Hotele Augustów

znaleziono 10 ofert noclegowychofert (9 w Augustowie oraz 1 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Augustowie, województwo podlaskie, powiat augustowski

Hotele Augustów – zobacz najlepsze możliwości zakwaterowania. Augustów gwarantuje szeroki wybór interesujących hoteli w atrakcyjnych cenach, które zadowolą każdego turystę. Atrakcyjne hotele, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań.
Dzięki okalającym Augustów licznym jeziorom (Rospuda, Studzieniczne, Sajno, Necko, Białe) miejscowość ta zyskała rangę stolicy sportów wodnych oraz turystyki aktywnej. Prócz licznych zbiorników wodnych doceniany jest także fakt bliskości Puszczy Augustowskiej. W sezonie a także co wyjątkowe, poza nim Augustów pełen jest amatorów żeglarstwa, kajakarstwa, wioślarstwa oraz narciarstwa wodnego. Dzięki bogatej infrastrukturze rekreacyjno – sportowej chętni mogą dotrzeć drogą wodną do najbardziej malowniczych a czasem bardzo ustronnych zakątków Augustowszczyzny. Spacerowicze, miłośnicy przyrody czy podglądacze fauny z pewnością również będą radzi z przybycia w ten zakątek naszego kraju – a to co z racji specyficznego piękna tego rejonu które można podziwiać podczas pieszych wędrówek licznymi szlakami, z roweru, który pożyczymy w wypożyczalni czy nawet z grzbietu konia którego udostępni nam jedna z licznych w Augustowie stadnin. Warto wspomnieć, że Augustów otrzymał od Polskiej Organizacji Turystycznej nagrodę „Przebiśnieg 99” za najciekawszą inicjatywę nowoczesnej turystyki w Polsce – elektryczny wyciąg nart wodnych na jeziorze Necko. Jego długość wynosi blisko 1km a maksymalna prędkość, którą można osiągnąć to 60km/h. Miasto jest także przygotowane na możliwość nękania turystów przez zmienna polską pogodę – by nie stracili oni urlopu przygotowana została wręcz ogromna możliwość atrakcji jak kryte baseny, hale sportowe itp. Po dniu pełnym atrakcji zmęczeni turyści mogą doładować baterię w jednej z licznych restauracji czy pubów mieszczących się na malowniczym i klimatycznym Rynku Zygmunta Augusta.

Atrakcje turystyczne w Augustowie


Augustów leży w województwie podlaskim. Niezwykła przyroda zachęca do tego, aby odwiedzić to miejsce podczas najbliższego urlopu. Jego powierzchnię stanowi 35% lasów i 26% wody. To jeden z powodów, dlaczego miejsce to corocznie przyciąga tak wielu turystów. Augustów to również unikalna przyroda, krajobrazy, klimat i urozmaicony teren. Miejscowość leży pomiędzy Wigierskim i Biebrzańskim Parkiem Narodowym, na skraju Puszczy Augustowskiej. Przyroda, ukształtowanie terenu i niezwykłe krajobrazy sprzyjają pieszym i rowerowym wycieczkom. To doskonałe miejsce dla miłośników kajakarstwa. Szlak kajakowy Rzeki Czarna Hańcza i Kanału Augustowskiego jest jednym z najbardziej popularnych w Polsce. Augustów to również istny raj dla wędkarzy – jeziora pełne są ryb przez cały rok.

Augustów hotele


Decydując się na hotele w Augustowie powinni być zadowoleni miłośnicy aktywnego wypoczynku oraz sportów wodnych – żeglugi, kajakarstwa, nart wodnych czy nurkowania. Sprzyjają temu niezwykłe walory przyrodnicze i szereg atrakcji jakie oferuje miejscowość. Hotele w Augustowie pozwalają wykorzystać w pełni wszystkie oferowane rozrywki – kręgielnie, tory kartingowe, korty tenisowe czy baseny. Warto odwiedzić również miejscowe zabytki takie jak zabytkową Kaplicę Najświętszej Marii Panny w Studzienicznej, czy Kaplicę grobową rodziny Truszkowskich w Augustowie.

Hotele w Augustowie


Wczasy w Augustowie nie musza wiązać się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.pl oferują tanie hotele w Augustowie. Można wynająć pokoje za niewielkie pieniądze i nie wiąże się to z rezygnacją ze standardu ich wyposażenia. Prezentowane hotele w Augustowie położone są w bliskiej odległości od najciekawszych turystycznych atrakcji oferowanych przez miejscowość. Wynajęcie hotelu w tym miejscu powinno zadowolić osoby, które od wczasów oczekują spokoju i wyciszenia, a sprzyjać temu będzie niesamowita przyroda. Wybierając hotel w Augustowie nie powinni narzekać amatorzy aktywnego wypoczynku – miejscowość doskonale odpowiada potrzebom miłośników różnych sportów – od wycieczek rowerowych, sportów wodnych po miejsca na długie spacery.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Augustów, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: