Mieszkania do wynajęcia Szczecin

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Szczecinie, województwo zachodniopomorskie, powiat Szczecin

Pokoje do wynajęcia Szczecin - Historia Szczecina sięga aż IX wieku, gród zbudowali książęta słowiańscy. Była to wówczas najznakomitsza i największa osada, na której wzorowały się pobliskie grody. Na początku X wieku, za sprawą pierwszego władcy Polski, Mieszka I, Szczecin został włączony do miasta Polan. Były to ziemie bardzo cenne ze strategicznego i gospodarczego punku widzenia, toteż przez całe stulecia toczyły się liczne walki o panowanie nad Szczecinem. Może oferowane pokoje do wynajęcia w Szczecinie sąsiadują z izbami lub były własnością niegdysiejszych margrabiów, bogatych mieszczan lub kupców.

Pokoje do wynajęcia Szczecin


Szczególnie dobrymi okolicami na pokój do wynajęcia w Szczecinie są te przy Jeziorze Dąbie lub w okolicach Śródmieścia. Decydując się zwłaszcza na ten drugi obszar można mieć pewność, że pięknych widoków będzie pod dostatkiem, z okien nawet taniego pokoju do wynajęcia Szczecin można oglądać rozlewające się po mieście dopływy Odry i liczne, rozsiane po całym mieście zabytki wraz z architekturą wpisaną na listę Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Znani ludzie związani ze Szczecinem


Mało kto wie, że słynna caryca Katarzyna II, która przyczyniła się do zniknięcia Polski z mapy świata na sto dwadzieścia trzy lata, pochodziła ze Szczecina. Urodziła się jako córka szczecińskiego gubernatora, a nazywała się Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst, Katarzyna Aleksiejewną została dopiero po wyjeździe do Moskwy i zawarciu małżeństwa z tamtejszym carewiczem Piotrem. Mia Wasikowska, aktorka, która grała tytułową „Alicję w Krainie Czarów” przez kilka lat swojego życia mieszkała z rodzicami w Szczecinie, podczas gdy jej mama realizowała tam swoje zobowiązania zawodowe. Dziś mało chlubny, ale prawdziwy jest fakt, że w 1933 roku Szczecin, w poczet honorowych obywateli miasta, przyjął Adolfa Hitlera. Pocieszający dla Szczecinian może być jednak fakt, że tytuł został nadany w czasie gdy Szczecin należał do III Rzeszy i nosił nazwę Stettin, więc chyba można uznać, że ten tytuł już się nie liczy.

E-turysta: Szczecin pokoje do wynajęcia


Obowiązkowym punktem zwiedzania, takim zresztą który trudno ominąć, jest taras widokowy Wały Chrobrego. Jest to cały kompleks zabytkowych budynków z Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, Zamkiem Książąt Pomorskich i Katedrą pw. Św. Jakuba. Warto zwrócić również uwagę na tamtejszą zabytkową fontannę. Taras widokowy największe wrażenie robi w nocy, to doskonałe miejsce na romantyczny spacer we dwoje.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczecin, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Szczecinie

Jak dodać obiekt noclegowy w Szczecinie do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w mieszkaniach do wynajęcia w Szczecinie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Szczecinie kształtują się na poziomie 70-75 zł za osobę.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które mieszkania do wynajęcia pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 9 mieszkań do wynajęcia w Szczecinie, które akceptują zwierzęta.
W Szczecinie można znaleźć wiele ofert mieszkań do wynajęcia, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie mieszkań do wynajęcia w Szczecinie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej ilości osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Ilość osób możesz też określić samodzielnie.
W Szczecinie 18 mieszkań do wynajęcia znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.