Hostele Gdańsk

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hostele w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Hostele Gdańsk - Najlepsza oferta dla szukających zakwaterowania nad Morzem Bałtyckim. Bliskość plaży, usytuowanie w pięknym, zabytkowym mieście i korzystne ceny. Zachęcamy do odwiedzenia Gdańska i zatrzymania się w jednym z gdańskich hosteli.
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Hostele Gdańsk


Poza podstawowymi usługami, hostele w Gdańsku oferują również dodatkowe udogodnienia: dostęp do internetu, parking strzeżony, plac zabaw dla dzieci, pralnię, usługi przewodników. Zaletą wyboru hostelu w Gdańsku jest również bliskość morza i możliwość wzbogacenia swojego wypoczynku o takie atrakcje jak narty i skutery wodne, nurkowanie, surfing, windsurfing, żeglarstwo. Pobyt w hostelu nie wiąże się dużym wydatkiem, rzetelność usług połączona jest z korzystną ceną.

Tanie hostele w Gdańsku


Chcąc spędzić czas w Gdańsku, najlepiej wybrać hostele Gdańsk. Podróżni mogą wybierać z hosteli usytuowanych w zabytkowych budynkach, blisko centrum – kawiarni, restauracji i klubów nocnych, w niedalekiej odległości od plaży.

Wielokulturowy Gdańsk


Gdańsk jest skarbem województwa pomorskiego. Miasto posiada duży port handlowy i jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Mury Gdańska gościły przedstawicieli wielu narodów, wielu kultur – kontakty z różnymi kulturami ukształtowały niepowtarzalną tożsamość miasta. Historia Gdańska liczy ponad tysiąc lat, świadectwem wielowiekowej tradycji są liczne, zabytkowe budowle. Do najcenniejszych należą: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów, Wielki Młyn, Ratusz Starego Miasta, kościół św. Katarzyny oraz Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, która jest największą średniowieczną świątynią z cegły na świecie. Obiektem zasługującym na uwagę jest również Stocznia Gdańska – miejsce wybuchu karnawału Solidarności i początku upadku komunizmu w Polsce. Podczas pobytu w Gdańsku można skorzystać z oferowanej przez miasto oferty kulturalnej. Codzienną działalność kin, teatrów i muzeów uzupełniają liczne festiwale, między innymi: Festiwal Szekspirowski, Festival Solidarity of Arts, Jarmark św. Dominika, Festiwal Teatrów Muzycznych Feta.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: