Domki letniskowe Augustów

znaleziono 20 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Augustowie, województwo podlaskie, powiat augustowski

Domki letniskowe Augustów – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie podlaskim. Atrakcyjne domki, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających turystów, którzy chcą spędzić wczasy w Augustowie.
Dzięki okalającym Augustów licznym jeziorom (Rospuda, Studzieniczne, Sajno, Necko, Białe) miejscowość ta zyskała rangę stolicy sportów wodnych oraz turystyki aktywnej. Prócz licznych zbiorników wodnych doceniany jest także fakt bliskości Puszczy Augustowskiej. W sezonie a także co wyjątkowe, poza nim Augustów pełen jest amatorów żeglarstwa, kajakarstwa, wioślarstwa oraz narciarstwa wodnego. Dzięki bogatej infrastrukturze rekreacyjno – sportowej chętni mogą dotrzeć drogą wodną do najbardziej malowniczych a czasem bardzo ustronnych zakątków Augustowszczyzny. Spacerowicze, miłośnicy przyrody czy podglądacze fauny z pewnością również będą radzi z przybycia w ten zakątek naszego kraju – a to co z racji specyficznego piękna tego rejonu które można podziwiać podczas pieszych wędrówek licznymi szlakami, z roweru, który pożyczymy w wypożyczalni czy nawet z grzbietu konia którego udostępni nam jedna z licznych w Augustowie stadnin. Warto wspomnieć, że Augustów otrzymał od Polskiej Organizacji Turystycznej nagrodę „Przebiśnieg 99” za najciekawszą inicjatywę nowoczesnej turystyki w Polsce – elektryczny wyciąg nart wodnych na jeziorze Necko. Jego długość wynosi blisko 1km a maksymalna prędkość, którą można osiągnąć to 60km/h. Miasto jest także przygotowane na możliwość nękania turystów przez zmienna polską pogodę – by nie stracili oni urlopu przygotowana została wręcz ogromna możliwość atrakcji jak kryte baseny, hale sportowe itp. Po dniu pełnym atrakcji zmęczeni turyści mogą doładować baterię w jednej z licznych restauracji czy pubów mieszczących się na malowniczym i klimatycznym Rynku Zygmunta Augusta.

Domki Augustów


Komfortowe domki w Augustowie można wynająć za niewielkie pieniądze. Domki letniskowe w Augustowie posiadają pełne wyposażenie odpowiadające najbardziej wygórowanym potrzebom turystów. Dogodne położenie obiektu noclegowego, gwarantuje wygodę i pozwalała zaoszczędzić cenny czas, zapewniając bliską odległość do najbardziej popularnych turystycznych atrakcji. Domki Augustów pozwolą cieszyć się ciszą i spokojem z dala od miejskiego zgiełku. Otoczenie natury sprzyja wypoczynkowi i regeneracji sił. Z takiego rozwiązania powinni być zadowoleni zarówno zwolennicy aktywnego jak i biernego wypoczynku.

Augustów domki letniskowe


Augustów to przede wszystkim możliwość uprawiania różnych sportów wodnych – żeglugi, kajakarstwa, nart wodnych czy nurkowania. To istny raj dla miłośników wędkarstwa – jeziora pełne są ryb przez cały rok. Domki w Augustowie pozwalają korzystać również z innych ciekawych rozrywek takich jak kręgielnie, tory kartingowe, korty tenisowe czy baseny. Warto odwiedzić również Kaplicę grobową rodziny Truszkowskich w Augustowie czy zabytkową Kaplicę Najświętszej Marii Panny w Studzienicznej. Decydując się na domki Augustów, nie powinniśmy narzekać na brak atrakcji.


Atrakcje turystyczne w Augustowie


Augustów to miejsce którego powierzchnię stanowi 35% lasów i 26% wody. Leży pomiędzy Wigierskim i Biebrzańskim Parkiem Narodowym, na skraju Puszczy Augustowskiej. Charakteryzuje go niesamowita, unikalna przyroda, nieziemskie krajobrazy i urozmaicony teren. Wszystko to wpływa na typy uprawianych w tym miejscu sportów. Miejsce sprzyja pieszym wędrówkom, rowerowym wycieczkom ale przede wszystkim zadowolić powinno miłośników kajakarstwa. Szlak kajakowy Rzeki Czarna Hańcza i Kanału Augustowskiego jest jednym z najbardziej popularnych w Polsce.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Augustów, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: