Mieszkania do wynajęcia Szczecin

znaleziono 27 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Szczecinie, województwo zachodniopomorskie, powiat Szczecin

Pokoje do wynajęcia Szczecin - Historia Szczecina sięga aż IX wieku, gród zbudowali książęta słowiańscy. Była to wówczas najznakomitsza i największa osada, na której wzorowały się pobliskie grody. Na początku X wieku, za sprawą pierwszego władcy Polski, Mieszka I, Szczecin został włączony do miasta Polan. Były to ziemie bardzo cenne ze strategicznego i gospodarczego punku widzenia, toteż przez całe stulecia toczyły się liczne walki o panowanie nad Szczecinem. Może oferowane pokoje do wynajęcia w Szczecinie sąsiadują z izbami lub były własnością niegdysiejszych margrabiów, bogatych mieszczan lub kupców.
Szczecin to największe miasto województwa zachodniopomorskiego, stolica powiatu. Jest jednym z największych i najstarszych miast Rzeczpospolitej. Z racji bliskości niemieckiej granicy oraz Bałtyku, Szczecin stał się motorem dla gospodarki regionu. Szczecin słynie z dużej ilości zabytków jak i wielu kameralnych zakątków sprzyjającym spotkaniom we dwoje. Obecnie w mieście objętych ochroną prawną jest ok. 270 obiektów, a samo miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. By poczuć magię Szczecina wystarczy przespacerować się wzdłuż Wałów Chrobrego, które tworzą nad Odrą prześliczne tarasy widokowe o długości 500 m. Sąsiadują one z budynkami o zaiście monumentalnej architekturze, takimi jak Muzeum Morskie, gmach Akademii Morskiej i Gmach Urzędu Wojewódzkiego.

Pokoje do wynajęcia Szczecin


Szczególnie dobrymi okolicami na pokój do wynajęcia w Szczecinie są te przy Jeziorze Dąbie lub w okolicach Śródmieścia. Decydując się zwłaszcza na ten drugi obszar można mieć pewność, że pięknych widoków będzie pod dostatkiem, z okien nawet taniego pokoju do wynajęcia Szczecin można oglądać rozlewające się po mieście dopływy Odry i liczne, rozsiane po całym mieście zabytki wraz z architekturą wpisaną na listę Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Znani ludzie związani ze Szczecinem


Mało kto wie, że słynna caryca Katarzyna II, która przyczyniła się do zniknięcia Polski z mapy świata na sto dwadzieścia trzy lata, pochodziła ze Szczecina. Urodziła się jako córka szczecińskiego gubernatora, a nazywała się Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst, Katarzyna Aleksiejewną została dopiero po wyjeździe do Moskwy i zawarciu małżeństwa z tamtejszym carewiczem Piotrem. Mia Wasikowska, aktorka, która grała tytułową „Alicję w Krainie Czarów” przez kilka lat swojego życia mieszkała z rodzicami w Szczecinie, podczas gdy jej mama realizowała tam swoje zobowiązania zawodowe. Dziś mało chlubny, ale prawdziwy jest fakt, że w 1933 roku Szczecin, w poczet honorowych obywateli miasta, przyjął Adolfa Hitlera. Pocieszający dla Szczecinian może być jednak fakt, że tytuł został nadany w czasie gdy Szczecin należał do III Rzeszy i nosił nazwę Stettin, więc chyba można uznać, że ten tytuł już się nie liczy.

E-turysta: Szczecin pokoje do wynajęcia


Obowiązkowym punktem zwiedzania, takim zresztą który trudno ominąć, jest taras widokowy Wały Chrobrego. Jest to cały kompleks zabytkowych budynków z Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, Zamkiem Książąt Pomorskich i Katedrą pw. Św. Jakuba. Warto zwrócić również uwagę na tamtejszą zabytkową fontannę. Taras widokowy największe wrażenie robi w nocy, to doskonałe miejsce na romantyczny spacer we dwoje.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczecin, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: