni jego oczekiwania.

Tanie hotele w Szczecinie


Hotele w Szczecinie znajdują się w bardzo dobrych lokalizacjach, które pozwolą w prosty sposób korzystać z licznych rozrywek i atrakcji oferowanych przez miasto. Szczecin cechuje bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, którą doceniają turyści odwiedzający to miejsce. Wybór noclegu nie wiąże się z dużymi kosztami. Odwiedzający znajdą liczne tanie hotele w Szczecinie, które powinny sprostać wymaganiom, które dotyczą wyposażenia oraz standardu.

Szczecin - Atrakcje turystyczne


Turyści, którzy wybrali Szczecin jako miejsce spędzenia wolnego czasu, chętnie odwiedzają Stare Miasto – to jeden z pierwszych obowiązkowych punktów w planie zwiedzania. W miejscu tym znajduje się wiele zabytków, które przetrwały II wojnę światową. To jednak niewielka część, ponieważ w latach 40. XX zniszczeniu uległa bardzo duża część zabytkowej dzielnicy miasta. Warto zobaczyć również Kościół św. Jana Ewangelisty będący jednym zachowanym obiektem franciszkańskiego obiektu klasztornego. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się „Podziemne Trasy Szczecina”, które stanowią rekonstrukcje schronu przeciwlotniczego z II Wojny Światowej.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczecin, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: