Hotele Kielce

znaleziono 26 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Kielcach, województwo świętokrzyskie, powiat Kielce

Hotel Tanie Kielce – najlepsza możliwość zakwaterowania. Atrakcyjne hotele, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań klientów. Kielce gwarantują szeroki wybór interesujących ofert hoteli w atrakcyjnych cenach które zadowolą każdego turystę.
Obecnie ponad dwustutysięczne miasto będące stolicą województwa świętokrzyskiego Kielce swoje prawa miejskie otrzymały w 1364 roku i niemal przez całą swoją historię stanowiły własność biskupów krakowskich. Legenda o założeniu miasta wiąże się z Mieszkiem, synem Bolesława Śmiałego a nazwa (początkowo Kiełce) od kłów zwierzęcia. Kielce położone są w Górach Świętokrzyskich a w granicach miasta znajduje się kilka rezerwatów przyrody, a także część parku krajobrazowego. W regionie Gór Świętokrzyskich znajdują się liczne atrakcje, tak więc on chętnie odwiedzany przez turystów. Kielce są regionalnym ośrodkiem gospodarczym, kulturowym oraz targowo-wystawienniczym (Targi Kielce mają palmę wicelidera rynku targowego w kraju).

Kielce hotele - sprawdź na e-turysta.pl


Decydując się na hotele w Kielcach watro wybrać się na spacer szlakami turystycznymi opracowanymi i wyznaczonymi przez działaczy PTTK. Kielce jako stolica województwa jest również ważnym ośrodkiem kulturalnym regionu. Odbywa się tu wiele imprez przyciągających miłośników kultury, sztuki i rozrywki. Popularnymi wydarzeniami są Zaduszki Jazzowe, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi czy Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Na nudę nie pozwolą bogate repertuary teatrów, kin, filharmonii oraz muzea i galeria.

Kielce tanie hotele


Hotele w Kielcach powinny sprostać wymaganiom każdego turysty. Gwarantują dogodny dostęp do turystycznych atrakcji miasta. Decydując się na hotel w Kielcach możemy wybrać pomiędzy zróżnicowanymi standardami obiektów, które dopasujemy do najśmielszych oczekiwań. Wczasy w Kielcach nie musza wiązać się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.net oferują tanie hotele w Kielcach i nie wiąże się to z rezygnacją z wyposażenia oraz wysokiego standardu pokoi. Prezentowane hotele w Kielcach położone są w dogodnych lokalizacjach od najpopularniejszych atrakcji turystycznych, obiektów kulturalnych oraz lokali gastronomicznych – restauracji, pubów, kawiarni.

Atrakcje turystyczne w stolicy województwa świętokrzyskiego


Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego. Miasto cieszy się zarówno licznymi zabytkami jak i niezwykłą przyrodą. Kielce położone są w Górach Świętokrzyskich, a w ich pobliżu znajdują się liczne atrakcje przyciągające do tego miejsca wielu turystów. To doskonałe miejsce na spędzenie weekendu czy urlopu. Na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody: Ślichowice, Kadzielnia, Wietrznia, Biesak oraz Karczówka. Oprócz nich warto odwiedzić liczne zabytki takie jak Pałac Biskupów Krakowskich, Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny czy położony w centrum miasta Kielecki Park Miejski. W mieście funkcjonują liczne muzea, a wśród nich - Muzeum Narodowe - Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Historii Kielc czy Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kielce, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: